All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    E stvarno su ti niski standardi ako je ono solidan interijer :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa dobro, ova je nova i imala je maksimalnu opremu :) Cijena sve govori, kakva ce biti za par godina ne znam, ali kazem za voznju i ovjes, za nase puteve sve bolje je grehota.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma dobar auto, samo plastika unutra je odron.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izlazi 2018 godine novi model pa mozda naprave nesto bolje.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovih dana sam vozao C4 Picasso sa exclusive opremom i iznenadio sam se kako je udobno auto pogotovo na duže relacije. Automatik mjenjač pa mi je i to dosta olakšalo vožnju. Da imam keša sad bih ga kupio :) Doduše, nemam pojma kakav je za održavanje ali kontam da vrijedi.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    PSA ja skoro stigla nivo nijemaca, pouzdanoscu novih diesela, i kvalitetom izrade, sve vise je francuza prisutno na BiH cestama za razliku od prije 10 godina, kada su nijemci vladali
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kao da PSA pr služba odgovorila hHAhah
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    kupih danas jednu corsu c 1.2 benzin, trebalo mi je jedno manje auto za loko vožnju 1-10km dnevno,i da se previše ne sikiram ok tog auta vozit će više ženski osoba :), čekam papire sa carine da završe pa da registrujem nakon toga planiram da odradim servise.

    I usput da vam prenesem moje iskustvo, odavno nisam kupovao auto na ovaj način tj od ljudi koji uvoze, pregledao sam u ovih 10 dana jako puno vozila(kontao sam kupiti i skuplje bolje vozilo) i ni jedno nije bilo da nije rađeno tj farbano odnosno udrano.Kakvi sam se gluposti naslušao jaooo. Na kraju sam odustao i kupio ovu c korsu koju treba polirati jel je lak matirao i trebao bi odraditi zadnji desni blatobran ima malo korozije i naravno te servise...
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Negdje si pitao za veliki servis za to auto. Ako nije redovno odrzavano stradaju zatezaci i lanac i treba se mjenjati. Najlakse je znati po tome cuje li se lanac kad radi auto. Drugi pokazatelj je greska u ECU,senzor bregaste osovine- signal pogresan ili nije plauzibilan. To kad se rastegne lanac pobjegne sinhonizacija pa izbacuje tu gresku.

    Ako radi tiho i nema gresaka onda je ok i nemas potrebe. Jer generalno od proizvodjaca nije zamisljeno da se mjenja.

    Onda samo uradis servis mikro remena. Pumpa za vodu,remen,zatezac i eventualno remenica altrtnatora ako je izlizana.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    ok hvala ti, ako imaš neki prijedlog koju marku da ganjam, ja sam planirao nebitno od stanja da uradim sledeće akumulator, svjećice, dik i disk pločice na dobošima pakne, lanac sa onim setom u koje idu lančanici zatezači i to što si ti naborjao od voden pumpe remena da uradim odma i da sam za veliki dio auta rahat, ima tu još nekih sitnica da bude ono tip top.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema neke veze koju ces marku ganjat. Djelove te vrste ne prave lose firme. Koji god da uzmes dovoljno je dobar.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jaran hoce kupiti octaviu 2010 facelift,
    Dvoumi se izmedju cr 2.0 tdi motora, ili 1.9 pd tdi motora, pa kakve su preporuke?
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    meni je malo 1.9 na oktaviji, mjera je 2 za nju i pasata, 90% ovih vozila je kod nas 2.0 pa sad nek se skonta tj je kad su pitanje performanse solidni motori oba imaju skupih dijelova skuplji servis oko 50 do 100km za 2.0 rega isto skuplja. mislim da nece zaliti sa 2.0 pod uslovom da kupi dobar primjerak.

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  14. kio

    kio Komšija

    Pa ti bi trebao znati @Tale :p . Ja bih isao na 2.0 crdi, pa neg gori hala. :)
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nijedno nego 1.8 TSI :)
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @dino73n koliko je veliki servis za Peugeot 406 99' 66kW? I sta sve servis obuhvata. Tnx :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ma đe 1.9 malo na octaviji,pa od 2009 su počeli stavljati 1.6tdi pa nije malo,a 2.0 cr najčešće imaš od 81kw što je samo 4kw više od 1.9.
    @Tale uvijek je 1.9 ispred 2.0,ali nije greška uzeti 2.0 posebno cr
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    neka proba pa ako mu je 1.9 taman što da ne, pa ni ja nisam tražio 3.0 kad sam vidimo da je za mene 2.0, probao i ponekad vozim isto vozilo od 3.0 i to nabijanje dijafragme pri ubrzanjima i sl, all ostale stvari se ne uklapaju tipa cijena vozila servisi rega i sl:)
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ljepse Panamere i skupljeg parkinga :p
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.