alat za dial-up prenos podataka?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Loki, Feb 22, 2008.

  1. Loki

    Loki Komšija

    Hitno mi treba alat za jednostavan prenos manjih file-ova preko dial-upa. Znači nema internet konekcije, samo će modem pozivati modem i prebacivati nekoliko manjih fajlova sa jednog na drugi računar. Program treba da bude jednostavan za korištenje i po mogućnosti free. :) Unaprijed zahvalan na pomoći. :)
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  3. Loki

    Loki Komšija

    Hvala Stihy, dosta stvari oko ovoga mi je poznato ali ovo moram da omogućim ljudima koji su stvarno dosta ograničenog znanja o samim računarima pa mislim da im radnja sa bilo kojim terminal programom i AT komandama ne bi bila nešto što bi jednostavno shvatili i što ja mogu da im objasnim za neko kratko vrijeme. Da ne pričam kako za jednim računarom niko neće sjediti već će biti neka vrsta servera.

    Da ne duljim o ovome našao sam ovo: http://www.emtec.com/pyrotrans/features.html
    Hvala još jednom. ;)
     
  4. nerminn

    nerminn Novi član

    I meni treba ista stvar. Samo me zanima da li ce raditi ako jedan racunar koristi fiksnu liniju i isdn/56k modem a drugi modem od mobitela.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Super je da ste ovo rijesili, ali daj molim te nemoj zapocinjat thread sa "hitno" ili uopce tu rijec koristit u threadovima. Ako je neko imao iskustva, pomoci ce svakako bez obzira da li se koristio bold, navaljivalo sa "hitno" ili sl. Ako je hitno, ostavis broj telefona i kazes treba mi to i to, 100KM placam. To se zove hitno.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Upravo tako. Svi bi džabaluka i to "hitno". I onda kad mu pomogneš ne kaže ni hvala. Čast izuzecima.
     
  7. Ima tu istine...
     
  8. nerminn

    nerminn Novi član

    Bio bih jako zahvalan kad bi mi neko rekao da li se moze povezati obicni modem sa modemom od mobitela... Ako neko zna.
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Mislim da ne moze.
    Sta ti nije lakse preko bluetootha?
    Ili preko kabela.
    A i nije skupo...
     
  10. nerminn

    nerminn Novi član

    Mozda me nisi razumio. Imam racunar koji u sebi ima isdn i obicni modem sa odgovarajucim linijama. 40km udaljen je drugi racunar i tu nemam fiksne linije nego mob, pa sam mislio koristit modem od mobitela. Znaci preko dial-up se spojit na ovaj pc sa mob i prenijet na njega datoteke velicine 200-300kb. I jako me zanima da li je to uopste moguce...
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa to ti govorim. Ne znam kakvo je stanje sa GPRS internetom u BiH, i jel ima mozda nesto brze, ali preko bluetootha spojis mob na komp, postavis ga kao modem i spajas se na net, samo sto je vjerojatno skupo. Tako sam se ja spajao dok je bio testni period kod BHTelecoma jer je bio besplatan internet tada.

    Ali da tebi mobitel glumi obicni dial up modem to ne moze.
     
  12. nerminn

    nerminn Novi član

    Hvala na odgovoru. Moracu naci neko drugo rjesenje.