All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma nista fino cu oprati auto u nedjelju pa probati... Kupio sam ga, pa sad radilo ne radilo, kocka je bacena haha :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Poliranje auta ima efekta do slijedeceg pranja. Skine se pasta i opet si na istom. Ja sam tako htio karambolku ali sam poslije vidio da nema dugorocnog rjesenja osim lakiranja.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    ako si u sarajevu imas krunu koji radi poliranja zastitu i onda ce biti top.

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Gdje sta kako?
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    na fs kruno detailing

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    Kruno je doktor za te stvari ali i naplati svoj posao dobro, ako mislis srediti sta za malo para ne zovi ga

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Nista onda hvala, to ipak ostavljem za bolja vremena, ima sad precih stvari jbg od auto kozmetike. :D
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo ja zavrsih veliki servis, i jos niz nekih sitnica od disbalansa guma, do sijalica i spanera - 565 markica... ali rekose da su sve pregledali i da je sve utegnuto sada max. Ono sto mi je mijenjac malo stekao kad tek palim auto na niskoj temperaturi je bilo do ulja u mijenjacu, a ono sto mi je papucica od kvacila cvilila samo podmazali neki dio u setu. Elem sad bi trebalo da sam miran. Na sajli od rucne samo neke plastike bile popucale, a sajla ko sajla mi je ok, tako da sam bezveze kupio zamjensku. Ako nekome bude trebalo od vas ili poznanika, da znate da imam. Mislim da odgovara i za neke Renault-e, i jos neka auta (mogu provjeriti, pise na pakovanju).
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji je fazon kod auto svercera sto sada uvoze auta vecinom iz Svicarske? Jel imaju neke pogodnosti pri uvozu u odnosu na Njemacku ili sta vec? Sumnjam da su ta auta nesto kvalitetnija u odnosu na ostale zemlje.
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    bice da ne mogu proci tehnicki pregled koji je rigorozan i koliko sam cuo 2 puta godisnje, a da se popravi i dovede u ispravno stanje svicarcima se vise isplati da ga prodaju posto-poto i doplate za novi, sto na kraju ne znaci da je auto lose jer kod nas npr skines katalizator i prodjes uredno tehnicki, idealno za uvoz ovih svicaraca
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ne znam sto se onda hvale, "uvezeno iz svice" je postao brend ko da je iz fabrike, a 90% ih sad od tamo dovlace. Opet po kilometrazi mogu reci da ih dosta nije cista posla, auta po 15 godina stara i svi ispod 200k km presli. Ako i pise preko 200 onda znaj da je x2 :)
    Jos mi smijesno bude kad slikaju servisnu knjizicu a nikada nisam vidio pecat ovlastenog servisa nego neki divlji.
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    jbg kao i svugdje ti je kako se potrefi, mada ako ga kupujes od svercera bar 90% je zato sto tamo ne zadovoljava tehnicki i jeftinije ga prodati dok npr. komsija koji ovdje ima kucu a zivi tamo je prije haman 2 godine rodjaku dovezao alteu xl koja je mjesec dana prije kupovine bila na tehnickom i uredno ga prosla, u ovih 2 godine on je na njoj uradio samo set kvacila ako me sjecanje dobro sluzi i apsolutno nikakvih problema vise nije imao
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Otkako vise nema EUR1 obrasca, postalo je svejedno odakle uvozis, obavezno platit i carinu i porez. Pa zato valjda furaju CH...
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Svica je zaista moc sto se tice auta al naravno ako uzmes vozilo sa istinitom servisnom istorijom. Oni vec na 200k km racunaju da je auto gotovo. Onda tehnicki i generalno saobracajni zakoni su im rigorozni. Ono sto u Svici prodje tehnicki to se moze voziti bar 3 godine bez marke ulaganja. Ko se vozio samo po Svici nije nikad naglo ubrzao ni prikocio niti vozio preko 120km/h. Naravno mnogi idu Njemacku da se ispushu na autobanu.

    Znaci kupit auto od svicarca sa istinitim kilometrima je jedna od boljih kupovina.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledam kolegi A4 i 99% njih je švicarac. Rekao bih da tu ima mutnih radnji.
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da ne otvaram temu drugu,da pitam da li je neko od vas koristio ovaj nanopremaz za automobile tj za njihova stakla?Citam o ovome kako ga hvale za manje prljanje,skupljanje vode i i zamagljivanje.Je li bar efikasan?Navodno 1 premaz traje 8 mjeseci!?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Da li je iko slucajno probao ovo https://ecocut-pro.de/en :)
    Brisaci za volva su 150km :) Ako ovo moze produziti vijek brisacima barem pola godine, isplatilo bi se :)
    Bosanac i Svabo skontali.

    Nego da li je iko polirao auto kod Krune, o kakvim ciframa pricamo? Da znam da li se radi o 200,500 ili milji.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne znam o kojem konkretno "nano premazu" pricas ali nekad davno smo spominjali cini mi se ono za stakla, bezbojni premaz, koji ti minimizira koristenje brisaca. Tj. efekt je takav da voda (kiša) klizi niz stakla umjesto da se zadržava. Ovo sam stavljao i na retrovizore i bočna stakla, i pomagalo je, ali daleko od toga da je držalo 8 mjeseci. Možda u punom efektu 2-3 mjeseca i onda moraš ponovo. Na kraju ti i dosadi, pa i zaboraviš staviti (meni hihi). Imam i dalje cijelo pakovanje još od prošle godine. Sad kad si me napomenuo moram staviti.


    Slika: https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71tjzIuWVOL._AC_UL320_SR212,320_.jpg


    Edit: Vidim da ti je @Zeleni odgovorio u drugoj temi. Vjerovatno mod premjestio tvoj post ovamo a njegov ostavio tamo. Bilo kako bilo, isti proizvod smo ti linkali lol.
     
    Last edited: Jan 24, 2018
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jaran je radio tiguan, dubinsko i poliranje kod Krune 500KM

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma