All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da nije taj Mclaren 650s, skoro bio na dragon garage.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije, ono kao bijela kafa, malo tamnije.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ima u Sani auta za izlozbe :) Sinoc sam bas bio na sladoledu, bilo svega.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma naši napaćeni dijasporci nedao bog doći autom ispod 20 hiljada eura kući. Ja kad na posao dođem stid me golfa parkirati vozni park firme ko da smo nasa a mahom sve auslenderi rade
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Auslanderi na leasingu. Niko ovdje ne kupuje auto.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne kontam sto raja toliko pljuju taj leasing, pa i ja da sam gore bi uzeo na lizing, ne bi zarobio 100K odmah u auto.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne pljujem, kazem da nije nista posebno gore voziti dobro, novo auto. Apsolutno svako ga moze priustiti. Mada je smijesno vidjeti nijemca vozi auto staro 15 godina a bosnjo na socijali novog BMW-a. Isto je i sa odjecom, nijemci se normala oblace, a baustelac markiran od glave do pete. O tom potom...
     
    Aldiin, Haker and forzamilan like this.
  8. Almir

    Almir Komšija

    ja koliko sam skontao nas i njihov lizing nije isto, nas je vise kredit za auto?
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Nedavno smo pisali o tome, njihov leasing je bez otkupa auta na kraju, tj kad zavrsi mozes, ali ne moras otkupiti auto. Kod nas sto kazes slicno kao kredit, nakon isteka leasinga auto je tvoje.
    Operativni i finansijski leasing pa izbingaj :)
     
  10. GV

    GV Komšija

    Te vraćene otkupimo mi iz trećeg svijeta.

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
    veki81 likes this.
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovog spomenutog mclarena navodno vozi neki nas golman iz Kozarca.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Uvijek sam govorio da tačno znaš da postoji neki problem u društvu sve dok se zna ko vozi koje auto :D
     
    donjapa, selvin, NaLe! and 4 others like this.
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa jel se zna na kraju, jel bas P1? :)
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jeste P1, Eldin Jakupovic vozi, golman u Leicesteru.
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Onanisanje u Konjicu, Supra mk4...
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto ce ti to brate? Ako ces puno prelaziti uzmi dizela, ovako ostavi i vozi kako je fabrika napravila.
    Mislim da se moze uraditi ali kosta puno i komplikovanije je nego kod starijih motora.

    Ja to recimo nikada nebih uradio, kad skontas da su stotine izinjera radili na tom motoru da ga dovedu u euro normu, zadrze snagu i smanje potrosnju, i onda dodje neko da ti busi glavu motora, caprka po instalaciji i elektronici samo da bi ti vozio jeftinije.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma iz istog razloga zasto imam na meganu 1.6.
    Da me cesta voznja po gradu kosta 3x manje nego na benzu samo kao i ekoloski osvjesten budem ;)
    Malo sam i ja citao, nije inace regularno na TSI kao kod ostalih benziranja postaviti plin.

    Al da ne duljimo plin-hybrid-elektronika je auto koje zelim kupovati. Diesel ja ne uzimam niti cu uzimati :)
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam sta si planirao uzeti, ali ako mislis da stedis na gorivu nemoj gledati 1.8 turbo benzinca sa 180KS ;)
    Imas 1.4 Tsi od 120, 140 i 170KS, nisu veliki potrosaci. Gledaj samo da su 2010 god i novije.

    Zamjenili su ih novi 1.5 Tsi od 2017 god. Smanjili su im potrosnju a zadzali snagu pa gledaj i njih ako ti se uklapa u budzet.
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma