All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Za početak pokušaj oprat hladnjak, možda je prljav pa ne može da oslobađa toplotu, to je ključno kod rada klime... Znači koliko možeš kroz rešetke pod mlazom vode na praonici, ne preblizu da ne ošteti hladnjak...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam radio u Unitrade, gledao kako sa strane izvlači staro ulje u bocu. Vidim ima i kod njih akcija, 35KM.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Ma svaka mašina to radi, izvuče dio starog ulja i ubaci novo, ali nije to čitava količina koliko staje u sistem. Preporuka je da se svake 2 godine radi servis klime, baš zbog obnove ulja i izvlačenja vlage iz sistema. Ja npr radim svake godine jer imam mašinu pa ne moram voziti nigdje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drug uzeo C4 1.6 90ks
    Ima čudan problem, auto ide super ali na auto putu kada je testirao ne ide preko 140kmh, do 140 sve ok.
    Kakav je tempomat na C4 da nije neko ograničio i nešto slično nema mi smisla da auto ide ok i stane na toj brzini.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jel probao u 5-tu da presalta?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta je sa obrtajima? Da nije neki RPM limit. Neka vidi u trecoj koja mu je maks brzina.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pitao sam ga samo na koliko koliko je obrtaja na 140. Sutra će doći pa ću istedtirati.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa nije puno daleko od max brzine, 178kmh.
     
  9. dino31

    dino31 Aktivista

    Pitanje za kolege sa TK,treba mi auto za iznajmiti na nekih 20 dana ali da je automatik i da je neko manje,do velicine golfa npr. Ima li neko da zna neku rent a car firmu ali da su ozbiljni?
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Imas preko auto kuća npr. Intercar (Interauto), Remex Rent-a-car (Remex), Guma X (Guma M). I imas ove standardne tipa Europcar, Sixt i slicno. Ili lokalne Control Car, Perfect itd.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo ti na PM kontakt.
     
    dino31 likes this.
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Generalno PSA ima onaj speed limiter, tako i C4. Ograničen na max 10 km/h preko max dozvoljenog ograničenja, u ovom slučaju max brzina na autocesti od 130 km/h + 10 tog lufta.
    Evo kako se aktivira i deaktivira.
    https://www.manualslib.com/manual/766219/Citroen-C4.html?page=178

    Znam šuri na staroj 307-ci iz 2002 pišti ono kad pređe 130 km/h. Mislim iritira ali da se isključiti softwerski.
     
    Haker likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Danas je vozio u četvrtoj 140 dakle motor super vuče, bila gužva na auto putu pa nije imao prilike u petoj probati. Sutra će probati, ovo što si poslao ima smisla.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ova nova 2008 u GT verziji je moćna pravo.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidim MMI im je i dalje smece


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa sva vozila koja imaju ovaj prelaz sa tipki na touch imaju iste probleme. Eno novi Golf 8 ima još veći shit. Peugeot je bar sredio bugove. A na Golfu 8 puno bugova.
    Nova 2008 ima veću zadnju klupu, veći gepek za 100l. Sve ono što je falilo prethodnoj generaciji.
    Svi morate priznati da PSA ubija sa svakom novom generacijom svih svojih modela.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    heroic and selvin like this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo i mi ćemo jednu drkicu baciti na novi pežo :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Gejevi i stil idu zajedno, ha ja.