ADSL isplativost

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by wacko, Apr 24, 2006.

  1. wacko

    wacko Aktivista

    Evo ovako imam Cable konekcij przine 512/128 Kbits. Limit mi je 3 GB, s tim sto mi se u racun uracunava i upload i dowload. Moje pitanje je da li mi se isplati Preci na Adsl (3G). Jer mi je i jeftinije , a i posto cesto visim na domacem bf2 serveru pogodinije radi freezone. Jos jedno pitanje (znadm da sam se provalio 100 % al et bolje je da znam jer nisam siguran) je da li mi preko ADSL-a idu telefonski impulsi tj. da li je adsl Flat rate kao i cable da plcama istu cijenu mjesecno ili je nesto kao Dial-Up da mi stanca tel. impulse. 8)
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ADSL ne trosi impulse :) i to si se provalio :) al nema veze ko pita ne skita :)

    FlatRate ti znaci neograniceno down/upload a ti imas limit od 3GB...

    ADSL ima 3GB + FreeZone sa koje besplatno skidas, znaci ne naplacuju ti.. ali kad si na free zoni onda ne mozes surfati po netu.. tj ne mozes dalje od bihnetovog servera..

    e sad isplativost.. ne znam kako je u Tz ali i Sa nije nikako isplativ :) jer ja npr. placam 35KM mjesecno za 6GB downloada i neogranicen upload + CabeFreeZone :)

    a ako ti to placas kao i adsl ili skuplje adsl je bolja opcija.. ja bi se licno uvijek prije opredjelio za adsl samo da je povoljniji...
     
  3. qwerty

    qwerty Novi član

    u tuzli defintivino jest isplativ... u sarajevu i nije. recimo europronet (u sa) daje 47 GB mjesecno za 28 KM (ukoliko kupis modem) pri brzinama od 256/128
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    to 47 ti izadje flatrate :) jer fizicki je nemoguce na tim brzinama ispucati download :)
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moguce je moguce. Ja skidam 15-16 sati dnevno. Ostalo sufram pa dodjem na oko 42GB
     
  6. wacko

    wacko Aktivista

    Hej Kuleru hvala mnogo sto is me prosvijetlio. Jbg neznam nista al ono bas nista o Adslu. Rijetko ja sta ovako veznao za informatiku izvalim, al kad izvalim onda stvarno pretjeram :mrgreen:


    Hvalal jos jednom 8)
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    nesto sam ja citao na netu... da ne mozes spucati tih 47GB a i ti nisi normalan :D cuj spici 42GB :D sta ti radis:D:D:D:D:D
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa kad bih skidao 24 sata dnevno cijeli mjesec, sa dobrom vezom mozes u teoriji odraditi 79GB. Ovaj fair use se odnosi na 60% moguceg download-a, pa tako dobijes ovih 47.4.

    Mislim da u praksi bez problema mozes doci na nekih 55-60GB.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Ja sam prosli mjesec fulio tih 47.4 GB, imao 53MB vise al oprostili su mi :D
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni nece preko 30kb veza....................
    ............ 16gb mi je rekord
     
  11. Ante

    Ante Aktivista

    kolko vi imate mjesta na disku ako svaki mjesec skinete 50 GB :shock: :shock: :shock:
    meni 5, rijetko 10
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    Pa za sta sluze cd mediji :D skines par filmova i odmah i poskidas na cd-ove :D dok je cd-ova bit ce i downloada :mrgreen:
     
  13. Ante

    Ante Aktivista

    kolko je to cd-a :shock:
    ako se skine vise od pola terabajta godisnje :shock:
    mora da plivate u njima
    to je oko ~850 cd-a godisnje
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nesto ide na dvd, nesto pogledas i obrises jer nije zasluzilo da bude sprzeno itd. Ja trenutno imam oko 150 filmova.
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ja sam happy na ADSL 3G. ping mi u CoD2 ne prelazi 45 8) 8) 8) za ostalo me boli briga. cesto to preletim, al jbg :mrgreen: :mrgreen:
     
  16. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Mislim da je glupo pitanje, sam sebi čovjek može odrediti je li ili nije isplativo! Ko je glup neće skontati isplati li se ili ne. Za sve ostalo kome treba savjetujem da malo pretraže i pogledaju, jer je sve na zlatnom tanjiru objašnjeno:

    LINK
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    I meni je ping u CoD2 45-60 max.
    A sto se tice filmova sve koje skinem idu na cd-ove imam od najstarijih do najnovijih jedno 300 komada :mrgreen:
     
  18. wacko

    wacko Aktivista


    Ako mislis da j e glupo ne odgovaraj. Pitanje sam postavio iz prostog razloga jer vec imam koliko toliko jaku konekciju ali mi je prvi i najveci problem limit pa sam se
    Najvise sad dvoumio izmedju Adsl-a i Logosoftovog bezicnog interneta. LOL nudi 7gb limit uz cijenu od 29 KM plus najam modema 8 KM brzina 1024/1024 dok BIhnetov Adsl nudi 3Gb limit uz cijenu od 40 KM brzina 1024/192 + freezona + ne placam modem ako potpisem ugovor na 18 mj.
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    Samo imaj na umu da Logosoft nema nikakvu free zonu a igranje na njihovom game serveru se naplacuje tj . ide ti limit :) , al u svakom slucaju vise ti se onda LOL isplati jer za skoro duplo nizu cijenu dobijes 7GB transfera,samo sto se kod njih cini mi se obracunava i upload ako ne grijesim. Uglavnom ja da sam na tvom mjestu uzeo bih taj bezicni i zbog limita i zbog cijene.
     
  20. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Izvini, nisam pročitao tvoje pitanje do kraja jer se činilo primitivno. Onda sam vidio da te interesuje inače u igrama i to. Sorry