All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja sam skontao koliko je opušternije laganini voziti bez opterećivanja. Sad baš vozikam, auto prede na 2,5k obrtaja lik sa audijem mi se nabio na branik i blica kao hajvan, gledam idem 70kmh, kontam nema teorije da ga putim i majmun me pretice u sred krivine, naravno da ga je mogao nekog pokupiti, najgore i ja bi tu naletio na nekog da je sudar bio.
    Bi li bilo bolje vozikati se sa 200 konja i preteći kamion sa lakoćom, to bi :D
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo me stigao kući.

    Dozivljaja ima za roman napisati. Malo falilo da u muriji završim. Kad sam placao auto u banci (tako se to kod njih radi, nema gazdi u ruke) naletio 20€ falsifikat. To je drama. Odmah pasoš zarobiše, murija se nazva. Dođose ljudi u pancirkama ko da hapse ratnog zločinca. 3 sata mi pojedoše.

    Na col tablama pali ovaj fali onaj papir ko da sam u Bosni a ne u EU.

    Al eto dodjoh bogu hvala.

    Trosi ko upaljač, na autoputu vuče tanko na magistrali solidno. Moze se zaletiti, probao sam ide 200 kmh al medju ubrzanja na preko 100kmh su slaba . Osjeti se klasa spram c-maxa. Zvučna izolacija na nivou. Udobnost top. Sjedista top. Intrument tabla top.

    Došle Goodyear EfficientGrip polovina 2017 skoro ko nove i kočnice na sva 4 tocka diskovi i pločice novo i to oem.

    Malo po zadnjem braniku ima tragova ubacivanja stvari u gepek a ostalo ko nov.

    Ja happy.



    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    forzamilan and aNaToMiC ! like this.
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hvala

    Trebalo je da me košta 16 po preliminarnim proracunima al kako to uvijek biva negdje na 17.7 se zaustavio i to bez troškova puta.

    7200€ auto sa slo spedicijiom i col tablama a 3700km kod nas spedicija, pdv, homologacija.

    Opet nije loše, kod nas najjeftiniji 21,5k bio kod kobića za 19.9k al automat a ne bi to nipošto, pogotovo uvoz bez sigurnog porijekla. Ovo sto qler ima sa malo km to je već druga priča i opet valja disat nad njim.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    kio likes this.
  4. kio

    kio Komšija

    Ma super si prosao, pa kod mene C max 125 hiljada presao pa reparaciju dizna radio. Moj sljedeci auto je taj, ili Kuga.

    I ja sam mislio da je 1.5 malo, ali nisu ga djaba projektovali i testirali. Je li on ima 6 brzina?
    Je li imas uhodan sistem nabavke auta ili ides pa trazis.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima 6 brzina ovaj 1.5, nije los motor. A sto se automatika tice, jebi ga, i meni je malo briga, ali redovni servisi i trebao bi biti OK. I za manuelca sam dao 1200KM na komplet set tako da sve ima svoje... A tebe da on sluzi ko mene svi moji :) ni jednog nisam prodao sto me poceo zezati nego sto sam htio mladje...
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Manuelac vs automat je isto zupčasti vs lanac.
    Zupcasti kao kosta a lanac je kao costfree. Zupčasti odradis i prst u uho a lanac sjediš i čekaš.


    Sad probao automat za paralelno parkiranje. Bas je cool, za gospodju se ko ubilo. Meni ne treba al masa je ljudi sto jedva voze pravo a parkiranje im horor. Bas je bas cool.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Oni moji sluzbeni imaju kameru, pomoć za paralelno i rikverc parkiranje i neki je kreten opet uspio da udari jednog nazad... Tako da ništa nije fool proof

    Sent from my Huawei P30
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    360 stepeni kamera u Merc-u je perverzija.
    Mada to je sve overkill.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Službeni ide najbrže po makadamu, niko to ne čuva...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma bezobrazno. Ja meni se čini više službeno čuvam od svog.

    Sent from my Huawei P30
     
    dino73n and dams82 like this.
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo u ovom teškom vremenu i moru loših informacija nešto pozitivno :)

    Kako sam došao iz Slovenije prešao sam 950km sa autoputom i vozanjem po gradu i malo do TZ i nazad.

    Dolijem rezervoar i stade 46L. 4.8L prosjek. Odličan.

    Resetujem board i u zadnja 3 dana odem dva puta u Živinice i nazad i ostalo po gradu. 175km magistrala i 30km grad.

    [​IMG]

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj 3.8 ne troši ni niz brdo :)

    Sent from my Huawei P30
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Al zato tvoj vuče uz brdo ko moj niz brdo :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Last edited: Mar 21, 2020
    Qler likes this.
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    E vala hoće povući :)

    Sent from my Huawei P30
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kad ste već oko goriva, ja i dalje ne mogu vjerovati da nema benzina u TZ ispod 2.21...
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod nas 2.11 najjeftinije i benzin i dizel
    plin 1.11

    mada je na vecini 2.16-2.21 KM

    opala prodaja,tek sada nece sniziti cijenu ,mada treba biti ispod 2 KM gorivo

    da smo svjesno drustvo,trebalo bi napraviti javnii pritisak da drzava ogranici marzu,ovo je cista pljacka

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko može benzin stajati u rezervoaru?
    Imao pun rezervoar napunio prije 1,5 mjesec ne mogu da potrošim, auto ne koristim sada, jedino bezveze da vozim

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Može koliko hoćeš

    Sent from my Huawei P30
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma moze stajati, nece nista biti.

    Kada smo kod benzina i rezervoara, koji aditiv da stavim malo da procistim staru masinu? Kontao sam nesto ovako:

    [​IMG]
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ne može, kondezira, nakuplja se voda a i benzin ne može stajati koliko hoćeš.

    Napunit ću ga do čepa i staviti aditiv onda može par mjeseci, kako je krenulo ljeto se može zaboraviti

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk