All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @xman holograme od masine ne mozes rukom izvuci. Uzmi crnu polir pastu i rukama odradi te sitne ogrebotine. Nemoj cijelo auto, to je vec velik posao. Ako imas dublje ogrebotine uzmi farbe i cetkicom lagano popuni.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    xman
    "Ne kontam kako moze nakon poliranja biti jos gore" Poliranjem skidas lak. Znaci sam odsjaj i tragovi poliranja ne mogu biti isti kao tvornički lak. Pogledaj video sto je Pelikan postavio. Svaka pasta ima granule sto znaci da skidas lak gotovo kao papirom. Teoretski je moguce da se to mjesto vise sija nakon poliranja nego postojeci ispravni lak. Znaci da dobijes bolju refleksiju bez krema. I opet je i to sra*e. Poenta je da se jako primjeti razlika.

    Ok je to na golfu 4 kojem sva vrata imaju svoju nijasnsu jer je izbuban godinama. Na mladjima auta bas primjetis.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    pa ovo šverceri radi takva poliranja više napune te riseve
    Nije mi namjera da te zbunim, ti si vjerovatno nakanio sam da to odradiš sa nekim pastama spužvama, krpama i sl i bude to wow efekat naročito jel si odradio osobno :) ali i dalje je to fušeraj.

    Mašina kod prof je tipa rupes big foot , pa onda različite spužve paste, sve je to skupoća i druga priča od parakside polirke sonaxa hobi i sl pa onda keramika,kvarcne peći, i naravno da košta...i nije za svakoga ova priča..

    Svi lakireri rade poliranja da izpeglaju svoje nedostatke imaju ugl M3 paste spužve i solidne polirke i liči to na nešto, onda ti kupiš vosak i to zaštitiš i i malo istražiš kako se pere auto da ti ovaj posao traje , a to je bezkontaktno pranje, metoda dvije kante, posebni peškiri i sl i onda dođeš do tog da auto koristi više kozmetike nego ti :)
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Valjda ce se vidjeti slika, upload sam kroz Tapatalk. [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  5. xman

    xman Komšija

    Pa nisam tj ne ocekujem wow efekat ali ono,mislio sam uzeti te neke zejebancije i uz kafu i cigaru malo uljepsavati auto. Npr stavio sam malo tezu i grublju tasnu na auto i povukao je i ostalo je par bas plitkih pa ne znam mogu li ih nazvati parnicama koje nakon pranja ne nestaju. Mislim na tako te zejebancije. Malo ih umanjiti i to. Ne pricam o nekom sad profi uklanjanju i perfektnom poliranju. Neka meksa krpa ili spuzva i ta gore pasta sto si je pomenuo i lagano polirati,lijeciti zivce. Znam da je to fuseraj ali nisam znao da je to Sizifov posao i da moze biti jos gore jer YT videa sto sam gledao profici sto rade pod lampom i porede rucno i masinu deff bude neuporedivo ljepse nakon rucnog nego prije poliranja. A sa profi masinom je naravno jos ljepse.

     
    Last edited: Sep 10, 2020
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bilo kako bilo nisi svjestan u kakav se zahvat upuštaš.
    Treba biti izuzetno fizički spreman za ispilirati vozilo ručno.

    It is going to be a long *uckin' day....

    Sent from my S20+ using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Upala mišića u najavi

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. xman

    xman Komšija

    Istina...jebote:D
    Pa mogu na rate? Hahahah
     
    dams82 likes this.
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mozes, ali sa vise rata vece su sanse da ti se razlikuju polirani dijelovi haha.

    Ali eto, bar sreca je pa ne radis masinom, to ko ne zna moze bas hebati mater laku.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam jednom dobio tu sonaxovu kremu i kontam hajde na poslu ću kad mi bude dosadno. Malo je reći da sam se preznojio :D ne bih to više nikad radio.
    A ta sama pasta, ova je bila kao poliranje i vosak, sranje iskreno nije izvukla ni ove sitne parnice
    Nego bitno da je auto mehanički tip top jebo te sitne parnice svakako će ih još biti, ne treba se oko toga opterećivati.
    Ako ti se da tj.auto ti stoji vani onda bolje samo vosak nanesi i gotovo

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam da je lakše naci tarufe u parku ali da probam..

    Omega 2001 2.6l benzin v6 motor, otisao klip. Ode ocuvano garaziran auto sa stvarnih 110K i full opremom na otpad. Jaran je toliko pazio i cuvao ali kada ono hoce. Nema mjesec kako je mijenjao ulje u mjenjacu i gume. Prosle godine nove felge. Prije 2g veliki servis itd.

    Bilo kakva informacija za tu masinu sa otpoada ili nabavka dijelova, bi dobro dosla. Jaran danas ode da vidi tacno stanje sta su nasli tako da ne znam da li su samo lezajevi ili se klip mora mijenjati. Hvala.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    https://www.olx.ba/artikal/34582223/opel-vectra-vektra-b-motor-2-6-v6-125kw-y26se/
    Vidi jel to taj motor, predpostavljam da jeste.
     
    NAILS likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije taj motor. Njega nema u vectri. Jeste vidis ista Y26SE oznaka ali je to ovaj (134 kW/240Nm):

    [​IMG]
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa vjerovatno je isti motor ali pojacan dodatno u omegi i stoji uzduz a u vectri poprijeko.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Vizuelno se oni (meni) mnogo razlikuju. Da li je moguca montaza, stvarno sumnjam. Pogledaj samo usisnu granu.

    [​IMG]
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda su klipovi isti al to je manji problem, naci ce se dijelovi. Bitniji je dobar majstor, a on ce znati sta treba raditi.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Majstor inisu problem. Imaju opelovi ljudi samo se sada traze dijelovi. Moguce da su klipovi isti a da je razlika u snazi sa mapiranjem. Javio sam pa ce vidjeti. U opisu ne vidim nikakvu razliku kod dimenzija klipova tako da se nadam da je taj dio identican.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Omega 132kw,
    vectra 125kw,
    Isti klipovi u oba motora...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and NAILS like this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eh eto @NAILS onaj gore sto sam linkao je vec rasklopio motor, prodaje ga u dijelovima.