All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne bi bilo lose da razmislis o prodaji. Imas problema od prvog dana. Nije te htjelo. Izgubi koji dinar prije nego sto postane rupa bez dna.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa uglavnom svako polovno auto koje uzmes, u prvih godinu dana imas sve probleme, a poslije samo redovni servisi. I sto je najgore, takvog sredjenog ga prodas.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Danas je prava umjetnost kupiti auto da valja, ali i prodati kvalitetno auto u moru smeca koje su sverceri uvezli.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Proda se kvalitetno u tren oka ako spustis cijenu na neki prosjek.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kazu, ili ces otplacivati ili popravljati (amortirati ili reparirati) :)
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma


    ja moram kucnuti u drvo :D ali nisam imao nekih vecih problema preuzeo odrzavano auto, samo nastavio.
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma nije mi to opcija sada nikako. Selim iz BiH i imam 1.000 drugih stvari da rijesim, tako da mi se ne da i oko toga sad zajebavati... Bilo je zajebancija to jeste, ali ja iz svog dzepa nisam u ovih 8mj nista izletio osim 80KM nedavno za selenski blok. Bice fin izleti sad ovaj veliki servis (i rucna) ali kontam da poslije toga ne bi trebao imati nekih problema. Svakako cim ovo auto isplatim (cca 2. god) ganjacu sta mladje, ovo je ovako ispalo kako jeste ali sta cu sad. Valjda ne bude vecih kvarova do 200.000, tad cu ga nekad vjerovatno i mijenjati.
     
  8. n3r0n

    n3r0n Novi član

    Ne mora biti, ako ga odma u startu dobro pregledas i procjenis (ili das nekome da to napravi tko se vise razumije). Ja sam kupio Clio III za 8500KM i u tri godine sto sam ga imao, samo zamjenio akumulator i motor od prednjeg brisaca. Nikakve druge popravke nisam imao. i Nakon 3 godina ga prodao za 7000KM...
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Tu vise djeluje faktor srece nego sto neko moze realno reci sta ce ili nece otkazati u narednom periodu.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Slažem se sa hamom. Može ti majstor reći šta trenutno ne valja i ako se vidi da je šta pred kraj radnog vijeka, ali ne može ni majstor sve predvidjeti. U svakom slučaju sam za pregled auta. Neki dan šura kupovao auto, pregledamo jedno s vama sve tip top, odvezemo majstoru na pregled i ispadne da ima popravaka 800-1000 KM.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Auto se može pregledati osnovno, a tek nakon nekog vremena neke stvari isplivaju na površinu. Recimo možeš kupit i auto koje nije u voznom stanju i za malo novaca popraviti i da sve bude ok, a može i da u voznom kupiš, i dok ga središ da bude sve ok ode bruka novaca...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedno u 10 auta ces imat srece da nema nista za popravljat u prvih godinu dana, a i to samo ako dobro gledas sta kupujes.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam imao srece. Kad sam kupovao nisam ni majstoru vozio. Bilo je po preporuci prijatelja.bukvalno sjep provozo se kupio.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne bi rekao da je taj procenat, sva auta do sada su bili polovnjaci, svako sam vozao preko godinu dana, svi kupljeni od random (ne bliskih) osoba:

    A klasa - za 2 godine popravio alternator za 80 KM
    Golf V 1.4 - nikad nista, par sijalica i to je sve od kvarova + akumulator od 120 KM
    E92 - samo servisi redovni (ukljucujuci i servis mjenjaca od skoro 900 KM) + gume i ostala sminka
    Touareg 2.5 - 500 KM nosac kardana (ili tako nesta)
    F10 - samo servisi redovni + kabalcic od 90 KM + 50 KM popravka auspuha i kad sam ga tek uzeo nov spaner i jos par dzidza (par stoja koliko se sjecam)
    Q7 - do sad nista, samo redovni servis
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da ali F10 te je zaebavao sa diznama, a eto najmladje od svih što si imao. Ebga nikad se ne zna.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    On se stresao dok je hladan kad stanes na semaforu, ali je i dalje radio super, samo eto sto je mene nerviralo to :)

    Sve u svemu, sve je dobro dok ne rikne glava motora, ne saspe se timing chain, automatski mjenjac ili sl, to su krupne stvari. A ovo ostalo je sve sica i logicno je da u auta od 100.000+ km treba malo ulozit da bi bila kako treba.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Ima li iko iskustva s koristenjem paste za poliranje sa microfiber krpom? Ili je neophodno da od nekog uzmem masinu? Imam par sitnih parnica pa bih htio to da rijesim a na ovom videu vidim da oni navodno rade i s krpom:

    Uzeo sam identicnu pastu inace...
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Moze se rijesiti pastom, ovisno o tipu parnice. Mene su retrovizorom zakacili od retrovizor pa je ostala crna parnica, samo pasta i krpa i skinulo se u roku od 3-4 minute. Trebalo je trljati doduse.
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma na jednoj strani ga je prethodni vlasnik zakacio malo jace, to i ne planiram da magicno nestane... Ali imam na 2 mjesta sto sam ja licno napravio - neki dan kucnuh malo u zid kad sam se parkirao, ali ono auto se gotovo nije ni kretalo, tako da nije nista strasno, pa kontam da to probam krpom i pastom srediti.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako si skinuo lak onda ti nece pomoci pasta. Tako sam ja u Italiji osjetio da mi je neko s ledja udario u auto, ali s tim da sam vozio 2km/h u pjesackoj *tu bio hotel* onda reko mozda je neko od prolaznika zakacio rukom, torbom ili nesto haj, nece nista biti...

    Kasnije vidim crna fleka mozda 1cm kod gepeka na braniku (auto je bijel pa lako uocljivo). Mislio srediti isto pastom, kad sam dosao kuci malo protrljam kad ono poduboko i skinulo lak.

    Znaci prvo ustanovi da li je povrsinski pa onda napadni. Koliko vidim i gore je opisano "minor scratches". A u mene je bila bas duboka ogrebotina, ne velika, ali duboka, ne znam s cim je tako neko uspio napraviti.

    Ukratko - Ima efekta, ali opet nije magicno da ukloni sve.