All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Zakljucao sam temu jer stvarno pretjerujete vise, nemate granica, skontali smo ciji je veci odavno. Otkljucat cu za koji dan da se pojedinci smire, pa mozda nekome stvarno nesto zatreba za auto.
     
    Sena, heroic, Tyger and 7 others like this.
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zna li ko moze li se bez servisa promjeniti jezik na trip kompjuteru volva, na infotainment ekranu sam ga promjenio, ali naprijed ne znam.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. heroic

    heroic Komšija

    Samo da se tuspasim, danas zvanicno narucio, vozilo ocekujem u prvoj sedmici iduce godine :D

    Renault Megane Bose TCe 160 FAP, sa svom opremom koja ima u katalogu. Da ne nabrajam sad sve, adaptivni tempomat, automatsko kocenje, automatska full LED svjetla, Bose zvucnici, 8.7" vertikalni displey, ambijentalno LED osvijetljenje, kozna sjedista, krovni prozor, automatsko parkiranje, senzori 360 stepeni + kamera... :D

    Fun fact. Cjenik sam dobio "maksuz za mene", jer jos uvijek nije zvanicno objavljen. Srecom ovaj cirkus je zavrsio za mene.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Konacno :) I koliko te izaslo to zadovoljstvo ako nije tajna? Koju boju si izabrao?
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    47 500, ukljucuje jos neke dodatne opreme (shark antena, korito za prtljaznik), nesto je bilo dzabe, redovan popust...itd.
    Crvena flame boja :D

    [​IMG]
     
    Sena, aNaToMiC ! and selvin like this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Super čestitam. Nadam se da je i to auto parkiranje dzaba bilo :D
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Hvala.

    Nije nazalost dzabe, dzabe su bile 18" felge :D

    Po katalogu je:
    Paket PARKIRANJE 1200KM
    - Sustav za nadzor mrtvog kuta
    - Sustav za parkiranje Slobodne ruke - Easy Park Assist +
    sustav za pomoć pri parkiranju 360° + Kamera za vožnju
    unatrag
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hajd masala, pa da bude nafakali :)
    Dobra mu je i boja, izabrao si jednu od tih najskupljih, ja bih isao na iron blue, al to je vise stvar ukusa.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Odlican izbor za tu dodatnu kupovinu "parkiranje" paketa. Vjeruj mi jednom kad se naviknes, ako im je tehnologija dobra (kao kod VW!!!), nikad neces vise sam parkirati. Nevjerovatno kako se dobro pakira u relativno uske prostore, jos dignes ruke i mases narodu okolo dok se parkira :p
     
    forzamilan and Reventon like this.
  11. heroic

    heroic Komšija

    Iron blue je samo opcija uz paket GT-Line (prije je bio nivo opreme kao Bose, sad "paket" nadogradnja na intens) ili uz GT verziju. Ja sam ljubitelj sive i crvene boje, moze i crna.

    Nemam pojma koliko im je dobra tehnologija, vise mi se svidja adaptivni tempomat i automatsko paljenje/gasenje svjetala, to mi je onako bas po mom cejfu. Htio sam i da bude automatik (DCT) ali to se ne nudi na nasem trzistu.
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    sviđa mi se ta boja na renaultu, cijena spram opreme masna :) samo mi nemoj reći da nisi uzeo zima paket :) i neznam da li sam propustio keyless?
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Golf highline 1.5 tsi manuelac je 40k, kad dodas opreme kao na ovom izadje te 50k, tako da je vise stvar ukusa ko sta voli. Mada tek kad ovako napucas auto onda je to cejf, startne opreme kad vozis je bezveze, go ko pistolj.

    Meni je recimo glupost kad vidim auto da nema ni komande na volanu a 2018 godiste. Pa nije to valjda skupo.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Svi imamo različite ukuse i sigurno bi kupili druga vozila za te pare, koja su nama bolja i više nam se sviđaju.

    Tebi sa srećom.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    eto, sad mozes otici u kafanu i naliti se ko čovjek :D
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Uzeo sam full opremu, znaci bukvalno sve sto ima od opcija.

    Ma o tom sta bi ko uzeo ne vrijedi ni pricati, 20 ljudi na forumu 20 razlicitih auta :D.

    Nisam za kafane ali bice janjetine kad dodje :D
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Vala, jesi ga se nacekao, meni se megan svidja, ali mi je poskup iskreno. D segment ide po tim cijenama.
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Solidno opremljen Megane je oko 30-35k, ali lahko dodjes do 40k ako dodajes opreme. Meni je najgore sto pocetni nivoi opreme ne izgledaju ni blizu kao ovi bolji, stavise ruzno izgleda npr rucna kocnica i radio bez touchscreena.

    Proslog Meganea sam platio 28k, drugi od 4 paketa i kad ga poredis sa full opremom izgleda samo "siromasnije", ali ne i ruznije.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Reno je bio loš unutra ali jeftiniji, sada su super sredili unutrašnjost ali je i skuplji, pa eto sad se ne može reći da je u bilo cemu lošije auto od tog golfa, oslim što je ljepši.
    Unutrašnjost i jeste dizajnirana oko tog full paketa, kasnije samo skidaju sa njega stvari i izgleda loše.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Mogao si sedan neki uzeti za te pare ali opet bez opreme. Pa dok dodas opreme ode to x2 sto si sada dao. Neka je sa srecom. Najbitnije je da si uzeo po cejfu.

    Sva auta sa basic opremom su depresivna.