All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma vala meni nikad dizel neće biti kao benzin jednostavno ne volim ga ali je nažalost nužno zlo jer nije se mogao naći benzin da valja

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @Qler da se navozas i uzivas u voznji bez servisa :D

    Dopada mi se prednji dio Mondea al zadnji dio su mi nekako smutili, mogli su to bolje izvuci.

    Ja sam skoro gledao neke limuzine benzin kod nas ih vrlo malo ima, cudi me da nema vise benzinaca pogotov jer su jeftiniji.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bas sam mislio pitati pucanstvo u vezi ovoga.
    Neki se kunu u atmosferce a neki kontra.
    99% mojih kilometara u zivotu je predjeno sa turbo dizelom, a sve se cini da ce iduce auto morati biti benzinac zbog zakona o zastiti okolisa.
    Bojim se da bi neki non-turbo benzinac morao bas stiskati u visoke obrtaje i cesto vracati u manju brzinu.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo bas maloprije pricamo, poznanik na 5008 ima problema sa turbo-benzincem, 1.6. Trosi otvorene 8.5. Jede 1l ulja na 5k ili nesto tako. Novi tubo-benzinci su jako komplikovani. Rekao bih da zavisi od starosti. Pregazene zaobici a nesto novije bi se i dalo.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Moja greska, nisam dobro procitao,
    A svi su imali probleme sa diznama do 2010, osim VW, on je imao do skoro probleme.
    Svaka čast Boschu, od samog pocetka su pravili sve pumpe i dizne bez mane.
     
    Qler likes this.
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Atmosverac je ok ako ima kubika, al ova sića, 1.6, 1.8 pa cak i 2.0 u autu od 1400kg i vise je bjeda. Dzaba mu i sto ima konja kad ih valja traziti na visokim obrtajima i ogromnoj potrosnji.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mnogi se zale na te downsize-ane shitboxe od motora (pogotovo iz VW grupe), znam lika kojem 1.4 Golf uzme 10L.
    Cijena polovnih benzinaca u austriji je otisla u nebo, pratio sam 2.0 Skyactiv Mazde (non-turbo) i jednostavno ispada trenutno da je bolje kupiti novu kome je zurba.
    2.5 ima samo sa automatikom (mehhh).
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    PSA benzinci su losi, ono udruzivanje sa BMW-om i varijabilnim ventilima, mislim da ih BMW vec 15 godina trolla :D
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mazda 6 karavan sa AWD, manuelnim mjenjacem i tim 2.5 motorom ali u americkoj turbo verziji sa 250ks bi bila perfekt auto.
    Nazalost nece se pojaviti u toj kombinaciji nikad.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mazda je pogodila sa novim benzincem, potrosnja kao u dizela, a japanci ne stavljauju turbo da bi se zadrzali u vrhu pouzdanosti, ja bi novu mazdu bez turba rado kupio, ili toyotin 1.6 vvti.
     
    Last edited: Jan 19, 2019
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pazi, moderni mali turbo benzinci su komplikovani isto kao i dizeli, imaju pumpe, komplikovane injektore, turbine, fap filtere, osjetljivi su na gorivo, nema tu vise pouzdanosti kao sto je imao multipoint benzinac, gdje su bobina i svjećice jedina stvar o kojoj se trbalo razmisljati.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je onaj BMW-ov 1.6 turbo motor koji nikad nije ni valjao. Najgore sto je Peugeot ubacio ispod haube ikad.


    Dobri su 1.8 i 2.0 TFSI od VW samo sto se ne vozi kod nas zbog skupe registracije i potrosnje. Mada obicni 2.0 FSI sa 150KS je sasvim OK motor sa dovoljno snage za svaki dan.

    Novi 1.5 TFSI je isto dobar.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    EL NINO CFC likes this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Jan 20, 2019
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako je istina bas su zbog gluposti pali.

    Od tih gore jedino Dacia dobro izgleda.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. heroic

    heroic Komšija

    Uzas, taj Clio je sad manje vise za otpada i dijelova.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ima i budalastog naroda. Gledam na FTV frajer vozi kroz takvu dubinu.