All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Mislim da arteon ima i bezinca s 280ks.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    A XC60 novi? XC90 je i po meni preglomazan, a XC60 mi se cini taman. Mislim da je kod nas cijena od 45k eura+.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    XC60 ima gepek toliko uzak da ne mogu stati djecija kolica.

    Narucio ga jedan kolega, kaze mora uspraviti kolica. Gledali smo i njega onako u prolazu, ali je jednostavno "tijesan" za SUV-a, uzasno tijesan.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited: Sep 30, 2017
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ko i svako auto. Ako se zacepi odvod na vratima, moguce je da se napune vodom.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo kao da je bilo poplavljeno. Novije je auto i nemoguce da se toliko zacepi. Jedino ako nije neki dizajnerski fail.
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    XC60 nije nikad bio za porodice sa dijecom u kolicima :) Nije mi ni padalo na pamet da uzmem auto dok nisam prestao vozati kolica sa sobom.

    Ucini mi se da sam pisao o V90 CrossCountry, auto je za 10. Ali taj post ne vidim, uglavnom :)
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  9. selvin

    selvin Moderator

    Novi xc60 mi je super, moja zelja jos neostvarena :D A 'stari' je poruzan. Nesto mi se cinilo da je novi veci, ali eto moguce da nije nista primjetno.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Meni je stari jedno od ljepsih auta fakat :) Novi ne znam, vozio sam ga neki dan, i ovaj novi T8 hibrid, i d4.
    Nisam dobio osjecaj da sjedis jednako visoko ko u starom. Malo je komotniji u zadnjem sjedistu, gepek ko gepek, meni npr stanu 2 velika kofera, onaj frizider na 12v i manja torba. Da se jos stvari na bacat onako preko. Onda ja nigdje ne idem bez thule boxa :)

    [​IMG]

    Za ovu cifru (65k eur) mozes komotno dva classica uzet :) Nenormalno je skupo auto, i po meni V90 CC je daleko bolje auto.

    Ista oprema, 4 milje jeftiniji.

    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 30, 2017
  11. veki81

    veki81 Aktivista

    Koliko se vidi na slikama mjenjana je boca rashladne tecnosti i nesto je prckano cini mi se oko crijeva intekulera.
    Mozda nista strasno a mozda je i imala nekih problema, bezze je kad opere motor i stavlja slike jos nije se ni osusio :).
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Izgleda da je bila garažirana. Povedi nekog ko se bolje razumije da pregleda vozilo, cijena je dobra ako je sve istina.

    Baš me zanima kakav je osjećaj bio vidjet alfu 159 2005. godine, kad i danas ovako dobro izgleda. Sjećam se koliko mi je bio lijep peugeot 407, a sad mi se gadi.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobar si, i to stavljena polovna sa otpada. No, ne mora nista znacit.
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako planiras djecu uskoro - nemoj uzimati :) Idi isprobaj, strpaj kolica, vidi kako to sve izgleda. Kazem ti, dvoje kolega probavalo, jedan je kupio iako je priznao da kolica mora nagurati.

    @Zeleni - CC izgleda odlicno, i meni je s vana super, ali opet interijer nije po mom ukusu.

    Odlucio sam da necu nista mijenjati dok Golf ne bude napunio 5g. Moze dijete i u Golf-u, a kad drugo dodje onda ganjati nesto vece. Taman se sve to poklopi tamo oko 2020te, nekakvog hibrida lapiti.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ponovo otvarao cep, kad opet falilo antifriza, otisao do mehanicara, napuklo crijevo dovoda vode u motor iz hladnjaka.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Desi se, kod mene se isto desilo prije dva mjeseca, curilo na racvi za vodu, nova je bila 40KM u servisu. Kasnije sam vidio da je samo otisao semering koji kosta 1KM, al oni mijenjaju sve :)
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Nekad na račvi strada gumica, ali dok se skine račva i ona pokaže nedostatke. Jednostavno se mora zamjeniti da bi ta gumica imala svoje mjesto na kojem će da radi svoj posao. Posebno na novim vozilima gdje su račve plastične. Tako da ni jedan servis neće pokušavati mjenjati samu gumicu jer nema garancije da će posao uspjeti. A svi znamo ukoliko antifriz iscuri da šteta prilikom pregrijavanja može biti katastrofalna...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Kod nas je pocetna cijena od 45k EUR-a. Ganjao bih SUV, ovaj V90 mi se ne svidja. Na toj slici sto si stavio xc60 bijeli sa tim lajsnama gore i felgama 16-kama i ne izgleda bas lijepo :D

    A vezano za prostor, ljudi se pate sa fabiom i dvoje djece, tako da ne znam bas da moze xc60 biti mali u buducnosti, ali moguce da se varam :)
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Gledaj na to ovako, mozes se patiti u Fabiji za par hiljada sto si uzeo, ali se nebi smio patiti u Volvu kojeg si platio recimo 45-50k eura (ne samo volvu, nego bilo kojem autu kojeg masno platis)
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa dobro ima i tog, samo kazem da to nije sad valjda neki big deal, jer ako se ljudi snalaze sa duplo manjim gepekom, nece valjda biti patnja u ovom velikom :) Vjerovatno se varam, jer ne znam koliko mjesta kolica zauzimaju :D A u mom trenutnom peugeotu 301 je povelik gepek, ali mu je uzak otvor, jer se otvara samo gepek, bez zadnjeg stakla kao sto je u oktaviji, tako da nije uvijek do kapaciteta.