All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mazda je valjda jedina koja aute sklapa bas u Japanu, zato je automatski skuplja, jer se mora platit carina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Haker neki dan opet vozio i rezervisao sesticu sa njim. Nema benzinca za lijeka prije nego me napadnete :D
    Meni najdrazi dizel, prede ko maca, ravnomjerno razvija snagu bez naprezanja, dok trepnes eto ga na 4k obrtaja.
    I vrlo elastican, vecinu vremena ne moras ni vracati u manju da fino ubrzas.

    Od facelifta 2015. i nema neke izrazene mane, tamo nekad na 150-200k bakarne podloske dizni za par maraka, i prekontrolisati lanac/vodilice.
    Ko bas pretjeruje sa gradskom voznjom i gasenjem nakon 2-3km moze doci do problema sa dpf-om ali to je prakticno kod svakog isto.
    Dobro ulje svako 10-15k i redovne malo duze relacije i nema zime.

    Kao sto stivi rece carina je problem u konacnoj cijeni ali i dileri u bosni su poprilicno pohlepni koliko sam vidio.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cestitam, to kupio novu ili polovnu? Pics or it didn’t happen.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hvala :D
    Polovna naravno, ne da mi se gubiti puno para na novom, a nemam ni garaze pa da me dusa zaboli za svaku packicu.
    Bit ce koja slikica, iduce sedmice bih trebao preuzeti.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam malo gledao, ovdje izgleda bude jako dobih dealova sa novim autima, i do -35% rabata. S tako jakim popustom bolje onda novo kupiti.

    Jednom cu vala kupit novo, prije ili poslije. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Znam da je u DE tako, oni benzinci 145 PS kostaju kikiriki, ali dok bih uvezao dodjem na isto ko ovdje.
    Austrijanci su nepostojanje carine unutar EU preoblikovali u eko-naknade i opet opletu po usima da dovezem iz DE, i sto je najzalosnije vise za benzinca.
    Ovdje je 3-5k skuplja nova, i registracija/osiguranje/kasko nesto skuplji, tako da mi je puno, pogotovo bez garaze.
    A isto imam zelju jednog dana novo imati, i to nekog inline sestaka.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Eto ja volim svašta kupiti isključivo novo, ali nemam želju kupiti novo auto, daje se mnogo novca i svaki novi dan je downgrade, a dobro polovno može biti znatno jeftinije i može se malo uložiti u njega i raditi upgrade. Vjerovatno je to i profi deformacija, ja na novom nemam šta raditi

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. Almir

    Almir Komšija

    ja najvise volim kupit 2 do 3g staro do 50kmh na satu tu nema greske ;)
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma novo je suludo kupiti. Kako sad gledam auta, u salonu prešla 2 000km jeftinija 10k km I tako dalje. Novo jedino kad baš imaš i boli te dupe.
    Čestitam Kemo fin auto, dizajn im je super ali šteta ove cijene, koreanci nude gotovo isto tj. nije bolja koliko je skuplja. Za novo govorim naravno

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hvala :) Koreance vadi proizvodnja u slovackoj i ceskoj, jeftinija radna snaga i zaobilazak carine.
    U nekim stvarima su koreanci mrvicu ispod novih Mazdi, zvucna i izolacija podvozja, kvaliteta interijera, handling je malo dosadniji, getribe malo neugladjenije, pogotovo manual, ali to je sve u promilima i prosjecnom vozacu nece smetati.
    Meni licno je velika razlika u motorima, 1.4 turbo benzinac na visim obrtajima vristi ko krmaca i trosi nesto vise od konkurencije, 1.6 dizel nisam imao priliku osjetiti uzivo ali samom zapreminom vjerujem da je opterecen za neko malo vece auto.
    Ali opet bih isao na njih ako bi izbor bio opel, pug i kia/hyundai.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    E moj Moke, sirotinja klasična, u dojčlandu kupio polovnu mazdu, jel dijeliš i prostoriju sa kakvim Bugarinom ili samo kupatilo?
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Samo sam te cekao @Bio_Sam_Zmijanac :p
    Volimo se ja i Bugarin, stedimo pare za gejprajd na floridi pa ipak samo polovno.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    forzamilan and Stevie_Ray like this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Živili. Nek se nešto dobro desi.

    Nego kako mogu ovog pežia euro 4 sebi uzeti kad deda uzme auto.
    Nije valjda ako mi pokloni auto ne mogu u BiH uvesti.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da to ne moze. Inace bi i Kramar i slicni odjednom imali 100 djedova po Njemackoj da budu oslobodjeni svega i svacega. Nazovi za svaki slucaj neku spediciju ili UIO direktno pa pitaj.
     
    Reventon likes this.
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Nikako. Euro 5 je minimum za polovna, euro 6 za nova auta.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Predstavio sam. Šteta, dobar auto, ima 200k originalnih po taletovom može još 300 :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  18. selvin

    selvin Moderator

    Lakse je da ga prodas tamo i poklonis sebi pare :D
     
    dams82 and Haker like this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]

    Uh sto Mondeo moze izgledat zajebaTo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dobar :)