All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vala je ruzan pravo iznutra
    bolje da su malo usminkali kokpit od sedmice i to je to

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Po cemu je ovo slicno pojma nemam, osim pozicije dva displeja koje auta iz VW grupe imaju jos od 2015.
    Nisam VW fan ali ovaj interijer Golf-a gore je samo kontinuacija/evolucija vlastitog, nikakva kopija jebenih Francuza.
     
    Vedo likes this.
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma kopija je Audija iz 2014-te
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    Ono gore može biti slika samo novog pola :) novi golf nije sigurno ovaj dio oko klime je polov, znači polo će imati virt cockpit :)

    Drugo nije isto lijep virt kokpit na škodi,seatu,vw,audiju :) Drugo ti kokpiti se mogu soft 'otključavati' i uzimati ljepše bolje postavke iz jačih modela što je ovako plus...
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I dok je akcenat novih automobila na kokpitu i bojama istog podvozje iz godine u godinu sve jadnije i jadnije.

    Golf 7 spram golfa 5 je isto bicikl kad se uporede podvozja. A ni vozne karakteriskike mu nisu na nivou auta te klase.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ovo što dino govori je istina.
    Pratim km77 mose test, pogledajte Peugeot 308 ništa specijalna oprema, prođe test na 83 km/h bez zanošenja

    GOLF 7 GTI iz 2016 pada na testu na 75 km/h.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    A ono što mene iznenađuje na moose testu.
    Arteon koji mnogo košta, ponaša se kao sedani niže klase.

    Nije ravan 508

    A kamoli Giuilji koja je ubila na testu.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    golf 7 gti proklizuje kao da je test na ledu a ne na suhom asfaltu
    znaci vw se opredijelio za sminkanje auta a vozne karakteristike ko hebe

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Mislim da taj Golf gore ima odličan turn in oversteer (Kimi Raikkonen like this), koliko se može procijeniti po videu, kod Pežoa se baš vidi uplitanje elektronike (cimne dva puta pri naginjanju) što može baš biti nepredvidivo. Imao sam priliku voziti 3008 i taj auto ne daje nikakav feedback sa ceste, osjećam se kao da vozim neku simulaciju na PS-u.
    Alfa sa druge strane je uvijek bila van konkurencije po upravljivosti, tu joj i njemačka premium ergela zavidi.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jašta radi, pežo trza u pola zavoja, kao da ima epilepsiju.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ovo je sa ukljucenom elektronikom,ovo se ne smije desavati tada
    svako sportsko auto danas ima modove i u svakom modu se ponasa drugacije

    naravno da se od gti auta ocekuje driftanje i zabava ali kada se pogasi elektronika
    i jos da ne zaboravimo da na ovim testovima voze orofesionalci,bog zna gdje bi zavrsio obican vozac prilikom izbjegavanja ovakve prepreke

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa ako si čitao test, da vozač nije ostjetio uplitanje elektronike preko volona na 308-ici, i auto je prošlo test bez naglog smanjivanja brzine, Golf je pao na duplo manju brzinu u krivni, proklizavao i djelovalo jako nestabilno, bar tako opisuje vozač.
    A ko će driftati i ganjati turn in oversteer, on će isključiti esp i ostalo i svako auto će to imati.
    Golf djeluje jako nestabilno, a mogu zamisliti šta bi bilo da je test na kiši.
    Kod golfa se vidi da nema raspored težine i jako loša zadnja osovina koja je preloša.
    Pogledaj test Focusa, Astre i drugih auta u C segmentu, svi su tu. Auta se ponašaju normalno.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja nisam vidio paljenje štopova do zadnjeg prolaza, kao i golf što je uradio. Ali upravo je cilj ovog testa da se pokaže djelovanje esp, asr, i ostalih sistema koji će sutra spasiti život standardnom vozaču.
    Ali evo, šta sad neko treba da pogine u GTI Golfu radi toga što auto ima loše vozne karakteristike tj što mu sistemi za stabilnost i proklizavanje kasne.

    Pogledajte Seat Aronu, strašno loše, ovaj esp kao da je iz 2001. Auto bounca kao na bilijaru

    Evo Grandland X, kao da su totalno dva različita svijeta.

    Tek se vidi da VW koncern kod AUDI-ja ima nivo, ostalo je loše.
     
    Last edited: May 24, 2019
  17. Almir

    Almir Komšija

    pa to se traži, to su stvari na koje se pada, pogledaj par postova gore, ppl se lože na te stvari, traže se te fensi stvari ekrani, ledovi kako unutra tako i vani, i još ti naplate finu sumu za te stvari...jel lakše je upgrade kokpita i dobiti kupca nego podvožije :) kad sam gledao pasata 8 narudžba je bila 2-3mjesca ako hoću sa tim kokpitom išla je na 6 mjeseci jest da je to bilo prije prije par g...

    Škoda je bila na neki način zakinuta za taj kokpit pa su tražili jel su imali zahtjeve tek od skora ide taj kokpit ali opet u nekoj sakatoj veziji u odnosu na ostale...

    vw kao i drugi brendovi imaju svje pacijente i to je to...
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa svi štede najviše na onima stvarima koje ne vidiš, nije to ništa novo niti su se ikada stavljale top komponente ma podvozje.
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Yo @Tale kontam novog Passata na lizing uzeti. Ima li kakva bolja alternativa za te novce (ista oprema ofc)? Pezo 508 karavan bi bio alternativa ali nema ga jos...

    #nosarkazam
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U Svedskoj si, vozi Volva ko sav normalan svijet. :)
     
    Alibegovic likes this.