All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    ^Preporuka za kanal.
     
    Ninja likes this.
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    salju iz bwm tomic neki email za bmw x2 20d

    100 hiljada km, wtf

    [​IMG]

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    I meni. Ajmo vozat. Znam ih ka sve tamo.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nema vremena, odoh kuci :D

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
    Sena likes this.
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kupujes X2 zato sto je dzip.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    x2 je suv, za grada, duplo precjenjeno auto :)
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Na svedskim radijima se sad vrti reklama za Jeep, ali bas na taj fazon "dzip". Nesto tipa kao bili su prvi koji su napravili takav tip auta pa da cijeli svijet koristi "dzip" da opise terence :D

    Ne znam da li si vidio neki dan na Klix kako je Polo prevrnuo takvog jednog Land Cruisera (cini mi se). Radije onda Polo uzeti :)

    A X2 je compact SUV, tj. compressed SUV, haman pa dvosjed.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Taj se Land Cruiser sam prevrnuo u pokusaju da smota krivinu, pa je Polo naletio na njega :D

    Meni su auta tipa X2 i ti manji crossoveri super. U odnosu na monovolumene ili karavane izgledaju bolje i prakticniji su (npr Clio karavan vs Captur, radije bi Captur, karavani su mi generalno ruzni). X2 mozda jest precijenjen, ali je i premium i predobro izgleda. Niko se vise i ne zavarava da su ti SUV/crossoveri namijenjeni za off-road, imaju blagu prednost kad ides po makadamu u toliko sto to dodatno rastojanje od tla ti umanjuje sansu da zagrebes za veci kamen ili rupu, ali to je to. Ko ima i starije roditelje ili djecu u sjedalicama ogromna je prednost prilikom ulaska u auto i/ili montiranja sjedalica.
    O vecim modelima da i ne govorim, moja idealna garaza bi bila npr Hyundai Tucson i Megane ili neka slicna kombinacija (kad sanjam moze biti i GLE i S coupe :) ).
     
    donjapa, Sena and selvin like this.
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ja sam vozao X1, isti je motor bio. Ma pluta auto, skupo, da, ali jbg BMW je. Unutrasnjost samu ne mozes porediti sa land cruiserom.
     
    Last edited: Apr 27, 2018
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pazis dobro sta uzimas, ovi iz uvoza su krsevi. Koliki ce ti biti budzet kad prodas Focusa?
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Iz uvoza su uglavnom odron, nego imam neku semu s prijateljem od oca, nadjem sta mi se svidja na mobile.de, on ima ljude koji zive u blizini pa nazovu, pogledaju i ugovore. Budzet je do 10.000.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Petica ti nije neko auto od kojeg ćeš se usrećiti vala.

    Ima ih milion na cestama.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovo je vec treci auto koji uzimam, a kako kazu treca sreca, pa valjda ubodem nesto da valja :)
    Problem je u tome sto slabo ima dobrih majstora kad je u pitanju neki "skriveni" kvar npr nemiran rad, teze paljenje. Sve sam te kvarove u vecoj mjeri otklonio, ali me kostalo novca, vremena i zivaca, i bio sam u raznim servisima, pa i ovaj kod kojeg sam odrzavao Forda je VW servis, ali su vlasnici imali tog Forda pa su detaljno proucili njegovu anatomiju, dok ih dosta gledaju u motor kao da je objekt iz svemira. Bio kod autoelektricara rece mi evo vidis cetkice su ti ok, zamjenjene su, okrece se anlaser i ja odem kod ovih na autootpad stave drugi anlaser upali bez muke na pola kljuca. I situacije slicne tome. Cijene dijelova su manje-vise iste, to nije problem svakako.
     
    Last edited: Apr 30, 2018
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto se tice VW tu nema skrivenih problema ako znas sta uzimas. Ne znam hoces li dizela ili benzinca ali nemoj bjezati ni od benzinca. Tesko da ces naci nesto da nije pregazilo 300-400k km to godiste, izuzev ako nije gore vraceno :) I to ako nadjes od domacina, jer turci su kod njih gori sverceri nego nasi :)
     
    Reznor and aNaToMiC ! like this.
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Merak je ostavit Forda i ne sekirat se dal ce ga netko ukrast
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Radije kupi sa pravih 300-400, barem znaš da je prodavač pošten.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako ovdje nema "car" entuzijasta pa da malo potrosite vremena i da se nadje nesto ocuvano? Svi pricate o pregazenim 300-400K autima. Ja ih štapom ne bih dirao. Mozes naci auto starije od deset godina sa 100K. Koliko smo ih mi tako nasli. Cijena bude previsoka pa se malo cjenkas i opet prodjes sa tržišnom cijenom. Jos ako je benzinac pa je cijena jos niza. Pff.. Pricam o autima gdje smo provjeravali 100% kilometraze na dijagnostici ili znamo licno i vlasnika i auto.

