All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moje iskustvo je bilo drugacije. Ostavio saobracajnu u srijedu, rece mi u Brcko Gasu bice iduce sedmice, na kraju se i to zakomplikovalo pa je potrajalo dvije sedmice. Tad sam bio na godisnjem. Znam da bi to trebalo biti nesto jednostavno, ali eto ne rade ljudi svoj posao.
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Meni se isto zakomplikovalo zadnji put, pogresan broj sasije upisali, pa ispravljali, cekao skoro 10 dana.

    Generalno mi uvijek bude sutradan gotovo, tj. iduci radni dan.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    To ti obaviš. Tvoji u osiguranju odrade papirologiju i uplate u banci sta vec trebaju. Sve ti sloze i samo odes u MUP i predas. Bude gotovo za 2 minute. Isto je i sa produzenjem registracije, i kada je prva registracija i kada je "probna".

    To sto su oni razvukli dvije sedmice jeste sto su se papiri kiselili na stolu. Znaci prvo tehnički, nazad u osiguranje da sloze papire, odes u MUP i to je to.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    sta se to kod vas toliko razvlaci i komplikuje, ja zadnjih 5 registracija zavrsim dok kafu popijem, odem sam odradim tehnicki i sa tim papirom u moje osiguranje gdje dam pare a radnik sve fino spakuje i nosi da plati i u mup, dok kafu popijem sve bude gotovo
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    To jedino znaci da probam nekako izmolit' petak da uzmem slobodan pa da u cetvrtak navece krenem za Sa i u petak ujutro odmah odradim tehnicki i probam zaganjati kakvu "stelu" da se isti dan zavrsi.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne treba ti štela. U osiguranju uzmes papir sa kojim odeš na tehnički. Predas papir sa dokumentima. Kada oni zavrse pregled opet sve te papire uzmeš i nazad u osiguranje. Oni ti naprave potrebne kopije, ispune papirologiju i zakace one uplatnice. I sa tim svim papirima u MUP. Tamo ti na šalteru to zavrse za minutu.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Aero zar ti nisi sad u carinskom prekršaju?
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto ne nazoves osiguranje, kazi im kakva je situacija i kada te mogu primiti da zavrsis isti dan. Ako kazu da ne moze fino im se zahvalis i zovi drugo osiguranje. Oni rade o procentu i bore se za svakog klijenta, iskoristi to.
    Ja sam znao dobiti gratis kasko stakla :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mozes bit nastanjen u Hrvatskoj a imat auto registrirano u BiH.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Moze ako je nastanjen i u BiH.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moze bit nastanjen i u BiH i u HR.

    Nastanjen je tamo gdje placa porez, tj. gdje je zaposlen. To je najvazniji faktor.
     
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Produzenje registracije se zavrsava isti dan. Pogotovo u tvom slučaju ako ti rodjak radi, neka ti spremi unaprijed papire, odradis tehnicki pregled, koji mozes i 30 dana ranije uraditi jer toliko vrijedi, i miran si. Ako to sve budes radio u Sarajevu, javi se ako ti sta zatreba.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    U Bihamk-u su mi rekli a to sam kasnije i sam progooglao da imam obavezu da registrujem auto u RH ako boravim ovdje duze od godinu dana. S obzirom da ja imam privremeni boravak (i putujem stalno in-and-out) iz drzave, mogu auto ovu prvu godinu vozati na BiH tablama. Ako produzim ugovor ovdje, odnosno ako me firma ne baci u neku drugu drzavu do godine onda bih svakako registrovao auto ovdje.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Vezano za cekanje sam primjetio da diskutuju 3 čovjeka iz 3 kantona. Kako Reznor rece, u TK se ceka dugo. 7-10 dana je normala kod nas. Nije do osiguranja vec do MUPa. Uveli su nove saltere pa su mozda malo ubrzali od ove godine. Kod nas za dan jedva predas kamoli da bude gotovo. A vezano za proceduru, neka osiguranja kod nas odrade sve, cak i auto odvezu na tehnicki ako si voljan dati, ti samo platis. Ja odvezem na tehnicki, ostalo samo dam pare.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  15. senad_986

    senad_986 Komšija

    Meni bude gotovo za dan. Covjek iz osiguranja dodje po auto, odveze na tehnicki, zavrsi papirologiju, vrati auto. Sutradan mi donese papire, ja njemu pare i gotovo. Opcija je i da licno odvezem auto na tehnicki, pa mu donesem papire. Sad, je li to standardna procedura, ne znam, mozda lik jednostavno tako zadrzava musterije.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Izgleda da ja trebam mijenjati osiguranje pošto uvijek čekam nekoliko dana :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa šta rade kada predas? Kod nas na tom šalteru uopste nema gužve. Jedan momak radi. Preuzme papirologiju. Odštembilja, da tebi tvoje i to je to. Ako su ispred tebe 2-3 osobe, doceš na red za 5 minuta.

    Ne mogu da vjerujem da cekate deset dana na tako banalan posao.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Kod nas na šalteru samo preuzimaju papirologiju. I većinom agenti iz osiguranja predaju po 20+ obnova i novih registracija i ko zna već čega. Slabo ko lično dolazi. I onda agenti poslije ponovo isto tako pokupe ono što je gotovo pa donesu klijentima. Eh sad šta rade ovi u MUPu ja stvarno nemam pojma, da li provjeravaju te uplate ili koji već đavo ili samo udare pečat u saobraćajnu ako vide da ima sva papirologija (što bi bilo logično). Možda ne rade odmah na šaleteru jer je kod nas gužva uvijek. Izgleda imamo automobila kao ostatak BiH zajedno :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Bude i kod nas red od par ljudi. Zna se zadesiti guzva ali baš rijetko. Ja sam prosle godine bio prosutan na 3-4 registracije i nije uopste bilo cekanja. Imaju brojevi koji se izvlace ali nije bilo guzve pa nije ni trebalo. Brzo to ide. Na predzanjoj registraciji bila jedna cura ispred mene. Na zadnjoj nije nikoga ni bilo. U oba puta oko 12h.

    Ako na tehničkom nema vise od 2 auta, ja sve to zavrsim za pola sata. Znam ja i par zeničana koji nece da hodaju pa cekaju da im osiguranje zavrsi. I svaki put šuplja kako nisu stigli, stajali 5h u redu itd. I onda se razvuce na 2-3 dana.

    A kod vas je to baš nakaradno. I Zenica ima automobila. Budu kolone po 500-700m u sred grada. Svakim danom sve veca guzva.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Kod nas je i na licnim kartama i vozackim dozvolama uvijek red od 10 osoba :) Od ove godine su otvorili novu salter salu, sa vise saltera, dosad je bio 1 za licne, 1 za vozacke, 1 za pasose i 1 za registracije. Nisam jos bio srećom.