All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Juka

    Juka Komšija

    Svjestan sam ja da nema hajra u konjima, to mi i nije cilj,vec iz ekonomske tacke gledista, klasicna peri deri stvar!!!

    @ samir, de daj ponudu,mozda bih i uzeo!
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    "normalnom" vozacu kn ne treba... sad da on daje snagu, i sl.. to je na psihickoj osnovi :mrgreen: razlika se najvise osjeti na vecim motorima i kubikazama,... na 1.2, i sl... zanemarivo, sto se tice snage, tj nista, malo bolje povuce sa nizih obrtaja, al se zvuk dobije to stoji... jer i kn panel gljiva pogotovo, propusta vise zraka u motor... sada ce neko reci i vise prasine, ali ne, ima namjensko sredstvo ,za pranje i kojim se namaze, naulji, da lijepi cestice za sebe... panel se eto i isplati, jer duze traje, samo se ocisti i vratis...

    a kod montaze gljive je najvaznije smjestaj, da se pravilno montira radi hladnog zraka, zavisi od auta do auta, al ima "cirkuzanja"...
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa probaj vuc zrak kroz papir i pamuk, pa ces viditi razlike :)

    Sto se tice kon filtera, najbolje izvaditi jedan far, i ubaciti ga tu :D
    Ja sam licno svoj stavio u istu kutiju gdje je bio i onaj kockasti. I nije bilo nikakvih problema, na inspekciju, izvadis, stavis stari i to je to. Na kraju sam prodao kon, i uzeo samo kockasti kn sportski filter i to je to.
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    [​IMG]

    Poklon od firme, za rodjendan :D

    Golf 2 GTD Special Turbo intercooler, 59 kW, servo, 1991. godiste.

    Eh sad, gdje ima povoljnih i kvalitetnih guma i felgi uzeti za njega? Felge su mu skoro pa truhle, a i gume nisu bas u dobrom stanju.
    Gdje ima kvalitetne opreme za kupiti? Brisaci, presvlake, brava, signalizacija, itd.

    Hvala :)
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobra neka firma :D

    Ma lako ćeš za golfa, ima dijelova na svakom koraku. Dole prema Vitezu milion auto otpada, vulkanizera i trgovina na izvoz. Imaš auto Škoro tako nekako dole ispod fisa s lijeve strane sve ima za golfa. Brisače na svakoj benzinskoj, presvlake imaš i u fisu, bingu itd. Znam jer i sam imam golfa 2 samo gti 1.8 83kW 8)
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne poznajem bas sarajevske prodavnice ali znam da u prodavnicama Motorex imas uzeti izuzetno kvalitetne metlice brisaca Champion ili Valeo i ne pristaj ni na kakve druge,ova ostala sića je manje vise sve isto.Guma sto se tice proguglaj malo odredjene modele proizvodjaca kojeg odaberes jer ima tu svega,imas hanckook guma koje deru michelin i pirelli u svim segmentima a isto tako koje ne valjaju ni pet para.Cini i se da sam citao da je neki model bridgestona imao strasno dobru gumu u toj dimenziji koja tebi treba 185/60-14,neki model turanza gume sad ne znam koji je broj tacno u pitanju al da se izguglat.
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Jel tacna tvrdnja da ulje za servo ne moze mijenjati 1 osoba, nego to moraju dvojica da odrade, i to jedan tamo za volanom okrece, a drugi dosipa?
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Neki dan bas mjenjao covjeku pumpu servo volana i normalno sav sistem je se okapao svo je ulje izaslo,spoijo sva crijeva i nasuo ulje,smotao dvatriput tamo vamo i opet dolio na mjeru i gotovo.Sam ko panj. :wink:
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Za golfa ti to moze jedna osoba da uradi kao sto dino rece. Ja sam imao Jettu istu takvu sa intercoolerom i servom i radio sam par stvari sa servom tako da znam da to moze jedan covjek ad uradi.
    Sto se tice brisaca ja kupujem samo Bosch-ove i sa njima sam prezadovoljan, a imas ih kupiti na svakoj OMW benzinskoj pumpi. Sto se tice ostale opreme raja ide kod ANETa na grbavicu, AS Hondas u Pejtonu (Ilidza), Gumakomerc na Ilidzi ili Vogosci. Motorex je skuplji a imaju i dosta vise fuseraja (manje kvalitetni dijelovi) i dolazi u obzir amo kad ostali nemaju dijelova.
    Presvlake ti preporucujem da uradis kod nekoga ko se bavi presvlacenjem sjedista da ti to uradi profesinalno i u koji materijal hoces, a da se manis ovih univerzalnih. Unutrasnjost ce ti puno ljepse izgledati.
    Isto tako, imho, obavezno kupiti jos jedan set felgi, bilo Alu ili celicnih, i imati set zimskih i set ljetnih guma odvojeno (npr R13 zimske, R14 ljetne ALU), a ako ti neko kaze da kupis MS koje su "ljeto-zima" omah ga upucaj u glavu. Sad koje ces gume izabrati sve zavisi od tvog budzeta ali za taj profil ne bi trebale biti skupe.
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Zahvaljujem sve trojici na savjetima :)

    Sto se tice felgi, jel ko kupovao kod onih vehabija tamo u Brijescu, u onoj velikoj kuci odmah pored glavne ceste?
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jeste kolega Qler kako se ja sjećam :)
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisam ja kod njih, jeste kum. Ma svi su ti oni isti. Tvoje je samo da dobro pregledas felge. I sta god da ti pricaju, ne vjeruj im. Jos, ako budes uzimao felge trazi da proberes gume, i dobro proberi, po mogucnosti da su sve 4 iste. Ali proberi ko sebi, odmah.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Kontam sebi uzet ove 17" sa gumama 215/45 :

    [​IMG]

    E sad, na ofishl AZEV stranici ( http://www.azev.de/alufelgen/felgen/ ) nema tog modela. Pa mozel bit da je ovo neki fush / replika? I ako jeste, jel pouzdano se vozit na njima, da ne bude implozija u sred voznje :D
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Hmm, iskreno mi se nikako ne svidjaju, toooo oldschool za Golf 5!!!!
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Hmm, iskreno mi se nikako ne svidjaju, toooo oldschool za Golf 5!!!!
     
  16. selvin

    selvin Moderator

  17. Vedo

    Vedo Moderator


    Ev imaju ove na piku a da su 5x112 sarafa, al meni je ovo bas nekako starinsko:

    http://www.pik.ba/artikal/1214844/alu-felge/



    Meni se cini da bi mu lijepo stajale:

    [​IMG]

    :roll:

    Ne znam, volim kad je felga duboka, kad nije u ravni sa gumom..
     
  18. Juka

    Juka Komšija

    ne znam ,kazem ti staromodna za G5, meni nikako ne lezi ali bas nikako! :roll:
    Jedino da si kakav saban od zmajevog gnijezda (buca potok) pa da stavis bilo sta sta je alu da bi bio in' i dodas jos BIG BLU SENON :lol: !!!

    Mada bi mogle proci kao crne ili tamno sive ali da taj logo ukines ili prefarbas
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. Juka

    Juka Komšija

    Jbg za gume ne treba zaliti,moj licni moto (a ovo su jos 18'' = overkill ). Ali pokusaj sta uraditi na cijeni ili mu izmamit gume uz te felge ako ih ima!