ADSL problem!

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by TopniK, Mar 30, 2006.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    E ovako:

    Danas su mi konačno uveli ovaj ADSL no problem se odmah pojavio.

    Naime, veza radi 15-20 minuta bez problema pa onda odjednom zaštopa kao kad koristim Dial up. I tako bude nekih 5 minuta pa ja onda moram biti strpljiv ili diskonektovati se pa ponovo se konektovati.

    No prilikom zadnje konekcije pojavila se sljedeća poruka:

    Connecting through WAN Miniport (PPPOE)...

    U čemu je kvaka?


    EDIT: Mislim da je do ovog Splitera (kako već). One četiri zelene sijalice ne bi se trebale gasiti i sl. Dok se to kod mene za vrijeme konekcije dogodi. Onda moram ga moram ugasiti i opet upaliti...

    Speedtouch je u pitanju. No nisam dobio nikakav instalacioni CD uz njega. A u Device Manager-u nije se pojavio nikakav novi hardware.
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Prijavi Bihnetu.
     
  3. TopniK

    TopniK Komšija

    Ma pokušat ću naći neke drivere pa možda malo šta podesiti. Ako se ne sredi onda ću ih zvati.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Jel na DSL konekcijama ima ona MAC adresa? Ako ima da nije do toga?.
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

    Zvao sam ih i rekli su mi da je najvjerovatnije do veze. Kao, navodno imam nestabilnu telefonsku vezu, pa će oni sutra doći sa mjeračima...

    zato mi je ova DSL lampica palii gasi...trenutno radi no kasnije se opet s..j...be...
     
  6. virtualx

    virtualx Aktivista

    na koji si broj zvao tacno
    1422 jel taj?
    ja sam zvao na taj ,i bolje da nisam ni zvao.
    imam dojam da ih boli k... sto meni puca veza.
    dvaput zvao i nista.
     
  7. TopniK

    TopniK Komšija

    Ne ne, ja sam iz tuzle pa su mi oni dali neki lokalni broj.
     
  8. Teoma

    Teoma Novi član

    @ImperatoR
    ja sam imao sličan problem kao ti,najvjerovatnije na telefonskoj liniji ima ti puno šumova pa nemožeš ostvarivati određenu brzinu pa ti sada trebaju smanjiti brzinu
    a ono što si rekao da dobijaš onu poruku "Connecting through WAN Miniport (PPPOE)..." isto sam i ja dobivao i onda kada sačekam neko vrijeme dobijam poruku Phone Line is Busy da vidiš je li do toga upiši http://10.0.0.138 u browser i onda idi na system log i vidi koje brzine dobijaš.Pa onda pogledaj pod Advanced->Diagnostic Noise Margin kolika ti je pa postaj ovdje te vrijednosti da vidim je li isti problem kao i kod mene
    I koliko si otprilike udaljen od pošte??
     
  9. TopniK

    TopniK Komšija

    Provjerio sam to danas kada sam ih zvao. I nije pomoglo tada, a ono što je najčudnije od svega je to da već cijeli dan sve radi extra. Ne znam fakat do čega je bilo, jednostavno sam počeo šamarati komp i bacati ovaj modem :lol: i odjednom sve radi...

    Hehe, šala....ali zaista sve radi extra, cijeli dan. Veza je stabilna, nije ni jednom pukla i sl. Već sam download-ovo sadržaja oko 800 MB. Imam ova 3 GB a fora mi je još samo sutra, pa da iskoristim maximalno.

    Probao sam COD2 na Bihnet Serveru i zaista je moćno...
     
  10. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Za fiksiranje i stailizaciju tel. veze za ADSL nije potrebno da ti dolaze kući, najčešće riješavaju stvar na tvojoj tel. centrali.

    Imam ADSL već duže vrijeme i zadovoljan sam.

    Pitanjce: Imali iko iskustva kak ose logovati na ove Speeedstream 4100 ADSL Modeme. Na Siemens stranici soji da se treba ukucati http://speedstream i da se tako ulazi u CP, na forumima sam našao da se ukucava IP adresa... ali ništa. Ima li uspješnih priča?
     
  11. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ako ti je to modem kojim se konektujesh, trebalo bi da je ip adresa od gatewaya
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Odes command prompt i ukucas ipconfig i onda default gateway prepisi u web browser. valjda sam skontao sta hoces :)