All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ona gore golf 5, no comment, na slikama izgleda grozno a kamoli uzivo. Prednji desni branik udaren, nisam vise ni gledao.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve krntija do krntije :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Grob do groba :)

    BTW ako je budzet 5 hiljada, milion puta receno kupuje se auto od 4. Hiljada ce bit ulaganja u vrlo kratkom periodu najcesce.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Meni je 1.1 44kW bila haman 800 men se cini.

    I sve ovisi koji motori su u pitanju, pug 206 1.4 benz nikad nece vise trositi od 1.1 44kW. Odrzavanje isto para , gume isto..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ode ovo daleko, a čovjek samo tražio savjet... I to na pogrešnoj temi...
    Najbolji savjet koji ću ti dati je ne gledaj uopće kilometražu, zato što za budžet koji imaš nećeš kupovati auto do 100000km,a sva koja su prešla više ne može im se vjerovati jer su kilometraže na autima koja se prodaju u 90% slučajeva korigovane. Takođe ta auta koja su prešla više ako nisu redovno održavana mogu biti u mnogo lošijem stanju nego ona 300000km i više koja su održavana. Takođe auta sa manje kilometara su često iz sudara pa su zato odbačena na zapadu da ih neki bošnjo ušminka i proda za fine pare kod nas, a sve na ime male kilometraže... Ja prije dva mjeseca zamjenio auto, svog golfa u TOP stanju bez ikakve mane i prijedloga za popravak sa 378xxxkm ostavio u salonu, kroz dva dana oglas, moj golf ima 220000km,proda ga čovjek za 7 dana, ode k'o halva. Tako da šta god izabereš gledaj opšte stanje, napravi pregled u servisu, ako nađu neke mane traži predračun da znaš koliko će te koštati eventualna popravka ako kupiš vozilo i to je to, čista matematika...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato je onaj Citroen do sada najbolji, jedan vlasnik kupljen u BiH barem znaš da nije vraćen sa 300k na 150k

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Ekstrauterina and aNaToMiC ! like this.
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa šta može dobiti za 5k Boga ti. Šta će se kvariti na 2.0 Hdi 66 kw i 1.9 SDi pa da košta 1000 KM, pa čitav motor košta 400 KM, za te godine se i ne gleda kilometraža. Uostalom svi su tu u godinu dvije starosti.
    Nije ni benzinac neka sreća za održavati, bobine, svjećice, još multipoint troši po gradu ko elektrana.
    Auto sa 300k ima sigurno i novi set kvačila. Ja bi za ta godišta samo uzimao provjerene motore, i auta koja nemaju izboje korozije.
     
    Last edited: May 12, 2020
    Ekstrauterina likes this.
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kolega kupovao auto, i ode kod ovlaštenog Citroen partnera u Tuzli, sa prijateljskom vezom, i nađe odličan C4 MK2, prvi vlasnik kod istih kupljen, izlistali mu svu servisnu istoriju. naravno sve top do zadnjeg dana, lik odluči posjetiti osigurujavaću kuću kod koje je auto registrovano, izlistali mu sve, učestovao u tri nesreće, osiguranje isplatilo jednom kompletno lakiranje, zamjenu cijele lijeve strane, i svašta nešto, otišao ponovo, ovi mu rekli da to ne listaju u servisnoj istoriji, a PRETHODNO MU REKLI DA NIJE BILO NIKAKVIH NESREĆA.

    Onda lik batalio sve i otišao u Kramar i kupio ono auto koje mu se najviše svidilo.

    BTW nađoh link Citroena koji su mu pokušali uvaliti
    https://www.olx.ba/artikal/27354413/citroen-c4-tendance-1-6hdi/
    Naravno neko drugi je tad kupio, vjerovatno nije ni znao da je 3 puta udaran.
     
    Last edited: May 12, 2020
    Ekstrauterina likes this.
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa ja znam one koji su kupili 3 godine staro auto.
    A ti si Bogami fino uložio u popravke one svoje polovne astre.
    Meni ništa kilometraža ne znači, kad vidim masa auta se prodaje sa 3 godine starosti a prešlo 180.000.
    Polovno auto je mačak u vreći bilo staro 3 godine ili 15 godina. Ako je vlasnik održavao može ovo od 15 biti bolje od onog od 3 godine starosti.
     
