All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. kio

    kio Komšija

    @dino73n imam fiestu 2004 godiste. Kupio sam "nova" sjedista. Posto prednja sjedista imaju bocni airbeg, nesto sam na brzinu procitao da bih trebao prvo akumulator da odspojim i da tako malo odstoji,
    Pa tek onda da ubacim sjedista i spojim konektore. Pitanje, da li se mora akumulator odspojiti? :D imas li iskustava.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    307 2.0 hdi, sa piezo diznama, nema grama dima, nema dpf.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima i vw 1.9 TDI sa dpf (euro 4 2008 ili 2009 godina), to su VW bluemotion ili ecomotive kod Seat-a. U biti su bezveze jer se kod nas brzo zacepe. Ovi novi sa Adblue tekucinom su to rijesili, e oni nebi trebali da dime.
    Ovo ostalo sve cadi pusti Taleta, ja se jucer vozim iza 407-ice, bas zadimi.

    @Tale gurni prst u auspuh i vidjet ces, mozes nacrtat linije na licu ko Rambo :D Dzaba ti da je nov motor kad je do naseg loseg goriva kojeg sipamo.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Motori sa piezo diznama ne dime, ko god hoce u 100 KM se kladimo, turirart cu motor ne smije izaci nikakav dim, ako su klasicne dizne onda baca dim.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema to veze sa injektorima.

    Dizel kao gorivo nije jedan spoj kao sto je benzin, nego mix raznih govana. Bas zato sto je mix, cim je bogatija smjesa (a to je neophodno za snagu/moment), tu je i dim. Zato sto neke komponente ne sagore jednako dobro, ili ne sagore uopce.

    Da dizeli nisu takvi kakvi jesu, ne bi se ni forsirali DPF-ovi.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima itekako, dim zavisi od nacina sabijanja.
    DPF se ne stavlja zbog dima nego uglavnom NO-x, CO, i drugih plinova koji su opasni i koje treba dovesti u druge spojeve, ja ti garantujem da izvadis svoj dpf , ne bi imao nikakvog dima kao i sada sto ga nemas. Jer su sada svi motori sa piezo diznama.
     
    Last edited: Aug 7, 2018
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Let's agree to disagree :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    Sena likes this.
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ko god hoće da se kladi, u Tuzli sam, ostavit ćemo auto na parkingu, koliko vam volja, ja ću sjesti upaliti i istog trena turirati, ne smije biti nikakav dim,
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moze ni bit dim u leru. Dim je kad na 1200rpm u drugoj ili trecoj uvalis gas do poda. Po mogucnosti pun auto i uzbrdo. I upaljena klima.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I 6 dobitnih na lotu
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa nije na leru, turiran je, kakve veze ima, jel auto uzbrdo u drugoj. Isto mu uvaljues gas, isti mu je nacin rada, TDi do 2010 dimi i na parkingu i uzbrdo isto.
    I dalje stoji opklada, da ne smije nikakav vidljiv dim iz auspuha izaci, gdje god hoces. Dizel motor bez filtera 2.0 hdi sa piezo ubrizhavanjem
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Svejedno je izbacen iz brzine. Turiranjem potrosnja neznatno skace.

    Dim je pri trenutnoj potrosnji od 30l/100km+.

    I DPF sluzi iskljucivo za krute cestice, nikakve plinove i slicno. Za to je EGR i SCR. Euro 6 dizeli uglavnom imaju dva EGR-a.
     
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    hahahaha a jest i dao gasa na tom francuzu u picku materinu morao sam slusalice iskljucit jest ga baja pritisno , taj tdi za njeg bolid bar po zvuku
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Cuj, probaj turirati tj držati na 3000+ rpm, ne samo da ćeš zagriati motor nego ćeš imati 30 l potorošnju. Smijesna ti konstatacija da turiranje neznatno diže potrošnju.
    Motor radi isto bio on u leru ili u brzini, on daje određenu snagu i obrtni moment u određenom režimu rada. Sve ostalo trpi prenos, koji nema veze sa sagorijevanjem goriva.
    Pa evo nadji to brdo od 30 l, da se kladimo, motor nema dpf, klasični katalizator, i ne smije biti nikakvog dima, ja ću uključiti sve potrošače i gas do poda.

    To je francuz sa istim sistemom ubrizgavanja kao i taj golf, samo je francuz iz 1999, a golf iz 2015, haha eto toliko je trebalo da VW dodje na nivo konkurencije.
     
    Last edited: Aug 7, 2018
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ni moj ne čadi u leru, ali kad ga u vožnji poklopim, mraka :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    @Tale nije bas isto jer onaj grafik snage/obrtnog/obrtaja vrijedi samo za pun gas, tako da turiranjem ne mozes dobiti isto kao u voznji jer nije papucica do kraja (ako jest nece stati na 3000rpm vec ce zakucati max jer skoro da nema otpora).

    Ja sam neki dan vozio iza M klase, prva generacija, nije nesto dimila, jako malo, ali je smrdilaaa da to nije normalno. I to ne smrad dima vec vise kao neki organski smrad, i to bas svaki put kad doda gas. Prvi put da nesto tako vidim/osjetim.
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Najviše volim nagarit alfu ispred nekog skutera. Mora se jadnik okupat, ko poslije smjene u rudniku.
     
    zippoo, heroic and Bio_Sam_Zmijanac like this.
  19. veki81

    veki81 Aktivista

    De ako ti nije stogod ovo pojasni, vidim da poznajes materiju.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne moras skidat akumulator. Dovoljno je da izvadis kljuc iz brave kad to radis.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro