All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne vrijede te matadorke 280km ustede

    Gume su za bar 5 godina to je mala razlika da vozis premium. A osjeti se nije malo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    @Reventon ne mogu mu te dimenzije. To su vece gume. Obim mora biti isti.

    Edit: i ja bih preskocio matador po toj razlici u cijeni.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. selvin

    selvin Moderator

    235 jest sirina, ali drugi broj je procenat visine u odnosu na sirinu, samim tim su gume visocije, pa i obim veci.
    U ovom slucaju 0.65×235, a njemu treba visina 0.65×215. Moze ici na manji procenat "mesa", tj. 55 i slicno.

    Ne mogu mu ni 225 vrlo vjerovatno, ali ima online calc nek provjeti tacno, dozvoljeno je neko min odstupanje koji procenat.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako je 215/65 orginal onda bi 235 trebala biti /55 ili 60 pa da budu tu negdje. Jer sa sirinom raste i visina. A ovaj broj /xx ti procenat od sirine.

    EDIT
    Spor sam bio.
     
  6. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    https://www.oponeo.co.uk/tools/tyre-size-calculator/215-65-r17

    Do 2% odstupanja u obimu u odnosu na fabriku je vecinom ok. S tim da je bitna i sirina felge, ako je felga vec u knap za 215 onda bi 235 mogla "preljevati".

    Sve u svemu - najbolje ici na fabricke dimenzije ako nije sad neka drasticna razlika u cijeni :D

    Baci oko na Hankook, cini mi se da su imale bas dobar odnos cijene i kvaliteta.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad ces vidjet da si budala sto si uzeo fake SUV, kad ti gume budu 2-3x vise nego na Octaviji.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma sto Dino kaze jednom u 5 godina. Evo mojim 4 godine i moci ce jos jednu sezonu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jednom u 5 godina, al po setu. A trebaju i ljetne i zimske.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zimske su mi dosle sa autom i dobre jos, poslije 4 godine, sara odlicna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sara ne mora nista da znaci.

    I meni su dosle bile zimske skoro nove Petlas pa sam ih bacio nakon jedne godine.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dobre su ove mekane ko dusa :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    U pravu je stivi. Jest jednom u pet godina ali evo kod mene su oba seta 2019. sad me kaci sve mjenjati, izdatak je znacajan. Jos kod mene 205/55/16


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa vec smo dosli na taj nivo da se podrazumjeva da imamo dva seta ljeto i zima.

    Nije dobro oba seta kupiti iste godine. Bas zaboli kad dodje vrijeme zamjene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kod mene zimske 2000 maraka :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne zaboraviti i drugi set felgi. Hehehehehe

    Jest rahat nemat auto.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja kupio drugi set istih felgi, milina, a uvijek se mogu prodat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Iskreno 250KM za premium SUV gumu nije puno, zimske su doduse malo skuplje. Al glupo bi bilo i komentarisati cijenu kad das 27 hiljada za auto.
    A znam ih koji kukaju za cijenu gume na autu od 50+ hiljada, to je za samara :)
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    To dodje slicno ko da kupis Granoff ili Jeordies odijelo i onda na to neke jeftine tene s pijace :D