    Ekstrauterina likes this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kakve su to opet nebuloze, šta se ba ulagalo u popravke Astre? Na Astri nista nije popravljano osim redovnog servisa, Astra se nikad nije pokvarila. Jedan veliki servis i dva mala i to je to. Jedini bed je bio što je smrzla stojeći 10 dana napolju na -25c a i to je do neiskustva šofera (prvi mu dizel bila astra) . Da je vožena svaki dan ne bi joj se to desilo.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Ekstrauterina likes this.
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Po onom spisku šta je uradio na njoj, Bogami je svašta uradio. Tako da mi nema priča logike, znamo svi šta je polovno auto. Ja znam lika koji je kupio polovno auto sa 50k i vozio 5 godina i samo uradio 5 malih servisa, ali to je rijetkost.
    Više će se para uložiti u polovnog Golfa VI, nego u polovnu Octaviju MK1, meni nema smisla ova priča o hiljadama KM ulaganja, jer je auto staro, ja sam najmanje para uložio u Mercedesa 190d. Nije se ništa na njemu pokovarilo.
     
    Last edited: May 12, 2020
    Ekstrauterina likes this.
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa meni je dan danas zao sto je prodah, ne sto sam “ulagao” u to auto nego sto znam sta sam prodao.

    Ne znam otkud ti te gluposti ali moja Astra je bila izuzetno zahvalna za odrzavanje. Ni fening nije otisao na kvar, sve samo odrzavanje i moje nastojanje da auto ostane tip-top. Zato mi je zao sto je prodah...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da je bila Octavija otišla bi za 15 dana po istoj cijeni, ovako si štetovo nekih 6-7k KM na njoj za godinu i pol vozanja i jedva je opet prodao.
    Ali opet kažem kupio si mlađe auto pa si milju uložio, a sa onom kilometražom bi uskoro i zamajac počeo kuckati i svašta nešto, vjerovatno se palio i zapušen filter, smrzla na parkingu, to imaju generalno sva GM vozila problem, sjećam se kako je kolegi nov Cruze smrznuo jer im se dovod goriva nalazi pored točka.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad za astru kupis set zimskih guma i felge i stavis osram sijalice u farove onda je to ulaganje u polovnu astru a ako to isto uradis na C4 1.6hdi SA PROSIRENIM kanalima za podmazivanje onda si domaćin.


    Tale ohladi se... Prvo astra je vozena 3 godine a ne godinu i po. Drugo dok na 1.7cdti ode zamajac na skodi odu 3 komada i trece jebo si milana tarota sa prognozama sta ce bit u budućnosti s čijim autom i na kojoj kilometrazi.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Ekstrauterina likes this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta Stevie zna kakvo mu je auto bilo, Tale ce vam reci... Tip je van realiteta, svaka tema u koju se on ukljuci ode u pm. Po njegovim postovima zna hiljadu ljudi, svi su imali problema, samo njegov 66kw pezo je dobar... Vjerovatno i boga nagovara da predje sa mercedesa na pezoa.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Zar i Bog vozi Mercedes? :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma dino73n jagnje okrenuo kad je ovaj Opela kupio, veli, evo mi dobre i redovne musterije. Cojka uvukao u probleme sq Opelom, gore od Jehovinih svjedoka, nit se mozes rijesiti, a svaki dan nesto novo na tapetu od problema. Check engine rulez. Morao covjek radi Astre u njemacku seliti, isto moj komsija Meha kockar. Astra mu zivot unistila a svi problemi u životu počeli da se javljaju.
     
    Last edited: May 12, 2020
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zaboravih dodati da je čojk u međuvremenu i oćelavio radi astre.
    Ležala 99% vremena na parkingu, kad je prodao, ovi iz komunalnog promijenili 400 kN poklopac od revizionog šahta na mjestu gdje je stojala,
     
    Last edited: May 13, 2020
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Rece covjek koji je do juce vozio kontejner na tockovima pardon golfa 4 tedeji crveno i sa sportskim rorama. I ja bi Emire vozao to al meni je žena birala auto.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam sta pričate, puno je postova odjednom, ali vidim neko kudi astru :) nigdje veze, i opel benzinci i cdti motori su super. Stari već 5 godina vozi astru j 1.6 na samom početku bobina otišla, zamijenio je i tad isto zamijenio dihtung poklopca motora, i neki dan neko crijevo puklo gubiobrashladnu tečnost. To je za 5 godina i cca 45-50k km...

    Astra H je isto super auto za pare koje lik ima, jeftina za održavati, ako nađe benzinca sa manje km tim bolje.

    Sent from my Huawei P30