All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pravi jebaci imaju oba . :D:D:D
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    iako nema neke logike, 2.0 tdi 110kw u 4x4 golfi 7 za moj nacin voznje trosi skoro 1l manje u odnosu na 1.6 tdi 81kw na prednji pogon
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Treba ti manje gasa na istu kilažu da voziš istom brzinom. Dosta ljudi ne shvata da ako je jači auto ne mora odmah više trošiti...

    zato često raja koja uradi stage1 kaže da im po gradu manje troši, jer za iste brzine motor se manje napreže, manje gasa..
     
    nFare likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jos kod golfa je Haldex tako da je to zapravo prednji pogon, da je stalni na sva cetri ipak bi bila veća potrosnja.

    Sent from my SM-S931B using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  5. ibran

    ibran Aktivista

    Kolege vidim da radite sa autodijelovima radnjama, pa ako neko može da provjeri cijenu za zadnje lafete Mazda 6 2010g GH karavan sa vijcima za špuru.
    Hala!
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    u katalogu kojem ja pristupam nema dijelova za japance
     
    ibran likes this.
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Originalni brojevi su GSY1-28-300 za desno a GSY1-28-350 za lijevo.
    Saraf za podesavanje FD16-28-66ZB, podloska za saraf KD35-28-473, i matica 9YB04-1221D.
    Saraf obicni na vanjskoj strani je 9YA02-A213B i ista matica 9YB04-1221D.
     
    ibran likes this.
  8. ibran

    ibran Aktivista

    Hvala, moram tražiti zamjenske za originalne Mazdine nemogu se pokriti financijski.
     
    Last edited: Jun 3, 2026 at 10:56 PM
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na dobrom webshopu ces po tim brojevima naci aftermarket alternative.
    Nemoj bas znj klasu, ridex, nty i sl.
    Barem neki herth+buss ili marelli.
     
    ibran likes this.
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo Peugeot igraci sa 7 mm lancem.
    Besplatna provjera i besplatna zamjena ako je potrebno na 8 mm u ovlaštenom, tj set je besplatan.

    [​IMG]
    upload photos for forums
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da dodam da ako je ista pipkano po autu gubi se pravo. Chiptunung ili egr dpf ili adblue off.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    „Strucna“ kontrola putem mikrofona i aplikacije na mobitelu.
     
    ibran likes this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A sta je sa remen kaisem za pumpu ulja u karteru na 1.2 pure tech? Zbog istog stradaju motori na manje od 100 hiljada km.
    Ima li za njih kakva solucija?
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ima, mjenjati remen svako 60k

    Sent from my SM-S931B using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zupcasti je tu u ulju, kod vw dizela je taj mali za pumpu.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima slucajeva kad se raspao i na ispod 50k :D
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa da, remen u ulju i raspadne se, zacepi pumpu ulja.
    Zet imao sluzbeni 208, 2-3 godine staro auto, riknuo motor na 60 hiljada.
    Mislim da se i to moze rjesiti ubacivanjem lanca ili zubcanika umjesto remena.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moze al u k. To na malim kilometrazama je vjerivatno intervalj ulja 20k +

    Mjenjaš ulje na 8-10 mjenjaš remen svako 50, odrzavas kao ferrarija i miran si

    Sent from my SM-S931B using Tapatalk
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Smijurija živa....
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tacno.
    Ponesi 2000 maraka svako 50k kilometara.

    Samo nisi ni tad dugo miran, ima on jos mana, iznad 100-150k krece veca potrosnja ulja izmedju ostalog, a kad krene ulje doci ce i gpf ubrzo nakon toga.