    Imam osjecaj da se svi zalijecu za prvo sto vide.

    Nedavno je kolega uzeo Vecru C 2005. Svi papiri. Full oprema, ocuvana kao da je godinu dana vozena. Originalne opelove 16" felge koje mogu otici za 700KM. Na autu sve radi. "Adaptivni" (kako se vec zovu) xenoni koji se pomjeraju uz volan plus ona bocna svijetla sto se pale kada skreces (ne maglenka). Gepek cist kao da niko kese nije spustio u nju. Unutra uopste nema tragova korištenja. Motor ocuvan cist uredan. Kuka itd itd.

    Nekih 200K stvarne kilometraze. Nasli lika koji se tek poceo baviti autima. Malo natezanja, momak popustio tamo-vamo i izalsa 5K KM. Niko nam ne vjeruje koliko je placena.

    Prošle godine našli Clio. 2014-to godište sa nekih 2-3K na satu. Novo novcato auto. Cura ga ponekad vozila. Dva seta originalnih 16" felgi koje u papirima opreme kostaju pojedinacno 1000KM. Našli ga jaranovoj Tetki. Nedavno smo nasli Astru iz 2001. Prvi vlasnik, originalna kilometraza 80K. Mislim da je iz Travnika. Linkao sam prije onu C klasu benzinac. Isto tako, nekih 80K. Bila je jedna A6-ica iz ambasade, ako se dobro sjecam. Imala je oko 250K na satu stvarne kilometraze ali uredni papiri i svi servisi.

    Mene na benzinskim pitaju za auto, vide da je garažirano i kada pitaju za kilometražu, samo kolutaju ocima. Misle da lažem.

    Malo se strpite, nemojte tog hamelja od preprodavaca i kobajage salona gdje tokari režu diskove da se ne vidi da su potrošeni. Nagledao sam se svega. Treba vidjeti auto koje je tek doslo iz Italije. Prije čišćenja. Kao da su u popavi billi. Auta koja su doslovno puna blata. Mi smo nalazili ocuvana auta ispod 200K od ljudi koji stvarno ne vozaju puno. Hoce nesto da promjene pa prodaju. Auta koja su from day one u garaži. Ja prvi zivim u gradu i rijetko imam potrebu za autom. Sve mi je 5-10min hoda. Da uzmeme novo auto, za deset godina ne bih ni 100K nabio. Mala je Zenica.

    Vise od pola auta na parkingu je od preprodavaca polovnih auta. Vidiš po naljepnicama. A ta su auta najgora. Manite se ovih pregaženih švicaraca.

    Ako vec pricamo o preprodavacima koji nabavljaju dobra auta, da su auta ocuvana: https://auto_sestovac.olx.ba/

    Kilometraza na stranu, po slikama se vidi da je auto ocuvano: https://www.olx.ba/artikal/27543354/vw-golf-vi-1-4-tsi-2009g-151-000km/
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni je opet najmrze cjenjkanje. Kada sam prodavao svog G4, trazio sam 7000KM a prodao ga za 6750KM prije dvije godine. Prvi oblijece oko auta dva dana i spusta cijenu za 2000KM tek tako, a nije ni sjeo u njega. Poredi mi auto sa cijenama svercera...
    Drugi se nateze samnom u 100KM, puko mi film, upalim auto i odem. Kroz 15min mi dosao kuci i pristao kako smo se dogovorili. U osiguranju, gdje mi je dao novac u koverti fali 150KM... Opet se pokupim i na parkingu mi vadi sve pare. Mogao sam ga jos natabanat. Mozda kod svercera to ide, ali neko ko zna sta ima i da mu auto vrijedi, plati i nepricaj puno.
    Eno voza ga djevojka i danas, pitam je ima li problema sa autom, kaze nikakvih, samo redovan servis i sipanje goriva :) A brat joj, taj koji se cjenkao samnom, svog G4 prodao ubrzo, jer je bio svercersko smece. ;)