All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je to
    Meni vise smijesna ta prica da kada neko spusti cijenu i napravi sebi i reklamu i promet,odmah prica ne valja gorivo

    Ja cijeli zivot sipam na ovim malim privatnim benzinskim i mozda sam 2-3 puta primjetio razliku a i to na plinu,na benzinu mozda 2 puta da se osjetilo kao da je auto postalo tromo i nemirno

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma vjerovatno im je dobavljač isti kao i kod ovih većih pumpi.
    Evo gledam i na Petrolu spustili na 1.76 i INI
    Ja budala nasuo neki dan petobu za 1.86.

    Treba kupiti bočicu aditiva i sipati gdje je najjeftinije

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Neki dan su se kolone pravile kada je bilo 1.81. Mada ne moze niže od 1.20. 0.90KM ide drzavi za dizel, 0.80KM za benzin. Ja sam neki dan na INA-i sipao kad je bilo 1.84 za 50KM, kad danas 1.71. Mada ne vjerujem da ce cijene jos ici gore. Sve dok se ekonomija ne pokrene.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Na ovoj cijeni na ti oil je sigurno minimalna marza ali je promet najbitniji...ako nema prometa,nema nikakve zarade...zato ovi pametniji ovako urade sa vremena na vrijeme...dobiju besplatnu reklamu,dobiju promet a samim tim i zaradu
    Sada ce ljudi iz drugih okolnih gradova dolaziti tu i cepirati a jos ce se procuti i eto ovaj je sebi napravio prometa u narednih 7 dana minimalno

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    koliko sam razumio sve je puno goriva, problem skladistenje a oni su obavezni da uzvezu gorivo a nemaju gdje, proizvodnja nafte se ne moze zaustaviti i tako u krug mozda moraju neke penale placati ako ne izvezu gorivo pa bolje i dozabe nego izvoditi penale.

    trajace ovo neko vrijeme

    btw i ove lijeve pumpe sto nude nesto jeftinije gorivo od ovih boljih sto prije nisu nudili po ovoj cijeni vec se uvijek drze tu negdje...u biti svi su derali sad je stvar kako je to upakovano...
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    To goriv koje stize je gorivo koje se kupilo par mjeseci prije. Gorivo se uvijek u naprijed narucuje. Problem je što gorivo stize kupljeno u januaru ili prosle godine a ne troši se pa nemaju gdje s njim. Zato su bili placali 30$ po barelu onome ko preuzme gorivo pa je cijena bila -30$.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni je kuca u BIH 5km od ovog TIOIL nje a nisam u zivotu tamo krocio kamoli nasuo. Imaju razne price kao da ima veci udio bio goriva pa je kao jeftinije a ima i druga malo realnija da je vlasnik u zavadi sa vlasnikom ABE koji isto drzi benzinske, bukvalno 200m nize je ABA pa zato iz inata TIOIL gura ove cijene. Nisam nikad cuo da se neko zalio na njegovo gorivo iako je redovna cijena uvijek bila po 20 feninga niza po litri.
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    https://nove-info.com/aba-u-travniku-rusi-rekord-najnize-cijena-goriva/
    To je to...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ma ja sam baksuz, nalio pun po 2.01,kroz 2 dana ode na 1.71. Neki dan opet nalijem po 1.71,odmah sutradan pade na 1.51....


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dams82 likes this.
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    U ta dva sipanja si u vrh glave 30tku izgubio (jedino ako nisi kakav kamion tocio). :D Sad se zaleti pa 3 kanistera da nadoknadis za drugi put.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Krajem marta covjek od kojeg kupujem povrce na pijaci se prepao da ce biti nestasica goriva jer su se granice zatvarale pa kupio tri bacve goriva za poljoprivredne masine i kombi. Sjebo se tad, ali ce sada nakupovati jeftinog goriva da ima za cijelu sezonu.
    Ja sipao po 1.76, kud nasu pun rezervoar a nigdje ne vozim, nisam potrosio 5l za dvije sedmice :D
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja maloprije nasuo na Gazpromu po 1.51KM.
    Presao 1513km za 88KM.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    dams82 likes this.
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hoce li sad i autobusne karte pojeftiniti :)
     
    EL NINO CFC and Aldiin like this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Po pravilu trebalo bi sve pojeftiniti, prevoznici i namirnice u trgovinama.
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    I kifla sa virslom da pojeftini sa 90kpf na pola km kao nekad...

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
    NeTRa1der, Pelikan, dams82 and 3 others like this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ma 3 bačve uzet kod tioil-a


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    donjapa and aNaToMiC ! like this.
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    1.51 na ina u Zenici. Ja nasuo za 20 KM kad je bilo 1.71 nisam ni pola potrošio... Da hoće ova cijena i ljeti biti da malo Bosne obiđem :D Bihać mi je prvi na listi, nisam bio ima dvije godine.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    joj tacno samo sjesti u auto i obici cijelu BiH...i to sam :D
     
    dams82 likes this.
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sam sam je već obišao, sad žena i porodica idu sa mnom :)
     
    zippoo likes this.