AD(H)D

Discussion in 'Generalna diskusija' started by XTRage, Feb 21, 2013.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima li neko da mu je dijagnosticiran ?
    Nije bas forum za toga, ali reko mozda ima neko slucajno pa da mu postavim par pitanja na PM :D

    edit: moglo je ovo u Zdravlje & fitness.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako je to hiperaktivnost, od jarana buraz mali to ima. Uglavnom, nema Cole, nema nista slatko, 2 treninga basketa dnevno da se ispuca. I ok mali sad skroz, inace je bio ko ziva, nije imao mira ni sekunde.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    a svako u sebi ima dozu hiperaktivnosti, samo neko ima više a neko manje.
    ja mislim da imam radnog kolegu koji je mnogo hiperaktivan (ima mnogo pozitivnih stvari dok su negativne osobine te, da je arogantan i tesko prihvata tuđe mišljenje.)
     
  4. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Mislim da se svi ti poremecaji za koje medicina nema konkretno rjesenje mogu rjesiti vjerskim lijecenjem
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hiperaktivnost je bolest, to nije nešto što svako ima u sebi, i to je samo jedan dio ADHD. Il jesi il nisi. Gadna bolest, samo što je kod nas taj naziv iskvaren od strane neukih masa, pa dok je dijete aktivnije i voli se igrati, kaže evo ga hiperaktivan., ili s druge strane, neko ko je jednostavno uhljup i neće ništa da radi, izvlači se na ovu bolest.

    Ako ti baš treba, znam jednog docenta psihologije, zna znanje, pa možeš s njim porazgovarati preko telefona ili dođi u Ze pa to odradi direktno :)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedna stvar je hiperaktivost a drugo je komorbiditet sa poremecajem paznje (stoga ovo AD u akronimu). Puno je ovde implicitnih teorija i lupanja, ali ako sumnjas na nesto, potrazi psihologa koji se specijalizirao za KBT. Psihijatre niposto ne treba posjecivati dok se tacno ne utvrdi.

    @medo - zajebavas se pretpostavljam?
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Manite diskusije o religiji, kad je to fino zavrsilo.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Instant skretanje sa teme = mozda ovdje ima kandidata :mrgreen:

    Nije se jos javio nitko da zna bas iz licnog iskustva, ali dobro kasno je vec, mozda sutra.
    Hvala ostalima na odgovorima, nije nitko bas pogodio moju namjeru, ali kriv sam sam jer nisam bio dovoljno specifican :)
     
  9. rama

    rama Aktivista

    Pa ne može niko pročitati tvoje misli. :D

    Ako imaš nekog na koga sumnjaš, poslušaj šta ti je Bahamut rekao. ;)
     
  10. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja sam se pronašao u mnogim simptomima ADHDa.Išao sam jednom prilikom kod psihijatra i rekla mi je da mi nije ništa samo da bi me skinula sa dnevnog reda.Moraću naći nekog psihologa pa da popričam sa njim.
     
  11. rama

    rama Aktivista

    Idi psihologu pa nek te on (ne) pronađe u simptomima.
    Prema simptomima koje sam našao na internetu, ja sam odavno mrtav. :D
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mali off na temu simptoma sa interneta: otisao kod ocnog prije nekih 1,5-2 godine, pita u cemu je problem,
    reko astigmatizam desnog oka po onom sto sam skontao citajuci na internetu, faca mu je bila epik kad sam rekao internet :mrgreen:
    Zavrsio pregled, kaze u pravu si bio, onako od pola volje :mrgreen:
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Sta se na kraju ispostavilo, jel ima neko sa ADHD s foruma ili nema? :smt003
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sacekaj da se vrate sa protesta... :)
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam ozbiljan :smt003
    Ili da to ovako formulisemo, mogu mi pomoci i vlasnik privatne apoteke, ili ljekar :smt005
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Jedno pitanje cisto informativno, sta se u BiH daje pacijentima kao terapija za ADHD? Koliko znam u apotekama nema ni Ritalin, Adderall, Dexedrin.. nista od toga. Jel ima neka domaca alternativa bosnalijekova, plivina ili?
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker