All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ma nije to puno, još ako su aluminijske felge taman cijena... Otkad je Makbel postao franšiza Vulco, možda je tu nastupila promjena cjenika?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za čelične felge je standard 5-6 KM po gumi, tako da je ovo puno, gdje nije.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam u konjicu pa platim zamjenu i balansiranje 33km tako da je to 25 bilo super jeftino. Ako je samo zamjena onda je preskupo

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vrlo moguce i to.
    DA postali su vulco prodali se sigurno :)
     
    dams82 likes this.
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Bezobrazno skupo... Pa i Unitrade je u toj Vulco grupaciji, cijena za 16", demontaža i montaža je 6KM po točku u Tuzli.
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    obicno su u sa te nize cijene kad kupis gume tu gdje montiras, ako doneses svoje, hladno naplate vise
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kad kupiš gume tu, montaža je besplatna, kod velike većine. Naravno prvi put, jer ti ih neće niko montirati par godina samo zato što si tu kupio.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    JA ne znam gdje ima besplatno montiranje kad kupis gume.
    nekad bilo i spominjalo se :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Svaki put kad sam kupio par novih guma, montirane su mi for free tamo gdje sam ih i kupio. Za Zavidoviće govorim.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    To je slucaj svuda. Free montaza + balans. Nisam jos stavljao ljetne ali je i kod nas 20-25KM montiranje + balams (na istim felgama). 40KM je previse.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To i jesu cijene guma s uračunatom montažom i balansiranjem, ali ćeš ih svejedno odmah i ugraditi osim ako nisi vulkanizer koji preprodaje pa ima malo veći popust :)
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa nije baš, gume narucis preko neta koje kostaju isto a nemas montazu :) Imas prodavnica auto-dijelova koje imaju svoj servis. Dijelove koje kupis ti oni montiraju free. Nesto sto bi drugi majstor naplatio 30-50KM. A ista cijela dijelova kao kod drugih.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I zato su otprilike i jeftinije za 5-10KM koliko i košta montaža. Meni su bar toliko bile jeftinije da sam ih uzimao npr na ekupi, i došao bih otprilike na isto kao dam sam ih i ovdje u radnji kupio.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma u Sarajevu velika većina sad i kad kupiš gume naplate posebno montažu i balansiranje.

    Sent from my Huawei P30
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    kolinsb
    Jesu jeftinije ali ti to ode na dostavu. A evo Savine koje sam platio 84KM po gumi + montaza i balans prošle zime, bile su u dvije radnje 100KM, radnje koje nemaju servis. Na netu su bile take, 80-90. One sto su znatno jeftinije vecinom dot bude iz prosle godine. Moje su bile 2-3 mjeseca stare.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije ista cijena montaze i balansa gume na 22" alu felgu i 13" celicnu. Ne moze biti univerzalna cijena.

    Mene montaza i balans 235 45 17 dimenzije kosta 8KM po komadu.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    A što nije ista cijena? Koja je razlika? Jel i 22 I 13 skine stavi na mašinu, mašina skine gumu, nabaci drugu, mašina nabavi gumu, skine, napuste i montira. Jedina razlika je što više zraka stane u 22'' :)

    Sent from my Huawei P30
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Da si nekad montirao gume znao bi razliku, čak i ja koji nikad nisam znam. Gume niskog profila je mnogo teže namontirati, aluminijske felge se balansiraju sa ljepljivim jednokratnim olovom za razliku od čeličnih(dodatni trošak). Uostalom digli ste frku oko par maraka. Kod nas je uglavnom 8 maraka montaža i balans po točku, smatram da ni 10 nije previše koliko je bhd platio.... Najbolje da svako sebi nabavi mašine i džaba si montira dva puta godišnje.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Alibegovic like this.
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    16 KM nije par maraka, to je skoro još jedna čitava montaža u drugom servisu. Najlakše je tako relativizirati stvari. Ako svi drugi mogu raditi po 5-6 KM i da im se očito isplati onda nema nikakvog opravdanja da neko radi 10 KM.
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    postoje servsi koji ne vode računa prilikom montaže/demontaže, loša pozicija dizalice, balans na većim brzinama, ako su runflat one su još teže za montažu, prošle godine unittrade ovdje kod nas se bojao da montira gumu kao bil mogao negdje drugo da montiram i sl

    Neko uračuna montažu u cijenu i onda kaže free, neko opet to posebno naplaćuje...u biti ja nazovem sve i pitam za cijenu i odem tamo ko ima najjeftiniju ponudu za neku od premium guma. Sad bi probao unirolya rainsport 5 ovaj novi model al me strah buke zbog šare.