All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene je doslo dosta povoljnije jer me jaran pogurao :) pa ne znam koliko košta. Samo skidanje turbine u ovom servisu kod autopijace sam platio 100KM (demontaza i montaza)
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sad mi se desilo da mi je neko pratio auto jedno 10-15 minuta. Isao sam po nekoga, i posto je guzva bila u gradu, obisao sam koji krug i ta osoba je citavo vrijeme isla za mnom, srecom tu je bila policijska stanica u blizini gdje sam ja skrenuo, a taj nastavio pravo. Hajde da se htio trkati, a nisam ni ja isao nekom brzinom, jer je guzva bila u gradu. Taj nije nikog cekao bio je sam u autu. Ne znam, ali meni je ovo bila cudna situacija.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Obavezno stavi zeder i metasistem alarm u auto.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Počeo da šteka, tipično za VW i VNT turbine.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Bivši diler gudre koji je vozao to auto.
    Btw preskupo si platio taj audi, jos valja ti stalno gledati na lopove.
    Mogao si ovo kupiti i bit dingospo.
    https://www.olx.ba/artikal/29067784/renault-megane-megan1-5-dci-navigacia-tom-tom-r-link/
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Na preporuku u Meti sam stavio sve zastite.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hajd ba, mnogi su se provozali u gepeku u tom autu, sta ce ti zastita.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Tale, gledaj svoja posla, ne mora ti se svidjati moje auto ni moj izbor, osim toga ako se tebi svidja taj Megane sto ga ne kupis?
    Vec je vakat tvom Pezou da se mijenja, jer vidim da ima vec 300.000 na satu.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Što bi bio vakat, pa ovaj motor od šale predje 600.000. Ima klimu i ok je potrosac. Nema problema sa turbinama, zamjacima i ostalim zezancijama..
    A taj tvoj audi je davno prevalio 300k.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tale koji ti je k? Ako ga je neko pratio nije zezancija, svakakvih budala danas ima, da glavu izgubis. Ja kakav sam stao bih na sred ceste i krenuo u obracun.

    Covjek je kupio dobro auto, i ja bih ga uzeo da sam imao novca kad sam kupovao. Jos sa quattro pogonom je savrsenstvo.

    Btw i na renou bi turbina crkavala da auto ima 140-170KS, a ne rahiticnih 90KS.
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    siguran si sa zederom i metom, dobro si odradio ja pored kaska na avim vozilima ima tu kombinaciju...
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa bolji je Audi od tog Megana xxx puta. 2013 godiste, sa 100k na satu i košta 12k auto. Kvaliteta.

    Komšija je kupio GOLFA VI prije 3 mjeseca od nekih iz Banjaluke. Stajao mu je u garaži 2 ipo mjeseca sigurno dok ga je malo sredio i dok je prodao prvo auto.

    Par dana nakon vozanja, prvi put kad je parkirao auto negdje, ukrali su mu ga.. sreća pa su neki retardirani lopovi koji su udarili auto i ostavili ga tako.

    Šteta preko 6k i našli su chip za praćenje kad su krenuli servisirati auto.. fuj.
     
    Last edited: May 27, 2018
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidis taj gps tracker trebamo mi sebi uzeti, sakrijes ga negdje u auto za nedaj boze.
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    to neradi imaju ometace tako da nema vajde
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pazi, ja imam auto sa maksimalnim kvarom od 350 KM, a kod njega je druga prica, ja svoj auto zaboravim zakljucati i ne razmisljam o njemu, dok on stalno mora gledati kroz prozor. Ja imam porodicu on nema, meni je auto preko 5k luksuz s obzirom na prosjecne bosanske standarde, njemu mozda nije, ako jeste, onda bi rahatniji sa fordom bio, bolje bi spavao. Najzalosnije sto vam ti ks nista ne znace, 90 ks je za BiH uslove i previse.
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Brate jest da imas dobrih fora, al ta prica "za nas je i 90ks previse" je cisto seljacka.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nijedna zastita ne radi za 20k+ auta. To kad se krade, onda se bas ukrade.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa mi smo seljacka drzava, najvise kleronacista, fasista, nepismenih i lijenih ljudi u evropi, na jednom mjestu. Za nas je golf 2 i to max onaj sa 40 kw diezel bez turbine, ceste nam i nisu za bolje.
     
  20. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Realno, bilo koji veci hatchback a kamoli limuzina je prdimahovina sa 90KS. Im’o toliko konja u 307, sad mi malo 112KS u 308, auto ide dobro ali nije to ta rasterecenost. 140 je optimalno. Uzimao nedavno staroj Polo 6R, probo ovaj standardni 1.2 TDI sa 55kW, auto je truba. Imao osjecaj da sjedne dvoje troje, da bi zakovo....na kraju uzeo 1.6 TDI 66kW/90KS i nisam se sekunde pokajao, ta konjaza i jest optimalna za manji hatchback kao sto je Polo. Da sam nasao 2.0 HDI 150KS kad sam uzimao lava, uzeo bih bez razmisljanja. A misljenja sam da i na 170/190KS i dizne i turbina mogu uredno izdrzati kao kod slabijih motora, ako se auto normalno vozi. Ali jbg, vece konjaze => veci i adrenalin ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk