All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne cjenkaš se tako kao ti levati sto ponude 2x nizu cijenu. To su šverceri koji hoce da zarade. Vec u smislu da nemas vise para. Pa onda odvezes auto na pregled pa kazes: Vidis, trebao bi ovo i ovo raditi. Ne isplati mi se za te pare. Auta o kojima ja pricam su precjenjena jer su u vecini prvi vlasnici. Emotivno su vezani. Napisao sam to. Dosta je slucajeva kada kazes u smislu: auto je ekstra, svaka cast. Ja imam toliko i toliko. Pogledat cu nesto drugo. I onda lik koji prodaje tebe zove.

    Opel Omega jedan vlasnik full oprema 2001 godiste sa 100K na satu. Garažirana. Ato gotovo kolekcionarsko. Imala je u knjigama onaj cjenovnik iz salona. Prodavao je lik za 10K. Super je to ali prijatelju, neces je nikada prodati. I onda ljudi sami spuste cijenu. Ne mogu se sjetiti za koliko je poslije otišla.

    Da napomenem, sva auta sto smo mi nalazili/nabavljali su iz usluge. Niko od nas nije marke imao od toga.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni je bas bilo cudno sto ovaj drugi nije htio da idemo u servis na pregled auta, kasnije saznam da je imao nekoga u Interautu gdje sam odrzavao auto pa je dobio sve info :)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako je auto iz Europe i nije neki mali benzinac (Punto i sl.), uzmes godine i pomnozis sa 30k. Dobijes kilometre.

    Polovni auti su veliki biznis, i to ne samo kod nas nego i u jednoj Njemackoj, i zato bude velikih malverzacija, i kod manjih i kod vecih dealera.

    A mi kao trziste smo dokazano veoma glupi, bitno je kupit 15 godina starog fauve dizela, 200k na satu, naravno.
     
    Reventon likes this.
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kod mene Pug 290k na satu, 2002 god. Kada vidim dizele slicnog godista sa duplo manjom kilometrazom, ospem se. Doduse auto je utegnuto max, i ja sam diznu jednu reparisao. Ali nikakvih bitnih kvarova, ja presao 70k sa njim.
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Istina je ovo odozgo, moze se naci ocuvano auto s malom kilometrazom i kod nas. Moj punac prije pola godine kupio Lagunu 1.9 dCi, 2004., 90k na satu, originalno, jedna vlasnica, znamo zenu, iz salona uzeto auto, garazirano, servisna, sve originalno itd. Covjek bi rekao bingo, ali nakon mjesec dana i par hiljada km, propade kvacilo, mjenjaj zamajac, set kvacila, pa hajd i veliki servis... Pa jos nekih problema i ispade skuplja pita nego tepsija. Sad je auto utegnuto maksimalno, al sigurno ga nece vozati dugo, nego prodavati nekad, ipak je to 15 godina staro auto.

    Hocu reci, ne znaci uvijek da je auto s malom kilometrazom i naizgled ocuvano, zapravo i dobro. Mislim da je cisto stvar srece, neko potrefi I usreci se i sa preprodavacem, kako cija nafaka.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Procenat takvih vozila se ne mjeri ni u promilima.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Možeš ti syjebat auto i nakon 10K. To je sad' stvar polovne robe. Ako je mala kilometraza, extra ocuvan, cijena hitna i prodavac forsira da ga se rijesi, auto 100% nije u redu. Vjerovatno je udaran.

    Imas auto iz 96-te sa papirima iz 98-me i motorom iz 2001-ve. Ima svega, jbg. Bilo je jedno auto u Travniku, ne mogu se vise sjetiti koji model. Imalo oko 50K na satu, oko 17g staro ali struhlo. Stajalo vani, nije se vozalo. Unutra konzola nova ali djaba. Limarija stradala.
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ima takvih auta, samo su jako rijetko na prodaju.

    U Zenici imas Golfa iz 1991. TAS-ov, presao 40k, na njemu SVE originalno, vlasnik opsjednut cuvanjem auta, stariji covjek.

    Ja sam vidio i Clio 2002. 18k na satu, jedan vlasnik - slijep covjek, auto bukvalno novo.

    Jest mali broj takvih auta, ali je jos manji broj u prodaji :)

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato pitam, da li ima entuzijasta. Ima ocuvanih auta dosta, samo treba biti strpljiv i voljan. Imam prijatelja koji su nestrpljivi. Jedan trazio pežo 406 i za dva dana dosao po mene sa fiestom. nema sta nije na njoj popravljao. Drugi kolega se loži na Vectru C GTS. Dvije promjenio ne znaš koja je veci krš. Prva je kupljena za 10K i otisla za 3 mjeseca za 6K. Druga je u felšu da sa njom na autoput ne bih smio izaci. Ne znam ni sta je sa tim autom samo znam da ga ne voza. A eto, kako smo drugom kolegi našli dobru Vectru C za male pare.

