ADSL problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by PC majstor, Apr 11, 2007.

  1. PC majstor

    PC majstor Novi član

    Imam ADSL u stanu, i imam jedan user name i password, sad hocu u drugoj kuci taj isti ADSL, ali na razlicitoj lokaciji, imam modem Speed Touch 330. Ako sam konektovan u stanu, hocu li moci u isto vrijeme ostvariti konekciju u kuci, sa istim user nameom i passwordom?
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    neces
    jer je username povezan sa MAC adresom modema/rutera kojeg si dobio/kupio!
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Netacno. Username nije povezan sa MAC adresom i dozvoljeno je do 4 (neki kazu 10, al meni ne ide vise od 4) simultane konekcije na jedan account. Znaci moci ces
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Sto bi reko Maca, nidje veze! Cini mi se da o ovome ima nekoliko tema,malo "search". :wink:
     
  5. RedMan

    RedMan Novi član

    Mozes ali moras imati uveden ADSL u kuci , jer ako nemas djaba ti sve :d
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Prosto nemoguce :)
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija


    ok
    :wink:
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    dok ti je u jednoj kuci ostvarena konekcija u drugoj neces moci.. prosto logicno, znaci mozes koristit na oba mjesta ADSL sa tim korisnickim imenom i sifrom ali ne u isto vrjeme
    e sad to sto ti trazis je stvar umrezavanja racunara pa da u isto vrjeme koriste isti acaunt pa ako ti nije daleko, razvedi kablove i udri :D
    sala mala
    poz
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    po cenera da moze ;)
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Mozes prijatelju na jedan user i pass da nakacis do 10 racunara, provjereno jer mi u firmi imamo 5 racunara i svi su na jednom accountu ;)
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nemojte zbunjivati covjeka ovdje ba.

    Vise racunara na istu ADSL konekciju moze bez problema. Najobicniji routeri mogu podrzavati 200+ racunara u teoriji :)

    On hoce da koristi istu predplatu na dvije razlicite lokacije. Sto je prosto nemoguce, jer svaka "stambena jedinica" ima "svoju" liniju do centrale, ili xDSL bloka \ dslam-a. Ovo u teoriji, packet switching n shit :) Svaka "stambena jedinica" s adsl predplatom, ima svoj port na xDSL bloku \ dslam-u.

    Znaci ako je u stanu prikljucen na adsl, ima svoj adsl port na centrali. Na drugoj lokaciji najvjerovatnije ima samo telefonsku liniju, koja nema nikakvog fizickog kontakta sa xdsl dijelom. Sto hoce reci da je nemoguce, mora se predplatiti na xdsl i na drugoj lokaciji da bi mogao koristiti isti username \ password. Mozda moze dobiti popusta od provajdera ako ima jednu ili vise predplata :)
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Netacno, Sarajevo nije na ATM linku. Ne bih ovo pricao da u ovom trenu nisam sa tri mjesta konektovan na jedan account.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    al to ti je na mrezi a ne na razlicitim lokacijama.. pa normalno da umrezeni racunari koriste isti acaunt, nece valjda 100 racunara u firmi imat svak svoj otvoreni racun, ili u net klubovima.. ali on hoce sa razlicitih lokacija koristit odjednom ADSL.. pa ako moze hajmo mi svi otvorit jedan racun i koristit ADSL zajedno pa cemo placat 0.0000001 KM mjesecno

    nemojte ga pogresno savjetovatm
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    A limit? A brzina?
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Interesantno, obicno je ATM, gdje god da sam u Europi bio, u najgorem slucaju pppoe kao identifikacija. Znas li koju opremu BIHNET koristi ?
     
  16. 3125

    3125 Komšija

    Ne znam pojedinosti, ali u svakom slucaju, Tuzla i cini mi se Zenica su jedini gradovi na ATM-u (mozda jos koji grad gdje je relativno skoro uveden ADSL - ne znam detalje), vjerovatno posto je tek kasnije uvedena usluga.
     
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Nije mi nesto jasno. :smt012 Kazes da se mozes preko jednog acc konektovati sa vise mjesta, odnosno, vise razlicitih telefonskih brojeva, bez da su prijavljeni Telecomu. Jesam li u pravu? :roll:
     
  18. 3125

    3125 Komšija

    Prijavljeni su telekomu. Pitanje je (ako sam dobro iscitao :oops: ) bilo da li se moze pristupati istom accountu sa vise mjesta u isto vrijeme i odgovor je da (bar u Sarajevu, u Tuzli recimo ne mozes nikako, cak ni free zona sa jednog kompa a net sa drugog kad si umrezen preko switcha)
     
  19. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    A jel placas pretplatu (mislim, paket) na sva tri broja ili...?
     
  20. 3125

    3125 Komšija

    Samo jedan paket, ali na svim lokacijama imam prikljucak.