Alan Wake

Discussion in 'Igre i konzole' started by sgtPepper, Oct 21, 2008.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Cekam je dvije godine , nikad izac :cry:
    Valjda ce se zadat, pa da je dovrse do kraja ove godine :roll:
    Sve u svemu igra djeluje mocno
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ja imam osjećaj da će biti kao stalker.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Ne znam je li bas odgovarajuca paralela, STALKER je po mom misljenju ispao sasvim "ok". Alan Wake su malo koristili Microsoftovci za prezentaciju DX10 i Viste, malo Intelovci za multithreading radi vise jezgri i od tad nista.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Baš na to mislim. Očekivali smo hit, a dobili mlaku igru.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Nema šanse da ovo bude kao Stalker. Remedy je provjeren developer, po mom mišljenju Max Payne 2 je imao najbolju atmosferu u jednoj igri ikada. Šteta što nije doživio finansijski uspjeh kakav se očekivao. Neću sad tvrditi da će Alan Wake biti extra igra, ali jednostavno ne vidim gdje mogu uprskati.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Valjda imas sasvim dovoljno primjera razvojnih timova koji su imali hit igre pa poslije propali zbog kasnjenja i lakrdije sa odredjenim naslovima. Ne znam sta si o igri (a da mi, ostali, nismo) pa da mozes argumentovano tvrditi da je "sve ok".
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Upravo suprotno, nemam puno primjera. Ne mogu da se sjetim niti jednog developera koji je imao GOTY igru, a da je poslije uprskao stvari sa sljedećom igrom. "uprskao" ne mislim na kašnjenje igre.
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Ne vjerujem, mislim da će više bit ko teletina



    Stalker nije bio mlaka igra, jedini stvarni problem mu je bio interfejs.
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Nije mi nikako jasno kako su izdali Stalker sa onakvim ociglednim bugovima . da je jos malo doradjeno na njoj bila bi top ! ja mislim da ovi ne znaju sta hoce sa Alanom , al kao sto Enis rece bio je makar fina prezentacija :lol:
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Problem sa Alanom je što Remedy ima cca 50 zaposlenika i igra je masivna. Jednostavno, treba im vremena da je završe kako su naumili.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jebo ovo, bolje bi bilo da rade Max Payne 3. :roll:
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ovaj ti je komentar totalno višak. Mislim, ako imaš samo na thread o igri reći "jebo ovo" nemoj ništa ni pisati.
    Ljudi jednostavno traže novi izazov, potpuno drugu igru. Alan Wake me nevjerovatno podsjeća na seriju "Twin Peaks" (okruženje, lokacija, horor ...)
    Max Payne 3 je navodno u izradi od strane Rockstar Toronto (Warriors, Bully : SE).
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Kakva ti je ovo fan boy prica molim te? Igra se razvija 4 godine i ti nalazis razloge da opravdas njihove propuste.
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    O kakvim propustima pričaš ? Kašnjenje ? Da, fan boy sam, kako i ne bih bio poslije Max Payne serijala.
    - remedy.fi
    Šta da se očekuje ? Da završe igru za 2 godine !? GTA IV je razvijan pet godina, sa preko 100 ljudi na projektu i 100 mil.$ u igri, tako da ovo nije fan boy priča, nego je ovo realnost.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Tesko je argumentaciju drzat ako krenes od toga "Ja sam fanboy" :)
     
  17. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Zasto su im naslovi svih igara ime i prezime nekog lika? Sta je sljedece, horor igra David Sleep ili akcijski triler John Pleasure?

    ps Iscekujem ovu igru kao ozebao sunce. :D
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Slažem se, fan boy sam što se tiče dosadašnjeg njihovog rada u gamingu, pa je teško biti objektivan što se tiče ove igre, ali mislim da se možete Vi - ostali (non-fanboysi :) ) složiti u vezi ovog broja zaposlenih i što će im vjerovatno trebati 5 godina razvoja da je dovrše. Nadam se da su barem na 80 %:
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Ma nema problema, samo je fol sto smo vidjeli i saznali vrlo malo o igri, a ako uzmes u obzir i promasaje sa igrama koje su ponudile daleko vise (dobrog) materijala, onda jednostavno moras bit oprezan.
     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nisam fan boy ove igre, ali sam definitivno fan boy svih psiholoskih trilera i horora, gdje je nakon igranja istih potrebna šaka sedativa da bi mogao prespavati noć :D

    zadnju koju sam igrao je Fahrenheit - ako Alan Wake bude jednako dobar ili jos bolji od Fahrenheit-a, onda ga ne smijem propustiti :)