All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam cuo dole negdje u Lukavici da je baš jak servis dizni.

    Nemoj slučajno da ideš kod Mehe majstora u Velešiće, šalabajzer veliki.
     
    Last edited: Aug 17, 2019
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa logicno, benzinac atmosferac, u tog je peak torque na 4400 a peak power na 6000 obrtaja.
    I ostali aktuelni non-hybrid atmosferci su zivi oko tih obrtaja.
    Ja sve nesto ciljam Mazdu 6 2.0 benzinca ali drze cijenu haos otkako je pocela ova buka oko zabrane dizela.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dizne se provjeravaju na stolu i masini za provjeru, zbog korekcija ubrizagavanja, trebas utvrditi uzrok kvara dizne, nekada su to opiljci cr pumpe, nekada potrosenost elemenata, na tom falericnom motoru je sve moguce. Moze se jedna reparisati ali obicno idu sve 4 jer ako je jedna potrosena onda ce i ostale uskoro. Ako su problem opiljci u sistemu, onda dzaba reparises dizne, rijesi problem opiljaka, pa onda reparisi dizne
     
    Last edited: Aug 17, 2019
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zato se nema sta pokvariti.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Najbolji HDi motor, neces imati nikakvih problema, C4 ima manu mekanog ovjesa, mislim da je najudobniji u klasi, ali zbog nasih losih cesta, cesto se na ovjesu kvare stabilizatori i ostale komponente.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  8. anel007

    anel007 Komšija

    Znam ja da je atmosferac, i sam vozim 307 atmosferca ali je on iznad oko 2.5k obrtaja zivahan dok taj u yarisu bas moras imati namjeru da ga cepis.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Pa zasad otkako sam ga kupio 2015. samo ga redovno odrzavam i nemam stvarno nikakvih problema. Za stabilizatore si u pravu,sad sam uzeo one najskuplje sto imaju kod nas,30 KM :D
    Mada od nasih cesta ce otic bilo koji.
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    Gledaj da kupujes Meyle HD ili Lemforder mada i oni meni na 307 ne traju duze od godine

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    meni ti meyle hd na golfu 5 traju vec 40000 bez problema i znaka da ih treba mijenjati
     
  12. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Stavio sam TRW, pa vidjećemo koliko će da izdrže.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Trw i Lemforder idu u prvu ugradnju, najkvalitetniji dijelovi ovjesa i od skoro su zajedno u grupaciji ZF.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  14. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Nisam to znao, hvala na info :)
    Znači dobro mi je majstor preporučio.
     
    dams82 likes this.
  15. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ljudi, Scenic, benzin 1.4 16V. Nedavno sam promijenio dizne jer je lose vukao i imao nepravilan rad motora. Sad sve radi kako treba, ali mi se nedugo poslije toga pocelo desavati da povremeno nece da upali iz prve, vec par puta moram verglati.

    Eh, sad pri svakom paljenju imam problem, moram verglati i po 10 puta nekad dok ne upali.

    Prije pola godine sam mijenjao bravu paljenja i anlaser.

    Kad upalim, auto radi bez greske.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Moguce da je do nekog od senzora

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    Takve simptome sam imao kad je pumpa goriva u rezervuaru bila pred crkavanje, valjda ne može da nabije dovoljan pritisak pri kontaktu pa moras verglati vise puta da bi upalilo a kad upalo radi ko singerica pa et mozes i to provjeriti

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Cak sam mislio da je do pumpe, kad sam imao problema s vucom, al eto redom isao i dizne upalile.

    Pao mi je na pamet senzor radilice, mozda.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Senzor radilice treba da aktivira engine light. Ne znam kako je kod nih ali recimo na BMW-u e39/46 (mozda i e60/90) upali engine light ali motor radi normalno. Na Opelu ugasi motor cak u voznji. Kako gubi kontakt, moze biti pri paljenju moze u sred voznje izbaciti engine l. mada ce ti ovi mehaničari na forumu bolje reci ali ne vjerujem da bi te senzor zezao a da nista ne izbacuje.
     
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Evo sad sjeo u auto bakon sto je 12h stajalo, upali na pola kljuca. Cudno. Sutra cu otici do Benje na tranzitu da vidim sta ce reci.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk