ADSL 2/2+ Paradigm + Airlive 5460AP

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Kamber, Jun 6, 2009.

  1. Kamber

    Kamber Novi član

    Zna li neko kako da povezem navedeni router i AP da bih se konektovao na ADSL bezicno preko laptopa?

    Hvala unaprijed
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    imas vise nacina, a najjedinostavniji je sljedeci:
    router postavis u bridge mod, kablom povezes AP i jedan od lan portova na modemu. na ap-u prvo podesis IP=192.168.1.2 (a na svom compu na wireless kartici stavis IP=192.168.1.3). ap postavis u Access Point mod, i laptopom se spojis na njega. kreiras pppoe nalog na laptopu i dalje se na net spajas sa korisnickim imenom i sifrom koje si dobio od telecoma. ovaj nacin ti je najsigurniji, i ne moze ti niko ukrasti password, niti krasti net. kao sto vec rekoh, postoji i drugih nacina, ali su manje bezbjedni. danas je lako p robiti wep i wpa enkripciju, pa je vrlo vjerovatno da ce komsija surfati preko tvog neta.
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ja sam kod sebe uradio isto kako si ti objasnio ali sam i wireless modem zastitio sa WPA2 passwordom
    Znaci da bi komsija koristio net mora probit 2 passworda :D
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma nema sanse da ti probije pass na pppoe konekciji, jer je extra kriptovana. ali ako hoce, onda mozes akvirati i wpa i mac filtering, iako mislim da je to nepotrebno ako se spaja preko pppoe kako sam mu predlozio.
     
  5. Kamber

    Kamber Novi član


    Gdje stavljam IP adresu u AP ? To ne mogu nigdje naci u postavkama wireless AP?
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  7. Kamber

    Kamber Novi član

    Uputstvo nemam ... a tu mi nista ne pise ili mi trebaju cvike kako kazes.... a i da znam engleski nebih pitao ovde sigurno... sve je bilo ok dok nisam ubacio najnoviji firmwire.... sad nikako da se snadjem jbg
     
  8. Kamber

    Kamber Novi član

    Rjesio sam jbg... problem je bio u tome sto nisam postavio DNS na compu .... hvala svima
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa dns ti i ne treba ako pozivas pppoe konekciju, jer ga dobijes automatski kad se konektujes. eto provjeri, konektuj se preko pppoe, otvori command prompt i ukucaj komandu
    Code:
    ipconfig /all
    i pogledaj parametre pppoe konekcije. znaci, za pppoe ti ne treba nista sem MAC adrese. ali neise, bitni je da si rijesio problem :) sretno :smt006