All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. sumeir

    sumeir Komšija


    Ako si u Sarajevu svrati kod ovih likova i vidi jeli možeš od njih kupiti njihove proizvode.

    Blitz Autodetailing Sarajevo

    https://www.facebook.com/autodetailingsarajevo/

    Ako ništa, dobit ćeš savjet od njih.
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Ixtar sredstvo za njegu koze, moze za sve vrste, prirodna, vjestacka, nappa...

    Ja time mazem 1 mjesecno i fino je mekana koza, ispravi i one linije/bore.

    Moze se naruciti u Renault servisima, ako neko hoce mogu naci tacnu sifru.
     
    Last edited: Dec 8, 2019
    aNaToMiC ! likes this.
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Gdje ima kupiti, cijena?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Halilovic, gumam, po narudzbi ne drze na stamju, ne sjecam se cijene nesto tipa 20-30KM za bocu od pola litra (meni jos uvijek traje). Provjerim ujutro tacno svakako idem do servisa.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. heroic

    heroic Komšija

    Provjerio, cijena 23KM.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Treba mi preporuka vozila 15k, koristit ce se za taxi. Golf 6 i jetta su u razmatranju. 1.6 motori. Preporuke?
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako je za Taxi logično škoda octavia.
     
    dams82 likes this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da bi Altea/Scenic/C-Max ili nesto slicno bilo jos bolje za taxi.
     
  9. kio

    kio Komšija

    Ma Octavia. Dacia Logan stara 2-3 godine se moze uzeti 1.5 dci.
    Ali generalno ili Octavia ili Touran.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Treba ti jos 2-3k km pa da uzmes auto kako treba. Gledaj octaviu 2015+ sa novim 1.6 motorom koji je top. Sve slabosti prve generacije su rijesene. Injektori su bosch, egr se ne kvari, cak ni dpf ne pravi probleme. Imaju start-stop pa im je plivajuci zamajac ojačan. Uglavnom odlucno auto za taxi.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    forzamilan and dams82 like this.
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Last edited: Dec 16, 2019
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ne shvatam, traži se auto za taxi, a karavan otpada? Treba da se traži najkompaktnije vozilo koje će zaraditi novac, a ujedno biti pouzdano, ekonomično, prostrano itd... Ako preferira vw to treba da znači da je škoda u igri jer je to vw(ako me kontaš). Takođe ne traži golf 6,tu ćeš se zeznuti, Dino ti je napisao da treba ići na novi motor kod kojeg su riješeni problemi iz prošlosti (čitaj iz vremena golf 6).

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jednostavno osoba ne prefira karavana, ne svidja mu se i otpada. Svako ima preferenciju i treba to postovati.

    Rekao sam da moze skoda ali, gospodin nema toliki budžet. Ako ima neka do 15, predlozite.

    Znam da svaki golf 6 ima problema sa zamajcem, za ostalo nisam upucen.
     
    Last edited: Dec 16, 2019
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Zamajac, mjenjač, injektori, egr, dpf... Za nekog ko će taxirati i prelaziti mnogo kilometara sasvim dovoljno skupih kvarova da se odustane u startu... Ako tražiš savjet onda moraš biti spreman da čuješ negativne stvari o nečemu za šta si zagrijan, ti ili neko tvoj za koga pitaš...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Naravno, tu sam da prenes svaki savjet ili kritiku. Ajde da pogledamo onda te skode? Jel ima sta dobro do navedenog iznosa?
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Rapid?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Zašto ne benzin i plin? Nisam upratio kako to ovi noviji motori podnose u VW ili Škodi, plust što su benzinci obično manje prešli.

    Trebaju mi prednji zvučnici, 13cm dvosistemci, ništa zahtjevno... Jel neko ovdje uzimao neke ili mi je bolje da ručim online
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Oni MPI motori nikakvih problema mislim, znam taksistu što je nedavno uzeo novu Octaviu i odmah ugradio plin.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kakve su generalno mazde 6,druge generacije,mislim od 2008.-2015.
    Kakvi su njihovi motori
    Meni se bas svidja dizajn tih mazdi

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Druga generacija je od 2008. do 2012., a treca od 2013. do danas.
    2.2 dizeli su dobri, osim ako se ne voze 80+% vremena po gradu, onda DPF moze biti problem, ali to je kod svih proizvodjaca tako.
    Podloske dizni treba zamijeniti kod polovnih (20-30KM sa rukama), dobro ulje svakih 10-15k, provjeriti stanje lanca i zatezaca.
    Ulje u mjenjacu svakih 100k, antifriz onaj zeleni japanski na 200k, filteri standardno, i to je to manje-vise.

    2.0 dizel je zastario i treba ga zaobici ako se vec uzima druga generacija (u biti nije los, imam ga ja u prvoj generaciji, ali DPF je rijesen traljavo i treba cesce regeneracije).

    Benzinci su super pouzdani, ali trose 1,5-2L vise od ovih iz trece generacije, i nemaju puno torque-a za one koji vole osjecaj turbo dizela.
     
    zippoo likes this.