All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sinoc vozim preko Komara, kad odjednom isjecen asfalt, ostao samo makadam jedno 50ak metara otprilike, nigdje nisam vidio znak za radove na putu, a još mrakača, baš sam lijepo nasjeo.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prosli izori, samo smotali kablove i ugalsili masine :D nema nastavka radova do sljedecih :D
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zadnji duzi put sam i ja koristio here maps. Imaju onaj fol da se uvezu sa autom preko bluetooth, tj. da preko bluetootha emitira poruke. Nije bas uvijek u here maps prava dozvoljena brzina pa ipak treba pratiti.

    A ima i Waze, samo to mi jednostavno nije radilo, ne znam zasto.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Juce bila izlozba auta, pa bila Honda NSX, kako mocno auto. Od ovih normalnijih, M5 vrh, a sto mi se pravo svidjelo je Volvo S60, prelijepo auto.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Rostovo je autoput u odnosu na Komar, gdje se gotovo uvijek zaljepis za kamion, a ne mozes ga obici.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    probao sam škodu superb kod kolge u slo, al onu najjaču, kolega mi kaže da je to isti motor iz golfa 7r i audia rs3, auto kida kako ide, on je još malo navrno, meni je rekao da je malo ali ja mislim da je malo više tipa stage 3, auto jede :) u opremi je bio najjači pa je to dalo još veći dojam al stvarno dobro ide i zvuči...
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Ekipa sto voza SUV-ove, sta bi preporucili sto se tice zimskih guma, dimenzije 225 60 17?

    Limit mi je nekih 200 KM po komadu. I gdje su u Sarajevu najpovoljnije gume? Gledao sam na OLX ali nista ovih dimenzija.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pitaj u GumaM.

    Mi smo na Tiguanu uzeli Conti al su bile oko 240/kom u Nipexu, sef voza protekt iz PGL-a na Q5 evo treca godina i nikakvih problema nema. Jos dvojica uzeli za novu Rav4 protekt isto nemaju problema. Izgleda glupo na autu od 50k KM ali eto...
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Isto sto ljudi uzmu auto od 20k, pa traze registraciju na rate.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Slazem se, fazon je sto ovi imaju novca, malo zazuji zadnji tocak odmah ide na zamjenu lezaja od 500+ KM, kamencic ogrebe haubu ide komplet hauba na farbanje, ali zimi se voze na protektu, po planinama se veru bez problema.
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    Nista ne fali dobrim protekt zimskim gumama, tj. ako imaju dobru saru i ako je kvalitet materijala dobar.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Šara na gumama je baš neko mjerilo, zalijepe ti novi sloj gume i izrežu šare. A i kvalitet je sigurno dobar jer se od starih guma prave. Dobre su za manja auta, starija terenska vozila i slicno, a stavljati na limuzinu ili suv je smijurija. Bilo je ok dok su bile 30-40KM po gumi, a sad je zanemariva razlika u cijeni za nešto 3x lošijeg kvaliteta od originalnog.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Dobra sara nije isto sto i duboka sara.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Naravno, zar sam to napisao? Protekt će imati bolju šaru od originalnih guma sa testiranim šarama u svim mogućim uslovima? Većina protekt guma ima "traktorsku" šaru ili eventualno neki pokušaj kopije od brand guma. Jedino ako voziš po blatu i po dubokom snijegu, traktorska je dobra šara. Zato i kažem, za terenska vozila i eventualno manja, starija vozila je ok. Ali daleko od tog da tim gumama ništa ne fali i da ih treba stavljati i na limuzine, suv, a kamoli novija vozila.
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Pa nisam ni ja rekao da su bolje, nego da su OK opcija za mnoge ljude.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa napisao si da im ništa ne fali... A fali im svašta, pogotovo što su malo kvalitetnije protekt gume sa cijenom iste kao jeftinije tvorničke gume. Što bi ih onda neko kupovao?
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Preporuka guma 195x65x15, zimske, da nisu preskupe.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imas Sava 74KM/komad u Gumi M ako je gotovina.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ehh super ponuda, dobra guma. Idem odma nazvati i rezervisati dok ih imaju još. Hvala
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    skoro sav teretni program kod nas (tk) je na protektu, ljudi koji prelaze kilometre i kilometre,još ako šef ima sporazum sa protekt firmom onda i po dobroj cijeni stavi na luksuzuzno vozilo, stvar je da rade posao, i oni to mijenjaju ugl na godišnjoj bazi ili eventualno 2g, sa premium gumam to bi bila cifra :)

    a sve gume pa i premiumnakon 4g su govno od gume, nebitno koliko ima šare...
     
    veki81 and Reventon like this.