All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel se može vršiti regeneracija na nižim obrtajima? Ovi sada automatici imaju osam brzina, ideš pedeset on u po smoj, na magistrali nikad ne pređe 2k obrtaja

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    moze, samo je meni bezveze sto npr kod Mondea nema nikakve indikacije, nego ako ja osjetim da radi drugacije, ostavim ga da zavrsi ako sam dosao ono pred kucu ili negdje... inace prekines ga u po posla.
     
    Haker likes this.
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    jesu ovi šoferi forda fini :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    :D ma nisu vala, čega se nagledam na cesti, sve su to ista govna :)
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam sipao na INVivu jedan rezervar, 2.0 HDi, znalo je auto cukati, i kao da mu fali snage.
    Cijena onog najjeftinijeg dizela na Gazprom pumpi u Tinji tj Previlama je 1.68 KM (ja ga sipam evo 6 godina). Taj dizel je kao raketno gorivo u odnosu na ovaj Invivo. A ne znam kako bi tek bilo da naspem G-Drive.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Morat cu probat taj obicni na gazpromu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    bilo bi ti isto kao i sa gdrive
    euro 3 4 kola isto :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam nasuo na Gazpromu pola rezervoara tog jeftinijeg dizela i nije mi bas kao Gdrive. Inace samo sipam Gdrive ili Qmax na Petrolu. Ne znam da li je do mene da sam si umislio, al ne vuce mi kao prije, tako da cu nasuti jos pola rezervoara Gdrive.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    jebes mu mater ja ne znam da sam ikad osjetio neke razlike u gorivu... ni na jednom autu...
     
    Bio_Sam_Zmijanac and Pelikan like this.
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    ja jesam osjetio
    na novcaniku jedino :D :D :D
     
    Bio_Sam_Zmijanac and dams82 like this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Ja i na prošlom i na ovom auto ne osjetim razliku između ta dva dizela na Gazprom. Zato trošim ovaj jeftiniji. Buraz je primjetio da mu manje začeplja dpf tj veći razmak između regeneracija sa jeftinijim...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Mujka likes this.
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    haha ispade jeftiniji bolji :D
    loš im diler aditiva :D
     
    dams82 likes this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zna li se kakav aditiv uopste ubacuju? :)
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    nakon 6500km goriva sipanog na umaxu i promingu(najjeftiniji tamo) prvi put se upalila regeneracija dpfa, istina je da nisam zadnji mjesec nesto ni vozio cca250km kratke relacije od cca 5-10km dnevno pa ce biti da je zbog tog i ukljucio regeneraciju
     
  15. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    A koji/ciji benzin je dobar/najbolji?
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Petrol QMax 100 oktana
     
    nenji_avero likes this.
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Upalio je on tebi lampicu zacepljenog dpf-a.
    Regeneracija si imao 10-15 u toliko kilometara a da ih nisi skontao.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Petrol, ina, EP, Gazprom i to je to. Ti okrani su bacanje para, 95 je sasvim dovoljno ako proizvođač ne traži više.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    I ja to mislim, regeneracija se pali od 400-800km zavisno od auta, nacina voznje etc. a moze se prepoznati tako sto digne obrtaje u leru na 1000 i motor radi bucnije.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  20. nivla

    nivla Komšija

    lampica se ugasila, sto se tice tih kratkih regeneracija mozda je bilo 10ak puta da sam primjetio vise obrtaje i vecu potrosnju goriva
    lampica se ugasila, sutra popodne mu ne gine malo autoputa u visokim obrtajima
    [​IMG]