Acer aspire 5535 nema slike crni ekran

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sumeir, Mar 28, 2014.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Znači upali se laptop ventilator radi,lampice rade ali samo crn ekran.

    Interesuje me jeli neko imao sličan problem može i link kako da se to riješi.

    Ima ovaj video sa uputama kako da se bios fash-uje za Acer Aspire One. http://www.youtube.com/watch?v=l6GRhsvP-og

    Na drugim mjestima rješavaju ovaj problem promjenom baterije.

    Dok na trećem umetanjem tankih bakrenih listića ispod CPU i GPU hladnjaka.

    Da krenemo od ove lakše opcije tj Bios flash za konkretan model.

    Hvala.
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    Otišla grafička garant.Ali probaj sa nekim od tih rješenja možda upali.
     
  3. pac

    pac Komšija

    Ako bude do LCD-a imam jedan od 5530 modela dao bih ga povoljno.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Razvoj situacije je sljedeći

    Od kolege sam posudio laptop uzeo ram iz njegovog laptopa.Znači njegov laptop normalno radio samo da budem siguran.

    Ubacio ram iz njegovor laptopa ram (Lenovo N 500) u Acer ništa se nije desilo,kontam da nisu slotovi otišli. Ubacim ram iz Acera u Lenovo i crn ekran laptopu od prijatelja. Vratim njegov ram opet u njegov laptop crni ekran sad na oba laptopa. :)

    Eh šta je sad problem.

    Gremlini možda. :)
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa da je bilo do rama bilo bi pistanja!? Probaj reset biosa vadjenjem baterije, na oba :) Ili potrazi da li postoji drugi nacin reseta za te modele, cini mi se da drzanjem power tipke duze od 5 sekundi resetuje bios.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A šta se dešava kada ga priključiš na monitor/tv?
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Greška u koracima ipak radi na Lenovu.

    Znači ram iz Acera radi u Lenovu poenta je bila da kada izbacim Ram i ubacim iz drugog laptopa samo bude crni ekran. Znači sve gore navedeno radim sa isključenom baterijom i napajanje ide preko kabla.

    Ugasio laptop isključio kabal za napajanje iz laptopa sačekao 20 sekundi(pritisnuto dugme za paljenje-tako su negdje naveli) uključio kabal upalio laptop i radi sad na Lenovu.

    Znač Ram iz Acera radi u Lenovu.

    Probao da konektujem Lenov na eksterni monitor i radi.

    Acer ne baca sliku nikako,znači nema nikako slike ni kad se upali.(bios post message) Vrti se ventilator čuje se kad pokrene HDD,dvd čitač isto rad tj zavri ako kad se ubaciji dvd, ali samo crn ekran.Nisam još uradio Flash Biosa na Aceru kontajući da je do rama.

    Neki navode da je do Bios-a ali haj mu ga sad znaj. Kad probam pa ću znati. To mi je zadnja opcija ostala.

    Ubacivanje bakrenih listića nije opcija jer ih i nemam.

    Kontam sa ovom metodom ispod probati. Ako ko ima drugi savjet,bujrum.

    http://www.techsupportforum.com/forums/ ... 082-2.html
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probaj Bios recovery, ali 99% da je ploča rikavela.
    Navodno ima neki lik u sa radi reballing chipseta/gpu-a i cifra je oko 130km, al sve je to kratkog vjeka
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Moguće je da je i to

    Pokušao sam nekim metodama ali ništa,možda nisam dobro USB "pripremio"

    Za neke acerove laptop-e kao treba promjeniti ekstenziju određenog fajla dok za ovaj konkretno model nam te opcije. Ako imaš neki savjet bujrum.

    Kontam probati i sa umetanjem bakrenih podložaka ispod CPU-a i GPU-a pa da probam.

    Gledao sam lik je poravio Dellov sa identičnim problemom ali nema ja ove džidže. :)



    Na kraju ako ništa ne uspije gdje je najbolje gledati nove matične ploče,viđoh na e Bay-u da ima neke Kineske. Kakvo je iskustvo sa njima i jeli se isplati sa njima probati.

    Hvala.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    te bakrene podloske je trebalo ubaciti dok je bio ispravan, ne znam sta bi sada postigao? Da napravi veci pritisak na chip pa da se ostvari kontakt na nekom od pinova ako je izgubljen? Testko ce to ista pomoci, ja sam na svom aceru ubacio bakreni limic na chipset nakon zamjene paste jer je originalno bila debela termalna traka i bio je prevelik zazor izmedju hladnjaka i chipa.
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Stoji ali je ova gore opcija sa podloškama je najjeftinija da se proba,pa ako bi... bi... ne bi. Idemo dalje i to je to.

    Govorila mi je osoba čiji je laptop da se počeo prvo gasiti, pa neće da se upali, pa neće da se ugasi,pa nakraju stao skroz.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    jedino da probas prvo preci heat gunom chipset i eventualno gpu pa onda ubaci limice.
     
  13. Tensai

    Tensai Komšija

    Imam ja jednog prijatelja koji ima heat gun,reflow pastu i ostalu opremu.Meni je uradio reflow grafičke u oktobru prošle godine i evo je još radi.Sa laptopima je fazon što ih je nakon reflowa teško hladiti pa često opet pregore.Uglavnom ako si zainteresovan javi se u pp i daću ti njegov broj.