All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Vozio nekad reno i bio je udoban, ali više je ljuljao nego je bio udoban, poslije kadet E sedan, solidan, ali potvrd... Moj golf 4 karavan izuzetno udoban, a recimo golf 5 je već mnogo tvrđi, ali stabilniji... A tvoje auto neću komentirati, ipak ta hidraulika ima svoje čari iako je ja lično ne bih u svoju garažu...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Otac koji je vec puno auta promijenio otisao je jednom prilikom do Sarajeva po snijegu i veli da ga je Ford iscupao iz snijega tamo gdje su neka druga auta zaglavila. Ipak bez obzira sto sam imao ovih nekih kvarova u pocetku, nisam imao vecih problema citavu godinu. Samo sipaj i uzivaj u voznji.
    A vas dvojica pamet u glavu, skoro su neka djeca poginula kod Djurdjevika s Passatom, isli 200 na sat
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nisam bio ovoliko popljuvan radi VW-a odkako sam zeni zadnji put rekao da joj je losa frizura.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ti si Tale bas hazarder, hajd VW al gdje ces zeni ti reci :D

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma nije vw los, samo ima boljih. Opet ne može čovjek biti ni objektivan, svako ina svoje preferencije..
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Pa o ukusima se kao ne treba raspravljati, imaš ljude koji voze recimo alfu i za njih ne postoji drugi auto, i realno ne možeš reć da alfa ne valja ako je ti ne bi vozio. Svaki auto ima nešto svoje. S moje tačke gledišta treba kupiti auto s dobrim limom jer ja radim mehaniku pa sebi održavam i meni taj auto traje, Kadeta sam se morao riješiti zbog korozije, a ostalo je bilo u top stanju... E sad neko ko je recimo ljekar i živi u zemlji sa visokim standardom i ko vjerojatno nikad neće sam sebi zamjeniti sijalicu može voziti bilo koji auto, kupit će ga novog i vozit ga kratko tako da neće osjetiti nedostatke koji dolaze s godinama i kilometrima. A mi ovdje treba da se prepucavamo koji je auto dobar, a pola nas vozi auta 10+ godina kupljena na kredit... A ti tale nekad udijeli supruzi kompliment, to se radi i kad ti se nešto baš i ne sviđa, stvar kulture i poštovanja...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Ima li neko iskustva sa TOP Line akumulatorima , kako su se pokazali ? Kupujem za Ford jer je ovaj sto sad imam dobro oslabio , kod mene je 3 godine , a koliko je bio kod bivseg vlasnika sami Bog zna :)

    Inace ovi TOP akumulatori su jeftiniji od drugih za 20-30KM , npr ovaj sto meni treba je 75Ah 90KM , dok je Topla 119KM , Schneider 129KM..
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  9. Almir

    Almir Komšija

    @Benq imas odlicne akumulatore u gumam orginal renault 3g garancija (svi ostali 2g daju) mislim da je exide proizvođač po meni bestbuy na akciji je bio pa dođe fina cijena, u rangu je boljih akumulatora pogledaj samo startne vrijednosti i biće ti sve jasno.

    - a ovo drugog nekulturnog neću viš nikad komentarisati nije vrijedno mog vremena
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma



    Lubenicar power :D

    Zelja mi je nekad kupiti syncro lubenicara i dovesti ga u mint stanje.
    Ali im cijena u EU (cak i non-syncro) vec raste, a syncro jedva da mozes naci.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Iskreno kod nas ih skoro pa nema, bar ja nikad nisam vidio uživo, a stalno sam ispod haube raznih auta :)
    Bacih pogled na Google i izbaci mi na olx 75ah za 145KM... Ja za te pare kupio banner bull 74Ah prošle godine...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    Exide je odlican proizvodjac , imao sam takav accu i odlicno se pokazao , ali mu je i cijena masna , 190KM :)
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    mislim da me nisi skontao to je exide akumulator sa renault naljepnicom,radi za njih te akumulatore prve ugradnje, za tebe 70ah i startnom od 720aen na akcije je 136km sa 3g garancije ti je bestbuy po meni... prodaš svoje za 10-15km i ispadne te 120km ;)
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Uzeo Hugela, sa popustom na zimski asortiman, vrhunski aku. Samo se registrujete kod Motorexa i sa kodom dobite popust, i aku se dobije jeftino.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Nije to prva ugradnja, samo je brendiran za reno, ali ipak 3 godine garancije zvuči jako pozitivno i primamljivo. Cijena pristojna...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  17. Almir

    Almir Komšija

    Neznam kako mislis da nije prva ugradnja obzirom da su mi ljudi u reno rekli da jeste, slično je imala i vw grupacija koji su isto na akciji bili -20, znači oem akumulator sa njiovom naljepnicom i orginal brojem znači sve regularno.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema akumulatora iz prve ugradnje za te pare, ni priblizno. Oni su preko milju maraka.
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    1000?

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Pa zato što taj akumulator nije prva ugradnja, to je brendiran akumulator za reno, ali nije kvalitet prve ugradnje. Prvi akumulator košta 4-5 puta više od te cijene... Imaš klasu originalnih rezervnih dijelova na kojoj piše da nije za ugradnju na vozila koja su još pod garancijom. Znači kao ni taj akumulator. Moj prijatelj pitao u Toyota servisu za original akumulator, rekli mu 250KM cijena, on pitao je li to isti kao onaj koji mu je došao u autu prvi, rekli da nije i ako želi baš taj kao što je prvi došao da košta oko 600 maraka... Zato prvi traju 10+ godina, a zamjenski 3-5 godina...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk