All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Nije komentar uopste bio vezan za vrijednost nafte, nego koliko je tržište nestabilno. To ce se reflektovati na sve ostalo, tako da je bilo kakva trgovina i pokusaj zarade loto. Ali eto, svi igraju, svi dobijaju...
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nevjerovatne stvari se desavaju ,kao da smo u nekom SF filmu a izgleda da je tek pocelo
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    iduce dvije sedmice su kljucne
     
    Aldiin likes this.
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nego,hoce li koja benzinska sada meni platiti da im cuvam gorivo u svom rezervoaru ?
    moze stati 40 litara i jos cemo u kanistere pa u gepek :D
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Najjaci su mi ovi sto po portalima slave jeftinije gorivo za svoje golfove a od tih silnih 20 feninga ustede ne vide kakav ce ovo haos od ekonomije napraviti.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa to su ti ovi sto kontaju bolje cener sad odmah u dzepu,nego milja za sedmicu ...to su ti ovi sto prodaju glas za cenera,sto "ruse 5g tornjeve",sto znaju sve o koroni i svim ostalim virusima unazad 500 god. itd itd
    dzaba sto je pojeftinilo gorivo,kada je ograniceno kretanje,policijski satovi u cijeloj drzavi...mozes onako bezveze sjesti u auto i preci 50-60 km i to je to
    ni otici negdje u shoping,ni pojesti negdje cevape,ni popiti kafu...
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Evo jutros je stabilan WTI na 1,3$ :D, mada su ostali naftasi u Americi u debelom minusu.

    Ja se samo bojim rata, Amerika je ionako laka na obaracu a vec traze krivca.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Rock solid
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne iyzleda dobro. Iskreno što će americki naftaši propasti lepo me boli samo nek ne diraju nikog. Nadam se da će se bryo vratiti u normalu, ali kako stvari stoje umjesto ovih 14 dana kljucno više se cini da je sljedeći mjesec biti kljucan.
    Ljetovanje izgleda da možemo zaboraviti.

    Još da hoće poskupiti pa amerikancima cijena skociti pa da se onda kurce sa V8 dzipovima od 3 tone.
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    Razlika je što smo mi uglavnom osjetili kada gorivo raste na tržištu, sad osjećamo kada gorivo ide dole, što je velika promjena, tu razliku su uglavnom kupili ovi giganti i sa tim kajmakom su širili svoje carstvo i bogastvo mislim na pumpadžije.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hyundai i30N
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Smradovi u MAkbel poskupili zamjenu guma, sa 25 na 40 :)
    pa da znate:)
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Sta urade u tih 40KM? Nije valjda da zamjene dva seta guma, odvrnu i zavrnu 16/20 sarafa?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    ne znam, al izgleda da zele da zgrcu dodatne zarade.-..
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Toliko kostaju zamjene guma na SUV vozilima.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sad je start 40, za SUV je ganrat vishe..-
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Je li se tu radi o zamjeni guma (tj. skidanja zimskih guma i stavljanja ljetnih na iste felge i onda montaža) ili zamjeni točkova (skini točkove s zimskim gumama i stavi točkove sa ljetnim gumama)? Ja točkove sam sebi zamjenim. Ne znam je li kod novijih vozila to nešto komplikovanije ili samo digni na dizalicu, odvrni šarafe, skini točak sa zimskom gumom, stavi točak sa ljetnom gumom, zavrni šarafe, provjeri pritisak, vrati ratkapnu. Ako je prva varijanta, onda to ta neka cifra od 30-40KM (kod nas je obično 8KM po točku).

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    montaza + balans.
    bilo 25, sad je 40.
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da, ali je velika razlika izmedju zamjene guma i zamjene tockova kao sto kolins rece.

    Tockove mozes mijenjati sam, ali gume nikako. Nebi se napatio ni za 40 KM da zamijenim tockove iskreno receno ali razumijem da se gleda dosta sa finansijskog aspekta.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa nsam rekao da je mala razlika.
    KAzem vam kakve su cjene bile, i koji je skok cjena :)