All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probo sam "obicni" dizel na gazpromu i meni ko da je bolj eod g-drive-a :D Nekako sa gdrive auto kao da uvijek radi sa prebogatom smjesom (bar je takav osjecaj na gasu) kao kad je nezagrijan, cak i kad stanem u garazu osjeti se puno gorivo kao nesagorjelo iza auta. Dok sa obicnim nema toga i kao da je smjesa normalnija, siromasnija :D Isto kao da bolje vuce. Sto se potrosnje tice mora se malo duze testirati, ali dobijes 1 litar vise na 20KM :D Probao sam sipati obicni dizel 20KM, pa poslije testa 20KM g-drive, pa sad opet obicni i takav mi je utisak.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    ja sipam na promingu u dzemala bijedica, vec dugo je dizel 1.66, kad idem na autoput sipam na umaxu po 1.61, nikakvih problema zasad
    proslo auto 99% gazprom euro4 i nikad problema
    sto se tice ovih uber goriva meni svako brze potrosi nego ova obicna
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Proći će vam život u računici koliko auto troši :D
     
    forzamilan and aNaToMiC ! like this.
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Lijep je osjecaj kad sa autom mozes jurcati, kad te zalijepi a trosi oko 5 litara :D
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gledam na YT lika iz JP performace, za McLararena 720S kaze puno trosi, tesko da moze ispod 10 litara...
    Puno bolji mu je Porsche GT2 RS kojem je prosjek 10 litara... (na klipu od 10 minute prica o potrosnji)


    Ne znam ko je vise zbunjen, ja sto ne mogu da vjerujem sta covjek prica ili on koji ne zna sta prica :D
     
    Qler likes this.
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Možda misle nizbrdo u leru
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Vezano za zamjenu guma. U bivšem Peugeot Svjetlost Tuzla, sad ABC Multiservis na Husinu je zamjena i balans 20KM i besplatno ostavljanje guma u hotelu. Kod mene su 15", ne znam je li šta skuplje za veće.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dmr likes this.
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    super informacija, samo da ne ostecuju felge :D Valja mi uskoro nabaciti zimske a ljetne odloziti.
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    jel imaš 2 seta guma ? ja sam tako u volanu radio ali nije bilo ok što ne balansiraju gume već samo nabace zimski set..
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sto nisi trazio da balansiraju? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Imam, ali sad sam kupio nove zimske, tako da su morali skidat stare, balansirat i postavit. Bilo je posla kao i da nemam 2 seta :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Ovo ti je taman Švabo in the nutshell, mlaćenje prazne slame 20 min. i priča o potrošnji kod supersportskih auta da on skonta koliko će trošiti do Aldija i nazad.
    Ne znam koliko ti dosadno može biti da gledaš njihove jutubere :D
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni više pređe na tom najjeftinijem Gazprom dizelu, nego na G-Drive
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @dmr tim sipanjem za cvaju je bilo kakav zakljucak nemoguc, toliko ostane proslog goriva u rezervoaru, osim ako bas ne cijedis do zadnje kapi sto opet nije nikako dobro.
    Trebalo bi 2-3 puna tanka jednog pa drugog za bilo kakvu realniju usporedbu, i opet bi imao milion faktora od vremenskih uslova, (ne)upaljene klime, broja putnika do koliko ti se taj dan zuri itd.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    da ceko sam da se bas potrosi, ostane za 50km po BC. Znam da nije dobro al eto probo par puta :D I nema klime ovo sad i sam sam u autu i otprilike iste relacije.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma samo do vrha, min 300km i podijelis.... ovo sve ostalo je netacno. Kao neki predje 100km u 2 ujutro po gradu i kaze trosi mi 4l :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Meni board pokaze 0 kilometara dometa a 12 litara goriva unutra :D
    Namjerno tako kalibriraju da ne muce ljudi auto.
    Potrosnja po board-u zasad u decilitar tacna sa pistoljem.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    i kod mene BC tacan, testiro sam na 5 punih rezervoara i uvijek tacno.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Iznova se iznerviram koliko su jeftinija auta u DE.