ADSL free zona upload

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by [Amar], Mar 6, 2009.

  1. [Amar]

    [Amar] Novi član

    Zanima me o kakvom je strajku rijec pa niko nista ne uploaduje na server da se skida preko Grabita.za strajk i katastrofalno stanje servera saznadoh preko bihnet foruma a i na grabitu se na svakoj grupi imaju skinuti neki fajlovi o strajku
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nismo mi bihnet helpdesk.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Al kad je vec pito...

    Nazovi 1422 pa ih pitaj
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    I ocekuj odgovor "Nemamo mi pojma o cemu vi pricate...kakve newsgrupe" :D
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ali ako ih tako nazove 1000 ljudi, valjda ce se i oni zapitat kakav je to strajk, jel to moguce da njihovi serveri ne valjaju i sl... Sto i jeste poenta strajka :D

    Inace za autora teme, strajk je do kraja marta (zasad) pa ce se produzit po potrebi :D
     
  6. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Kakav strajk? Ko strajkuje i zasto?
     
  7. kugla

    kugla Aktivista

    Strjkuju uploaderi bez njih nema ništa da se skida ako oni ne postavljaju, tako da poduzimamo neke mjere da bi se stanje koliko toliko popravilo uvezi servera,spamovaćemo servere,slat ćemo im mail poruke... :D
     
  8. [Amar]

    [Amar] Novi član

    Hvala na odgovorima
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Free Zona je u losem stanju zadnjih pola godine mozda cak i godinu tako da nije ni cudo zbog trenutne situacije. Kada se samo sjetim kako je ranije radila morao sam svaka dva-tri mjeseca kupovati paket DVD-ova da posnimam naskidano.

    [​IMG]
    http://fz.pixelseeker.net/
     
  10. [Amar]

    [Amar] Novi član

    @apdejt
    Bio sam korisnik ADSL-a prije 2-3 godine i opet sam odnedavno.Prvo sto me je ubolo u oci je slabo stanje free zone kako sadrzajem tako i stabilnoscu konekcije.
    Konekcija ne puca ali skidanje sa grabita jedino glatko ide ujutro i navece.Cesto download sam stane bez nekog razloga,tokom dana brzina padne za pola i sl.Ako na grabitu postavke nisu da skidam 5 uzastopnih fajlova nikako nemogu ostvariti punu brzinu skidanja,a kad mi ostane jos jedan faj(dio fajla) da se skine brzina drasticno padne.Ovo prije nikad nije bilo.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Upravo tako.
    Kada se samo sjetim nekada davno preko Outlook Ex. se extra dobro skidalo sa onim yenc plug-in-om, nakon sto je gotovo sav upload presao na yenc kodiranje koristio sam news leacher neke 1-2 godine i on je extra radio. Sada u zadnje vrijeme sa news leacher-om nisam mogao nista skinuti pa sam presao na onaj news bin i on je jedno vrijeme radio uredno, ali u zadnje vrijeme se upravo to desava znaci brizna mi par minuta ide na cca100 pa 15-tak minuta spadne na cca1-2 i tako u krug. Prakticno neiskoristivo i neka uploaderi strajkaju ja ih opravdavam dokle god oni iz [Super Bitchin' Mode] ne naprave stvari kako treba.
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    To se desava kada primas nove korisnike ne vodeci racuna o svojim kapacitetima, niti te je briga o kvalitetu usluge.
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Bihnet nije dužan da uopste podrzava ovaj server jer je pun Warez stvari.
    To je samo dobra volja par ljudi koji rade u BH telecomu.
    Tako da oni nece da cuju išta oko ovog servera.

    A što se povecao broj korisnika freezone, to moramo sami ispaštati.
    Bilo je slicno i sa jednim FTP serverom ali ukinut je bez obzira na to što smo se bunili.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma


    da da.....:)
    bas me interesuje kraj te price reno :)
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ovo ne stoji. Na dosta stvari se mozes pozalit sto se tice fz, al na kolicinu sadrzaja nikako
     
  16. [Amar]

    [Amar] Novi član

    Mislio sam na sadzaj u zadnje vrijeme kako je prestao upload
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    Da istina sadrzaja je stvarno bilo puno, ali djaba mu kada ga u velikom % ne mogu skinuti da mi radi kako treba.

    @ ReNNo, stoji ono sto si ti rekao da BiHnet nije duzan da podrzava FZ, ali zasto su ga onda uopste pravili. Jedan od glavnih razloga zasto sam se ja prijavio na ADSL je upravo bila i FZ (vjerujem da ima jos ovakvih korisnika), jer BiHnet nije jedini ISP u BiH, a kada je u pitanju privuci korisnike i uzeti im novac tada nude i reklamiraju sve ukljucujuci i FZ. Ma ko je napisao ono [Super Bitchin' Mode] najbolje je opisao BiHnet kao ISP

    @ [Amar], nije mi jasno kako ocekujes sadrzaj kada nema upload-a
     
  18. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Pa da tako im je najbolje, standardno da sto manje uloze a sto vise dobiju, daj korisnicima par kanti na koje ce jedan dio korisnika uz muku UL sadrzaj a ostala vecina imati sta DL u FZ i onda to reklamirati kao jednu od glavnih prednosti ADSL usluge a praviti se ludi o prijeko potrebnom poboljsanju servera sa sve vecim povecanjem broja korisnika sa tim nebuloznim obrazlozenjem da se koriste uglavnom za warez sadrzaj a ovamo zadovoljno trljati ruke sa dobiti....
    E pa htjeli ili ne, cuti ce oko news servera....mozda ce potrajati malo duze, produziti se ovaj "strajk" ili se skontati nesto drugo da se natjeraju ili da ih ukinu skroz ili naprave neka poboljsanja ali nece vala ostati ovako....
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    apdejt, pa 99% sadrzaja "radi", tj moze se popravit i otpakovat.. Rijetko ko ostavi nekompletan UL. Na forumu se fino vodi evidencija kad je sta zavrsheno i et.

    Elem, mislim da je autor dobio odgovor na temu.
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    @ AhmeT,
    nisam mislio na ostavljanje nekompletnih postova svaka cast upload-erima, vec na nestabilnost konekcije znaci ("brizna mi par minuta ide na cca100 pa 15-tak minuta spadne na cca1-2 i tako u krug."), a meni je to neiskoristivo kada znam kako je to radilo ranije. FZ prije dvije-tri godine i FZ zadnjih godinu dva razlicita pojma, znaci prije dvije tri godine meni je izgorila maticna na laptopu upravo zbog FZ jer skidao sam cca12h dnevno, a nakon sto sam ostavio laptop da skida nekoliko dana bez gasenja riknula mi je i ploca, hocu da kazem da je fakat tada FZ bila extra, a sa uslugom sada, ja se nisam u zadnjih godinu dana konektovao 5-6 puta, a mislim da je to upravo ono sto je Moncho, rekao "To se desava kada primas nove korisnike ne vodeci racuna o svojim kapacitetima, niti te je briga o kvalitetu usluge."