Acer Touchpad problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by vutra, Dec 4, 2009.

  1. vutra

    vutra Komšija

    :smt006
    Kupih Acer Aspire 5738Z, i problem je što je touchpad totalno "puk'o".
    Prvo što ga uopšte ne moram dodirivati da se kursor pomakne.
    Drugo, kursor ne ide tamo gdje treba da ide nego leti gdje mu odgovara ili postavim ga tamo gdje hoću ali čim podignem prst vrati se na početnu poziciju ili nestane na neko lijevo mjesto :S

    Pokušao sam Synaptic-ove i ALPS-ove drivere ali ništa ne pomaže.
    Kod ALPS-ovih nema postavki za osjetiljivost, kod synaptic-ovih... nema ništa :smt003 osim postavki za dugmad touchpada.

    Eto, pa me zanima da li nešto do hardware-a ili software-a (isti problem je i na XP i Win7)?
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    ja bih to zamijenio, koliko se sjecam stare serije acera su imale slican felerican touchpad, aspire 510 ako me pamcenje dobro sluzi, ipak prije nego sto ga odneses na zamjenu probaj podici ubuntu live cd i vidi da li se desava isto
     
  3. Eight

    Eight Novi član

    Isti problem imam sa Travel Mate 4050, touchpad dodje sebi kad udarim dva puta desno od njega i jednom lijevo i onda radi kako treba.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    :lol: Znaci aceri se pale na morseovu abecedu? :D Vutra probaj i ti ovo, znaci 2x desno i jednom lijevo :lol:
     
  5. vutra

    vutra Komšija

    :?
    Evo radi.
    Ne bi bilo čudno da trenutne drivere već nisam probao, i nije radilo, i sad odjednom radi i scroll i multi-touch gestures..
    Anywho, instalirao sam neke Toshibine drivere, ako nekoga zanima staviću link čim nađem.

    EDIT:
    Izvolten
    http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais ... 258&ref=EV
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa normala mogu biti ALPS ili Synaptics na Aceru, tvoji problemi se najcesce javljaju ak je npr. instaliran multi touchpad a ti imas obicni single ili ak je obratna situacija. Isto se zna ponekada desiti ak se zamjene ALPS sa Synaptics driverima ili obratno.
     
  7. vutra

    vutra Komšija

    Probao sam oba drivera čisto da provjerim, ali situacija je ista.
    Evo sinoć opet dok sam radio, TP poludio bez razloga, i nađem negdje na forumu da se to dešava zbog zaostalog elektriciteta u kolu, te da se to mora "isprazniti" vadeći bateriju i držeći dugme za paljenje.
    Ovaj proces je upalio ovaj put, pa ako se desi opet, onda javim da li je priča o elektricitetu fakat.

    I btw, primjetio sam da ikonica touchpada u tray-u poplavi u zoni horizontalnog scrolla (kad se desi da ne radi kako treba), iako nisam ni blizu TP-a.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa vrati to na garanciju ak nije uredu