ADSL ruter/modem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by rimA, Dec 30, 2009.

  1. rimA

    rimA Novi član

    pozz
    jedno pitanje "rikno" mi je Airlive WL-5470AP, tacnije pregirio WAN port od udara groma :* i sad imam belaj. Od prijatelja sam uzeo ADSL ruter koji mu netreba pa me interesuje dali ovaj ADSL ruter moze da mi zamjeni AP.
    Pokusavao sam pristupiti ADSL ruteru, znaci prikopcao sam mrezni kabal u racunar i ADSL ruter (port 1) i prvo sam kucao 192.168.1.1 ali nisam mu uspjeo pristupiti kucao sam i druge IP adrese ali ništa.
    Znaci u taj ADSL ruter/modem bi trebao da ubacim mrezni kabal preko kojeg mi ide konekcija i da u modemu/ruteru napisem svoj username i pasword i da tako imam konekcu.

    Znači nije mi provajder BH Telecom već Dasto Semtel, dali je moguce to izvesti. Dalje bi kopcao ostale racunare mreznim kablom.

    Hvala ;)
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    vrati taj router eventualno na fabricke postavke, i konsultuj web sajt proizvodjaca radi vise uputa.....
     
  3. ado_89

    ado_89 Aktivista

    cek ti si sa tim airlive primao signal od zone i imao konekciju. sta ce ti onda adsl modem?