All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Unico je odlican. Skoro radio servis na jednom A3 audi iz Francuske. Kupljen tamo nov i odrzavan u ovlastenom servisu. Otvorim kuciste i izvadim filter zraka kad ono orginalni vw/audi filter na kojem pise made in bosnia and herzegovina. To je inace unico filter.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 5, 2017
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    @dino73n primjetim da ostane mala fleka ulja na podu, odvedem ga majstoru, kaze izgleda da turbina baca ulje. On je ne bi mijenjao (kaze ova se tesko popravlja, jer se PC veze za nju i on je nesta tacno dozira), cijena nove je od 1500-5000KM. Kaze ne zvizdi mi turbo kad vozim, ne dimi, pa me ne bi smjela iznenaditi.

    Sta ti velis, jel do turbine ovo, eto slikao sam odozdo kad ga je digao

    https://imgur.com/a/65aWB

    https://imgur.com/a/ADaz6
     
  3. black

    black Komšija

    Ja nedavno sto sam cistio intercooler osjeti se na snazi, prije je 160km/h bio max a sad ide do 180km/h. Ide on i brze od ovoga ali sporo ubrzava iznad ovih brzina.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  4. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ko radi kvalitetno restauraciju felgi u Sarajevu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ti sa belaja na belaj, doduse kod vecine dizela je tako. Benzin je zakon, i to atmosferci :) bolje placati gorivo nego servis.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vedo, je li gledao da ne popusta na crijevu od intercoolera? To je prilicno cest problem, mada ne znam bi li uzrokovalo toliku "baricu". Obicno bude masno sve ispod crijeva gdje ne brtvi dobro.

    To da se ustanovi gdje tacno pusta, mora se prvo lijepo odmastit i ocistit, ako nije odmah ocito.

    Sent from my C6603 using Tapatalk
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    da li neko zna, opel corsa 2002 g 1.2 ima lanac da li se mijenja taj lanac u biti me interesuje šta je veliki servis kod ove corse,vozilo je prešlo nešto tipa 200 000, koliko se kreću ti servisi?
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ja mislim da su 1.2 corse c imale lanac. I ja sam imao tu corsu ali bila je 1.7 DI, kod nje nije. A koliko kosta ce ti reci dino vjerovatno :)
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Nemam pojma druze, ovaj je i pritgeao neku selnu koja se vidi na slici, kaze sad ce manje baliti.
    Kontaktirao Uzice servis turbina, kazu rade remont moje turbine, 200-380 Eura, zavisi od ostecenja. Pa mozda i skoknem do njih i to zavrsim, vidim raja ih bas hvali.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    @Vedo
    Turbina ko turbina nema sta curiti pod auto. Il curi u auspuh pa dimi il curi u intercooler pa na kraju unisti motor. Ako sa turbine kapa moze biti cijev za njeno podmazivanje ili cijev za odliv ulja sto uopste nije kvar koji zahtjeva reparaciju turbine.

    Treba to malo detaljnije ocistiti i pregledati.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jel normalno da nakon ovih vrucina fali 0.2l rashladne tekucine u boci, znam nivo koji je bio tokom prvih 6 mjeseci
     
  13. Almir

    Almir Komšija

  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa gdje je voda mogla nestati, sve normalno radi, temperatura motora je normalna, tekucina je normalnog izgleda, jesam prosli mjesec stukao 1500 km, ali nikad vodu nisam ni dosipao, pa mi cudno.
    Jedino ima ono crijevo iz posude koje služi kao relax.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda curi negdje gdje nije na vidnom mjestu, neko crijevo ili na racvi vode. Dospi pa vidi kako ce ici dalje.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada smo kod tekucina, koliko je normalno da 4l ulja ode nakon 11K.. 5008 1.6T benzinac 115kw? Mislim da je to BMW-ov motor. Poznato je da ta masina trosi puno ulja. U papirima stoji da ce uzeti 1l na 5K ali poznaniku ide i duplo. Sve radi ok, nista ne curi samo je to meni previse.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mislim da tu nesto ne valja

    Sent from my Lumia 950
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jedino da nije neko crijevo na onim vrucinama popustilo, dosuo sam pa cu pratiti. Inace nikad vodu nije trosio, pa,mi cudno
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj ne mora ni mijenjati ulje ako 4l dospe na 11k :) Salu na stranu, to treba na servis pod hitno. Znam za 88kw da je los, nisam znao da i taj ima problema. Inace BMW ovaj od 88kw nikada nije ugradjivao u svoja auta, toliko je dobar bio :)
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Danas provozam Daciu Duster 1.5d 4WD. Vuce uzbrdo ko budala, u drugoj brzini krece bez problema. Auto bas za nasih ulica i rupa :)
    Jedino sto mi se ne svidja je dug hod kvacila, odvaja na vrhu dok je kod mene u Seatu suprotno, a i rucica mjenjaca je nekako preduga.
    Ostalo i nije toliko lose, interijer je solidan, sjedista jesu mekana al za duze staze su dovoljna.