ADSL-Kabal

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Bumbe, Aug 10, 2009.

  1. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Eh ovako.posto sam osposobio i sredio sprat kuce pa zelim da prebacim racunar i automatski internet ADSL da vas pitam kako cu da spojim onaj kabal koji ide iz telefona u router ili da li slucajno ima kupiti dovoljno dug kabal (10m) ili mogu nekako spojiti iz dijelova , posto imam 4.5 kablova x2m .Znaci ono sto trazim je naziv ono malog konektora ili kako se vec zove :D .Hvala narazumjevaju.treba mi hitan odgovor
     
  2. h2o

    h2o Aktivista

    Kotisti kabal (telefonska parica) iz jednog dijela, ako budes koristio u dijelovima stvoriti ce se sum i postoji mogucnost da bude prekida u vezi ili da nikako nema veze.
     
  3. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    hmmm razmisljao sam o tom problemu,a nista pokusat cu pronaci takav kabal ali nesto sumnjam da cu ga naci.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    PA odes u radnju koja ima "100m kabla" i kazes samo dužinu. Tam oti na obe strane nabace žabice koje idu u telefon.
     
  5. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    aha...ok :D...ajd odo da provjerim to....hvala u svakom slucaju.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Imas i spojnice u eletronic centru, ako ti se svidja da krpas.
     
  7. GW

    GW Moderator

    OMG, koja zbrka oko običnog telefonskog kabla. :)
     
  8. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    :D :D ...a sta ces ....
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    RJ11 je oznaka te uske uticnice.
     
  10. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    znaci kabal u dijelovima ce mi utjecati na stabilnost veze ? ? ?
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nece doslovno ali metar kabla je oko marke. Odes fino i kazes duzinu i to je to. Kao st osam rekao, dobijes sa žabicama. Cemu sad neka štiklanja.
     
  12. Loki

    Loki Komšija

    Bolje iz jednog dijela vjeruj mi!
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To još ne znamo.
    Ako vec imas vise kablova koje mozes nastavljti prvo tako probaj.
    Ako bude pucala veza (a nece) onda kupis iz jednog djela.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    U 99% slucajeva, normalan kabal, normalne duzine koji je u kuci, znaci izmedju telefonske uticnice i modema, nema nikakvog uticaja na konekciju. Prakticno dokazano od strane mene i par jarana, dok sam radio za jedan ISP.

    Naravno, provodnost tih spajalica kablova je upitna, ali za brzine xDSLa koje su standard u BIH, prosjek 2mbita, nemoras se brinuti.