All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    tema je auta ali i prica se autima kroz prizmu karaktera kod ljudi
    sve je to do ljudi...neko ima kompleks manje vrijednosti i pokusava to nadomjestiti materijalim stvarima...neko nema i uziva u zivotu,kupuje sto mu treba ali zna ko je i sta je i materijalne stvari mu nisu jedino sto ima za ponuditi

    ima izreka,mozes ti iz opanaka ali ne mogu opanci iz tebe...i ovo gledam svaki dan...znam ih dosta sa bruku para ali i dalje isti oni cobani kao i prije...isto prica,isto radi,isto razimislja...dzaba mu sve pare svijeta
    meni je samo zanimljivo kako ovakvi dodju do para...bilo vani bilo ovdje...to mi je veci fenomen :D
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jedan stariji profesor, inace veliki prijatelj nase porodice, mentor ocu mom ima izreku “Bog daje pare onome ko ne zna s njima”.
    Aj necemo vise, off topic teski.
     
    Last edited: Aug 12, 2018
  3. Almir

    Almir Komšija

    Sve zavisi kako čovjek gleda na neke stvari u životu, ako ode tamo i kupi dobro auto za nas nevalja, ako pak kupi nešto staro jeftino opet nevalja...
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve zavisi dali je kupio sebi da uziva u tome ili komsijama da gledaju.

    Sinoc dozivim situaciju gdje vozac bmwa x6 dokazuje ono sto inace mislim o tim facama u takvim bmw masinama. Ja sa skuterom on sa "dzipom" i prvo mi na jednoj raskrnici oduzima prednost jer on je sa dzipom i tu svi moraju da stanu kad on naiđe i onda dalje vozimo i on nesto usporava i gotovo se zaustavlja i ja pocnem da ga obidjem i tad od pokazuje ko je i sta je ustvari jer ko sam ja sa skuterom da ga obilazim i nabija gas u po grada i prolazi kroz slijedecu raskrnicu sa 100+kmh gdje je puno pjesaka i odlazi.
     
    Reventon and Vedo like this.
  5. Esh

    Esh HWB

    Nije to do vozača ili automobila. To je do nepostojanja kamera koje bi uredno snimile prekršaj te kaznu za isti dostavili na adresu, do prvog policajca na terenu ili uredno na granici.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jutros idem do auta kad cujem mjaukanje. Mace pod autom, mislim se. Kad ono nista, uslo u motorni prostor. Trebo sam slikat. Ja da ga scepam i izvucem (znaci na desnoj strani otprilike ispod EGR-a) kad ono pobjeze van. Ja upalim motor ne bi li pobjeglo od auta, kad ono opet udje unutra. Uspijem ga ovaj put scepat. Sreca nije rakun/staor pa da izgrize kablove, mada nikad ne znas.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni su mace izgrizle sve kablove u kući :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobro je da si ga cuo. Mogao ga je u voznji povuci zubcasti remen, bilo bi belaja.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    http://europe.autonews.com/article/...s-halt-output-as-wltp-deadline-roils-european

    Mozda sam jedini koji prati situaciju, ali zbog euro 6d-TEMP norme i WLTP-a kasne isporuke novih auta. Uglavnom se nude auta sa lagera i odredjeni modeli/motori koji su ili vec certificirani ili nece ni biti. Podjednako utice na dizelase i benzince.

    Ja svog ljubimca ocekujem tek u decembru, u odnosu na prvobitni plan da bude u septembru :(
     
    Last edited: Aug 16, 2018
  10. selvin

    selvin Moderator

    U medjuvremenu sam zaboravio i sta si kupio, tj. narucio :D
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Novi (dok dodje bice stari :D) Megane :D

    Nisam zato ja, a nije ni autokuca, trudim se da ih podsjetim svaki drugi dan :D

    Prvo sam htio TCe 130 EDC motor, tj 1.2T benzin sa DCT mjenjacem. Izbace ga iz ponude prije nego sam bio u prilici da kupim auto (kraj 2017), tek se bio ozenio. Plan je bio da kupimo auto pocetkom 2018, da dodje tu do recimo aprila-maja.

    Onda se vani pojavio TCe 165, 1.6T benzin iz GT modela sa manje snage, cekao mjesec na informaciju, da bi mi rekli da ga nece nuditi na nasem trzistu. To je bio januar.

    U februaru-martu nekad se pojavi informacija za ovaj novi 1.33T benzin (vec ga koriste u Mercedesu u novom A200 modelu i Renault u Scenic-u), kazu mi tad nekad da ce bit na nasem trzistu i da mogu dobiti auto u septembru, a u medjuvremenu cim bude cijenovnik moci ce mi "uzeti" pare. EDC mjenjac mozda bude u ponudi za nase trziste.

    August 2018, jos uvijek nema cijenovnika, ne moze se naruciti nijedan Megane uopce. Zbog cirkusa oko WLTP-a u Evropi veca potraznja za benzincima pa se od dana narudzbe ceka 90 dana (prije je bilo 30-60), pa ako bi se cijenovnik pojavio danas, znaci sredinom novembra bi stiglo auto. Naznake na stranim portalima da ce Renault svoju proizvodnju/ponudu srediti do kraja augusta, pa se nadam narudzbi krajem mjesec ili pocetkom septembra, znaci auto ocekujem nekad u decembru. :) :(
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ono sto je dobro je sto nisi platio :D
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Ne mogu se zaliti ni na sta vala, sredio sam PC pa vozim auta sto kupim na GTA :D, a i stari Megane dobro sluzi, sad radio mali servis, presao 10 000km za okruglo 4 mjeseca, sve uredno.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidis sasvim ocekivano, presli su na portabilne mjerace.
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Jesu i ocito je napravilo velike probleme proizvodjacima jer su dosadasnji testovi bili nerealni.
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Došla kazna iz RS-a i sve cirilica, nemam pojma šta piše haha

    Jako nema govora :D



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bitna ti je samo cifra u KM i br. ziro racuna :D
     
    Eldorado likes this.
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    50km/h ogranicenje a 61km/h na gasu :D

    25km i troskovi

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    Tacno ugodjaj gledati ovog lika.


    btw

    vidim u Banja Luci da imaju stanice za punjenje el. auta, mislim da ih je negdje oko 2 do 4, ali lijepo sto su stavili i onaj znak da to uopce postoji.
     
  20. veki81

    veki81 Aktivista

    Prodas skuter i kupis ovo :D
     
    donjapa likes this.