All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nećemo se vrijeđati sad :D
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Malo mi je racunica off, jer ako je 60 mjeseci po 600e onda je to 36.000e + otplata za jos 36.000e, kako se to isplati auto kuci onda? Nisam jos cuo za takve ugovore, ali ne znaci da ne postoje. Da nije mozda dao nekakav pocetni ulog, npr 20% od cijene jer takvih privatnih leasinga ima.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Vjerovatno ili ulog ili je vise od 600 ili je ta cijena od 90k "napuhana" kao sto rade neke autokuce (npr Kia kod nas nudi 10k popusta na Sportage koji je identican kao Tucson koji je, pazi ovo...10k jeftiniji :D)
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobro, mislio sam na golfa 4 ili 5, ne na ove novije :)
     
    forzamilan likes this.
  5. Almir

    Almir Komšija

    nema uloga toliko plaćaš auto 5g, oni procjenjuju da će to auto tada vrijediti tako 36hilj, dalje nema rata već ti platiš 36 hiljada ili njima ostaje i onda oni prodaju...
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

    Sreca tvoja pa nisi mislio na golf plus.
     
  7. Neraa

    Neraa Aktivista

    Napaceni bosnjo glavom i bradom....
    Sto ti smeta bilo ko dok te ne ugrozava?
    Ja sam otisao prije 2 godine i radim kao medicinar pa spadam u tih tvojih 90% samo sto eto nemam auta koja nabrajas pa se ne uklapam u potpunosti.
    I otkad je to 3k € netto postalo malo da covjek sebi ne moze nesto priustiti, pogotovo kad oboje zivi i radi vani ?
    Trebaju svi vozati golfa jer eto neko misli da je sve preko preseravanje? Bullshit.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Znam kako ide leasing, nego govorim ako je auto 90k, a procjenjuju za 5g da ce vrijediti 36k, onda ti placas 90k-36k = 54k, na 60 mjeseci je 900 mjesecno. Ako mu je rata 600,a ne 900, onda je ta razlika u nekom popustu (tj. auto vrijedi malo manje) ili u nekom pocetnom ulogu ili nesto trece.

    Mislim da smo i @donjapa i ja mislili samo na to da se racunica (barem sa tim brojevima) ne poklapa, ali nebitno za diskusiju. :D
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U skokovima dijete, kad odrastes znat ces neke stvari. Sad si zelen.
    Kad budes dijete vodio za ruku a neki ti divljak tvojih godina sa stranim tablama uvaljuje gas dok si na pjesackom sjetit ces se.
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    tako mi je rolex ispričao, sad nisam provjeravao ili je zumirao cijenu xc kao da nije socijala ili šta već ali je po meni taj način kupovine bolji jel na kraju nemoram prodavati sopstveni otplaćeni auto...a hoću novi svakih 5g što je tipično za njihovo društvo...i tako
     
    heroic likes this.
  11. Esh

    Esh HWB

    Ovo je tema vezana za automobile, nemojte sad ovdje o standardima, dijaspori, otici ili ostati, ko vozi rent-a-car, ko na leasing i sl.

    Nek vozi ko sta hoce i upravlja budzetom koji ima, sta ima veze?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod nas je auto referenca, benčmark i socijalni status. Ova rodbina sto je vani dvadesetak godina, ovi mladji izmedju 25-35 godina, nemaju auto uopšte. Ljudi putuju po svijetu. Imaju strani pasoš pa mogu da zive i rade gdje hoce a kod nas kada komšija kupi pežo 206, prica se mjesecima: "odakle mu".

    Sto kaze kolega Reventon. Da je srece da se izadje iz drzave pa vozali bilo sta. Yebo auta.

    In parallel universe:

     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kolega prosle godine otisao u DE, i odma kupio novu insigniu, takav im standard, i ne kurci se covjek, i ja da imam platu kojom mogu kupoti novo auto, kupio bi ga.

    Ali opet dosta stranaca ne pati od stalne promjene auta, vozaju aute po 20 godina, prvi vlasnici.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Tacno, pazi masa nasih dolazi u BiH da se ozeni, kod mene buraz zivi na zapadu 25 godina i i dalje ima status auslandera, dzaba mu drzavljanstvo i rad, jednostavno ko god dodje sa strane uvijek ga se gleda kao stranaca. Ali niko tamo niie opterecen ovim stvarima kao sto je nas svijet, ali se zato tesko pronalaze prijatelji, djevojke i ostalo. U tom slucaju smo postali drustvo eksporta ljudi. I ova drzava ce za 20 godina da bude kao Detroit.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Tesko se nalaze prijatelji jer bi Bosnjo da ganja svoj mentalitet, tj. da nadje ekipu sa kojom ce ispijat kafu 3h dnevno. Toga nema, pogotovo Skandinavija, 90% druzenja je uz sport , mountain bajkanje i sl. Ako ti to nije tvoj " style" onda ces ganjat nase ostale auslandere i sa njima ispijat kave i stiklat jednu na drugu. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. Neraa

    Neraa Aktivista

    Svoje komplekse jer si ostario mozes ostaviti po strani, nisam se dotakao toga da neko gasa nego toga da ti smeta sta ko vozi samo zato jer ti to sebi ne mozes priustiti. Hoces reci da ne divljaju i ljudi u golfu dvici kao i ovi sto si naveo? Ne budi smijesan nego se opusti, svako vozi auto po svom ukusu i koliko je u mogucnosti.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Brat je profesionalni alpinista, sa masom certifikata, igra fudbal i tenis rekreartivno, pravi sportas, ali ti ni termin ne mozes dobiti da fubal igras sa domicilnim stavnistvom jer te nece jednostavno. Lik ne pije kafu. Ti si auslander za njih i ostajes takav. Ima on dosta prijatelja domicilnih ali nije to to.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Ljudi, tema je..
     
    Reventon and heroic like this.
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kakva auta voza dijaspora :D

    Salim se malo

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    P1. Moro sam.