    Nekada prodje 2-3 mjeseca dok naleti ali se na kraju isplati.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Takav je i moj stari, a i taj njegov prijatelj :D
    Zbog toga sam prilicno uvjeren da ce se naci nesto solidno.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne kontam kako ljudi kupuju auto? Pa valjda odes u servis na pregled, halalis ako treba 200KM da si rahat, bolje nego 10 hiljada pa da se zavalis u problem.
    Nije problem ni ako je mijenjana karambolka, to je danas na 90% auta mijenjano. Bitno je da nije odvalio most ili da je doslo do motora.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako je motor ispravan, ostalo su sve male brige.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ma ja, sta se moze jos pokvariti, jos samo dvije trecine auta :D Bas se motor kao motor najmanje kvari kod vecine auta.
     
    zoi likes this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako je odrzavan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve se moze popraviti samo sto se kasnije nesmijes ni sabrati jer si dao jos pola vrijednosti auta na popravke :D
     
    Sena likes this.
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nego ima li iko Golfa 5 (1.9 TDI) na ovom forumu da mi prenese svoje misljenje i iskustvo s tim vozilom :D
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ima sestra, po meni malo skuplje odrzavanje za auto toliko staro (2005. godiste). I ima problem sa centralnom bravom, to im je boljka. Nekad ne mozes da otvoris vozaceva, nekad suvozaceva vrata. U svakom slucaju povedi majstora sa sobom, tesko ces naci nekog koji nije presao 250-300k. I ona je kupila sa 250-260k na satu, a valjda nije vracan, to samo Bog zna.
     
    Reznor likes this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    moj stari je imao golf 5 2.0 sdi

    ne znam poentu takvog motora, hvala Bogu pa ne prave vise to, hah

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  19. nivla

    nivla Komšija

    imam ja 1.9 tdi pd bkc 77kw nije mal potrosac ciste gradske izadje nekad i na 9 ljeti sa klimom na 16, kombinovano 7.5-8 , otvorena 5.5-6
    od kvarova nisam imao nista ozbiljno, od vecih izdataka klimu sam platio 600km promjenu svega osim kompresora, mijenjao amortizere (bilstein) i aksijalne, ne trosi ulje, sipam castrol 5w40, mijenjam na 12-15k kako stignem dva puta godisnje, uglavnom ni sreca ni nesreca, moj sad ima oko 288k na satu, sigurno znam da je sa mnom presao 40k, auto je mazga, mozda gledati sto mladjeg
    pod izdatke ne ubrajam gume, 15ke premium su 100ak km komad
    uglavnom zna se potkrasti i sitnih kvarova, tipa zapekla rucna, zadnja klijesta treba reparirati, otpadne zadnji nosac brisaca(nov cijeli je 20ak km), ventilator kabine zna skripati reparacija 15-20km, i ma tako starom autu znaju crijeva struhnuti pa da budu cudni simptomi tipa dugo vergla kad pali i slicno, uglavnom tesko da ce te izdati, da nadjes da nije presao bar 300k tesko,ali eto pogledaj opste stanje ako je ok i svidja ti se, kupi, sve je faktor srece
     
    Last edited: May 3, 2018
    Reznor likes this.
  20. Almir

    Almir Komšija

    aj da ti i ja prenesem svoja iskustva obzirom da je vozilo bilo relativno novo sa malo pređenih kilometara kod mene ostao cca 5g, u 5g ni jednog kvara, održavanje je podrazumijevalo 1x godišnje u ovlašteni na mali servis i to je to, auto na kraju prodao sa 120 000 ovlaštenom, mislim da na piku nije bio ni jedan sa tako malo kilometara,zato sam izvukao dobre pare u odnosu na te sa pika... a mislim da su ga i oni prodali i bez oglasa svojim ljudima. mana koje je ovo auto imalo je tkz toplistart( znao je verglati 5s ljeti nekad) meni pukne film i to sredim, btw elektronski problem.

    na autu ništa nije rađeno sem zamjene ulja i filtera 1x pločica na 60hiljda, diskove nisam mijenjao, uradio veliki servis čisto radi toga jel auto izašlo na godine i nije mijenjano nikad bilo.
     
    Reznor likes this.