Ako moze misljenje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Bancho, Mar 3, 2014.

  1. Bancho

    Bancho Novi član

    Zelio bih da kupim slijedecu konfiguraciju pa me interesuje vase misljenje. Glavna namjena bice za igranje, kao i za rad u Adobe programima (Photoshop, Ilustrator i Indesign).

    PROCESOR:
    Intel Core i7-4770 Processor 3.40GHz 8MB L3 LGA1150 BOX, Haswell

    MATICNA:
    Gigabyte MB GA-B85M-D3V, LGA1150, Intel B85
    Socket: LGA1150, Chipset: Intel B85 VGA:1x PCIe 3.0/2.0x16, 2xPCIex1; 1xPCI, Integrated Graphics Processor 1xD-Sub+1xDVI, RAM Type: 2xDDR3 MAX 16GB, HDD: 2xSATA 3Gb/s+4xSATA 6Gb/s, Audio: Realtek ALC887

    GRAFIKA:
    Gigabyte AMD Radeon R9 270OC 2GB

    RAM:
    Kingston 8GB 1600MHz DDR3 SODIMM, KVR16LS11/8

    HDD:
    WD Caviar Blue 500 GB; WD5000AAKX, 16MB SATA3, 3,5", 7.200 rpm

    KUCISTE:
    ThermalTake Commander MS-III USB3.0, VO100A1W2N, Midi Tower

    Ovde jos da dodam i napojnu koju necu kupovati, jer je vec imam Cooler Master GX 750W. Cijena konfiguracije je 1600 KM i planiram da je uzmem u IMTEC Sarajevo (nista PIK i ostalo). Na osnovu njihove ponude komponenti koje imaju, sam i napravio konfiguraciju.
    Da li se moze napraviti nesto bolje i jace u okviru ove cijene?

    Hvala
     
  2. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Uštedi 200KM i kupi na pik.ba od provjerenih..... (nista PIK i ostalo) LOL
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    bas tako , vec godinama kupujem sa pika od provjerenih prodavaca i nikad ni jedan problem , a usteda je povelika.

    Konkretno od ovog prodavaca sam uzeo robe u vrijednosti oko 1500KM , sve super , fabricki zapakovano i sa garancijom

    evo ti konfa za 1600KM, dobijes sve , i 7 4770, 4GB x 2 DDR3 na 1600MHz, Asus R9 270X TOP kartu , 500GB HDD, instaliran OS i programe, i naravno 2 godine garancije.

    Znaci plug & play

    http://icomputersi.pik.ba/artikal/11292353/i7-4770-domination-gamer-x8-r9-270x/

    Ima veliku ponudu racunara, sve novo i sa garancijom, a mozes naruciti i po zelji : http://icomputersi.pik.ba/
     
  4. Bancho

    Bancho Novi član

    Ima razlog zbog cega kupujem tamo gdje sam naveo, a upoznat sam sa ovom radnjom iz Banja Luke.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koji li je razlog. :lol: :lol: :lol:
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Koji god da je, covjek ima razlog, ne znam cemu pljuvanje kad neko ide normalnim putem da kupi kompjuter a ne od svercera jer kako god okrenes svi ovi na piku koje preporucujete jesu sverceri. I ja sam kupovao tako polovan kompjuter, da bih ustedio, ali ne pljujem kad neko hoce da kupi od domace radnje koja placa porez i doprinose, hoce da kupi da li zbog kredita, poznanstva, karticnog placanja ili bilo kojeg petog razloga, to nije nas problem.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Asus je tisa kartica od Gigabyte.

    Dobio sam 4 godine garancije (3+1) preko naseg uvoznika, nisam ni gledao do danas :wink:
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    :smt023 za komentar.