All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Vrhunsko auto.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Kramar, Ilidza


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  3. kio

    kio Komšija

    Imas i Panteru na Stupu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zna li neko ima li gdje u Zenici ili okolini ovlasteni ili dobar i provjeren servis za eventualni pregled BMW-a?
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Buraz je prošle godine vozio kod Tomića u SA, čini mi se nekih 70-80 maraka je pregled koji je trajao nekih sat vremena. Naravno moraš se ranije najaviti i rezervisati termin, izlistaju ti šta su našli i koliki je trošak da se to sredi kod njih. Ne znam koji je BMW u pitanju, ali kod ovih novijih "ubace" ključ i očitaju kad je šta rađeno u ovlaštenim servisima i na kojoj kilometraži. Bar iz ZE nije daleko odvući u ovlašteni, a i Vedo ti može sigurno više reći :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Samo u Tomicu ti mogu iz kljuca ocitati da li je vracana kilometraza, gdje i koji su servisi radjeni itd. Al to je za malo "novija" auta, npr 2007 itd. Majstora za BMW u Zenici ne znam, vecina raje iz Tuzle/Zenice dovlaci BMWove u Sarajevo ili gore u Brcko (koliko se sjecam).

    Koja je godina auta, koji motor?
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    2003, M57N

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    aNaToMiC ! likes this.
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zar M57(N) nije jedan od boljih motora koje su napravili.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma kakvi, kraći interval zamjene lanca nego mnogim remena, a lanac puca. I još interval zamjene ulja digli na 30k i to ga baš ubije..

    Sent from my Huawei P30
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ima li neki BMW da je pouzdan, ukljucujući i motor :D

    A što se tice ulja to je zanimljiva tema.




    Ja mislim da ljudi definitivno prewtjeruju kada su u pitanju 10k izmjene kao da će se motor raspasti ako pređeš 15k Koliko vidim filter ulja na tim kilometražama je važniji.
    Gledam meni uvalili neki Comline filter, vidim .uk pogledam na web vidim stvarno engleska, kontam nikad nisam cuo, ali opet imaju neke standarde pa hajde. Sreća nakon 200km naletim da su samo dobavljac i to obicno smeća iz kine. Sada narucio Bosch filter :) Dzaba ako staviš kvalitetno ulje sa šup filterom.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Kod Comline filtera često se može naći u kutiji prepakovan Poljski Filtron (Mann and Hummel) najveći proizvođač filtera, a i taj Bosch nije napravio Bosch, jer i oni ne proizvode filtere nego prepakuju tako da opet ne znaš šta si ugradio. Sve u svemu redovna izmjena je mnogo važnija nego sam kvalitet ulja i filtera.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mijesas sa N47 katastrofom ? Svega par slucajeva vidim na forumima za M57 (a i naprijed je lanac sto cini preventivnu zamjenu puno jeftinijom).

    @Haker 30k je ludost, 15k je ok. Mada i tih 15k ovisi od brdo faktora.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa upravo to. Zamisli čovjek pređe 20k u godini većina otvoreni put i neko 5k pali auto 3km po gradu i tako par puta dnevno i motor se nijednom ne zagrije na radnu temp. Ja bih prije kupio auto od ovog što je mijenjao na 20k :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pogotovo dizLO u tog drugog :D
     
    Haker likes this.
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Imaju benzinci, pogotovo ovi malo stariji NA.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Misliš ovi stariji do 90. god :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Eh da Mazda napravi NA redni sestak od 3-3,5 litre.
    A izgleda da hoce, ali s obzirom da ce biti u X verziji i sa 48V mild-hybridom otpada ona jednostavnost konvencionalnih G verzija.