All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam, nema logike stvarno. Rekao sam već, ako je sve po pravilima neka prvog mene obore, ali ako ja padnem a golf dva opet ostane na cesti, e za to nemam riječi.
    A koliko vidim po netu ljudi se samo sa benzincima žale.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Reventon like this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dizel valjda mjere samo to zacrnjenje a benzincima pun kurac stvari.

    Sent from my Huawei P30
     
  3. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Bujrum ko je u Sarajevu a hoće provjeru na tehničkom, nek se javi.

    Ima ispravnih, ali i neispravnih. Međutim prepalo se dosta ljudi, a vjerujte mi sitne stvari učine da rezultat testa bude drastičan, kad im se skrene pažnja pa ljudi odu popravljati.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koje su to stvari koje uticu najvise ?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Prošle god mi otišla jedna l-sonda, auto ne ide, tromo, a nazad živ benzin izbacuje. Zamijenim i sve uredu, check engine se ugasio i to je to. Vidio sam da i vizuelno pregledaju stanje izduva, meni lonac progorio tako da ga moram svakako zamijeniti, zbog sebe a i zbog tehničkog :D
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tako bi trebalo biti, sve u redu test i redu. Ovaj golf 3 što je pao radi tako da sam ja mislio da je dizel, iznenadio se kada mi čovjek rekao da je benz.

    Ali po pravilu sve krntije trebale ovo pasti. Ako se jedan golf dva i T1 registruje onda je ovo sranje

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ima još jedna stvar, a to je da auto treba zagrijati na radnu temperaturu i onda otići na tehnički.

    Prijatelja su dva puta puta opominjali, registracija mu je u februaru. On je iz kuće direkt na tehnički išao, to su neka tri kilometra, tako da nije uopšte bilo šanse da dostigne radnu temperaturu. Ni ovi na tehničkom nisu pazili na to, a trebali su.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa valjda je za benzinaca bolje da se zagrije. Kada tek upalim izlazi voda, valjda je bolje da to sve ispari pa onda na pregled

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ni meni to baš nije najjasnije, haman ako nemaš euro standard kao recimo golf 2 onda ti i ne rade eko test i ne možeš pasti, a ako imaš euro standard onda ga moraš zadovoljiti inače padaš...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    Ima logike

    Not xD

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze se i u Njemackoj vidjet Golf 2 na cesti, al u kakvom je taj stanju, boljem nego kod nas Golf 5.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jos malo satisfakcije...

     
    edgsi likes this.
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kako sam vidio, benzinci ispod 1970 i dizeli ispod 1980 godine proizvodnje ne podliježu eko testu.

    https://www.olx.ba/artikal/33132099/lancia-fulvia-1-3s/

    Da je vremena i viška koja hiljadarka :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da vam javim danasnje dozivljaje iz servisa.

    Altea XL 2016g sa 58k km. [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Znaci EGR je crko poslike malo vise od 3 godine i tako malo kilometara. Stabilizatore sam mu mjenjao jos prošle godine za 40k km.

    Trosak skoro tauzenka.

    VW kvaliteta :)

    A moja fordina iz 2007 sa skoro 300k na satu i sad ima sve orginalne dijelove u trapu i egr takodje nije nikad mjenjan.

    Samo VW bajo moj....

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    SamiRX-8 and Haker like this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma 1.9 TDI era dobra, poslje sve lošija kvaliteta

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    na tim alteama kad pregori grijac, gori check engine
    sto se tice kvalitete sve je opalo, ali ima i do nasih cesta goriva, stila voznje, ipak su dijelovi za auta prije 20g bili gabaritniji i masivniji nego danas, veca preciznost pri izradi smanjuje troskove proizvodnje ali i izdrzljivost dijelova
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pravi se kao i sve,da traje sto krace i da se kupuje novo
    5 godina radi i nakon toga...kupi novo
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija



    Danas vidio jednog u gradu... Bombona :D
     
    NeTRa1der likes this.
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na dosta auta sa dpf gori lampica kad pregori grijač jer pregoren grijač znaci nesto nesagorijele nafte u prvim sekundama hladnog starta i tako svako jutro jest jednako zacepljanje dpf-a. Grijaci kod modernog dizela vise sluze za post-heating nego za paljenje. Tako da je u takvim motorima pregoren grijac ozbiljan kvar.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Neki dan me prestize auto, licio mi na starog volvoa, sad guglao neke slike i vidim da je isti volvo sa ove dole slike. Nisam dugo vozio pa meracio na 100Kmh, bilo jos lijepo vrijeme, i dok me ovaj krenuo preticati kontam u sebi vidi s cim me prestize, i gledam lik sam u autu, natrpao ga svakakvom robom do kraja. I ode on, pokusao ga stici, kad sam dosao do 140kmh, nisam htio vise.

    Bio sam mu se malo priblizio, slikao sam i njega i brzinom kojom na sat idem, tj u trenutku dok sam isao 140kmh, ali sam greskom izbrisao slike.

    Jel moguce da je nekakav ćuning radjen na njemu ili je neki bijesan motor bio u njemu odmah iz proizvodnje? Zaista neobicna situacija.

    [​IMG]