All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Vedo

    Vedo Moderator

    ma te stavio samo kao primjer, ne pase raspon sarafa (5x100 je kod tih), al ista da je iole mocno bi me doslo 1,500+ KM..
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    sa gumama http://www.pik.ba/artikal/1374156/alu-felge-oz/
    [​IMG]
    That's What I'm Talking About
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Lijepe su i te, i nisu previse, 8 glava. Al ja volim duboku felgu, ne livo ovo kad je u ravni sa gumom, jbga :D Najvise bi volio kad bi nasao neke na fazon kao na gore linku sto stavih :smt007
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    [​IMG]
    vidis da nisu komplet uz nivo gume, pri centru je udubljenje!
    Meni je ova felga strasna, cuci mu preludo a sama po sebi jednostavna i moderna, i sta mi se svidja da su sarafi nekako sa strane u ovom crno ofarbanom dijelu, kad gledas iz daljine i ne vide se
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    [​IMG]



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Juka

    Juka Komšija

    ne znam one su mi idealne i dimenzijom i za ubuduce ako budes gume uzimao, bas pristojno, stim da ces sa tim gumama sto su na njima minimum se 3 sezone vozat!!!
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    a ti hoces falcare znaci :) mada nije ti to to, ukoliko ne mislis spustat auto, i sa falcarama uvijek moras daleko vise pazit, trotoar, losa cesta i sl... to ti vise "tjuneri" furaju, i ganjaju nesto ovako onda... ;
    http://pics.sr4000.com/picsbig/12286901 ... 275355.jpg
    :mrgreen:
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To je to... falc i samo falc :mrgreen:, mada dobro kolega reče, bez opruga ništa, koje bih stavljao i da odabereš bilo koje druge felge. Auto će biti niže 3-4 cm, na udobnosti nećeš toliko osjetiti, ali što će držati krivine... to moraš doživjeti :mrgreen:. Drug s Corsom A i 1.2 motorom pati skoro svako auto u krivinama samo zato što je poradio na ovjesu (gewinde, strut bar...), a face onih koji se voze iza su neopisive :mrgreen:
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, stari i jos neki ljudi me ubjedjuju da je sa dubokim/ sirokom felgama & gumama auto u okukama haman pa kao na ledu. Jel' to stvarno toliko ekstremno? :/

    Btw, jaran hoce da uzme za Opel Astru ove felgine, kaze da su ovo origi Opelove, da je tako neke naci za moje auto: http://data.motor-talk.de/data/gallerie ... -36979.JPG
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa mozda zato sto kroz krivine sa sirokim i niskim gumama mozes brze prolaziti, pa se cojk opusti i pretjera :). Jos ako naletis na vodu u krivini to i bi. A inace sire gume na vodi i snijegu se pretvore u skije :)
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Te felge Vedo viđam vazda na jednoj Astri u Tuzli, spuštena oprugama, i predobro joj stoje... Ne znam na kojeg su opela išle te felge, vjerovatno je bila neka tunerska kuća, sumnjam da su original. Trebalo bida možeš naći i za svoje auto takve, ako ništa onda makar slične :)

    Sa širim gumama se primjećuju tzv. "duhovi" na cesti, tj. špure dođu više do izražaja, pa se mora čvršće držati volan, a svakako je po gradu druga priča, ne vozi se brzo, a na otvorenim putevima se to rijetko i sreće :)
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    evo da ti kazem iz prve ruke, nisko auto, distanceri + siroke gume, a jos sire gume nazad... po sporijim zavojima, ma ustvari na vecini puteva maltene kao karting, jer i same gume koje onda imas na autu su dobro skuplje, "visa" klasa, nema onih "ecocontact, energy, i sl zelenih smece guma"... to da su onda rizicne po vodi, aquaplaning itd, upravo suprotno, jer daleko vise vode "izbacuju".

    samo problem nastaje na autoputu, te nasem divnom m17, ako se vozi malo brze, spure, nagibi, udubljena se daleko vise osjete...
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ja se "divim" vozacima koji voze auta sa takvom konfiguracijom (spusteno, gume niskog profila i sl.) po ovim nasim bh. cestama :)
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Fino je pimpat auto. Ali u granicama. 45 je neki minimalan profil za komfort.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    To 45 zavisi od sirine gume, sto sira guma bit ce i visocija iako ima 45 oznaku profila.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    To 45 je u procentima od sirine gume.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne bas da su to procenti sirine gume, to je odnos visine i sirine gume. Ako je recimo guma 185/60 onda je visina gume u inchima H=185x60/2540=4,37". Znaci to je odnos visine i sirine gume 60=(H/185)x2540. Tako da ce guma vece sirine biti i visocija sa istim odnosom 60. Recimo 205/60 H=205x60/2540=4,84". Ovo 2540 je zbog pretvaranja mm u inche.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pa to ti je to bolan :D Eto za prvi primjer uzmi 0.6*185, dobices 111mm. A pretvori to tvoje 4.37" u mm i dobices 111mm :D
     
  19. artemis

    artemis Komšija

  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ja ba haha :D