All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Oko 10-12.000 godisnje, s tim da je bila korona :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Isto kao i ja zadnju godinu, inače 16-17 hiljada godišnje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    24-25000 godisnje, sad ce biti oko 15-16000 jer manje prelazim, sve po teskim guzvama, sve ispod 9,5 prihvatljivo, u prosjeku 8.5 litara sa 1.9 tdi 77kw (golf 5 hatch)sad je oko pola litra manje na 1.6 tdi 81kw(golf 7 karavan)
    a klasa a170 cdi 66kw bila 6.7 na 100km u istim uslovima, znaci presao sam otprilike isto kilometara sa a klasom i peticom i vodio uredne evidencije o odrzavanju i gorivu
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mogla je petica manje trositi. Dosta PD motora nije nastelovano kako treba. Masa majstora ni ne zna da se mogu stelovat. A i masu kilometara si vozio sa losom bregastom sto je jos jedan razlog velike potrosnje.

    A da guzve piju gorivo nemilosrdno to ne treba polemisat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ej, pitanje za naše majstore :)

    Komšija ima audi a3, 2002 godina, 1.9 tdi 130KS. Neki dan kaže osjetio auto ne koči, tvrda kočnica ali slabo auto koči skroz.

    Ode kod majstora, i ovaj zamijeni nekakvu pumpu, sa strane motora dođe. I proradi kočnica.

    Danas se vozimo, auto neće kile. Kao da je sdi, linearno ubrzava odemo maxuz na brzu cestu da probamo, ma jedva 120km/h.

    Kad da gas čuje se turbina da zuji ali nema onog kicka kad krene auto. Baš kao da je sdi.

    E sad žene zanima šta bi moglo biti, i da li je nekako povezano sa tom pumpom što je zamjenjena???

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Spalo crijevo sa interkulera, nije dobro vracena kopca :D
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Garant dok su mjenjali tandem pumpu poremetili crijeva vakuuma i neko je spalo/puklo, možda i džek protokomjera... Inače taj auto izuzetno dobro poteže, tih 130ks je brutalno kad je sve ispravno... Najbolje nek ode kod tih majstora da provjere...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja sam nesto gledao ali iskreno niti se toliko razumijem niti je lako po kisi pred zgradom traziti gdje je spalo crijevo :D ali i moja pretpostavka je da je tu negdje problem.
     
  9. xman

    xman Komšija

    Na dionici koju sam pomenuo je 70 max dozvoljena brzina.
    Kome se zuri neka zuri.
     
    dams82 likes this.
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja pored siporexa redovno nabijem oko 140km/h, a 70 ogranicenje :D
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    to ti je tuzlanski autoput haha
     
    dmr likes this.
  12. nivla

    nivla Komšija

    @dino73n
    kakve su ove dolz vodene pumpe sto unitrade ugradjuje, 500km veliki servis za golf 7
    SKF set zupcastog
    IKA gebe remenica
    ne znam sta je zatezac
    oni sve mijenjaju, nije neka pljacka, ako su dijelovi ok da radim kod njih
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako ne znas sta je zatezac, onaj tockic (remenica) preko kog ide remen i njegovim pomjeranjem u stranu se regulise zategnutost remena :D
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    ne znam marku., mislio sam reci ne znam ko pravi zatezac i mikroremen
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Nemoj štedit na tome...
    Dolz je španska roba, nemamo iskustvo s njima... Od španskih pumpi dobre su Airtex... Jedne od najboljih pumpi na tržištu su Metelli, čak bolje od njemačkog Hepu-a... A set zupčastog može Contitech, Ina, Skf, SNR, gates, Dayco, Metelli (KWP)...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    ma nije problem u 100-150km bi trebala biti razlika, samo je pitanje hoce li htjeti unitradeu ugraditi i imaju li INA/CTAM vodenu, vidim da iste oznake koriste i za metteli i za dolz A255
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    To je šifra za Dolz, nije za Metelli, Metelli je 24-1360-8


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. nFare

    nFare Komšija

    Kakva je situacija da sam nabaviš dijelove, koliko su servisi generalno ok po tom pitanju, jel onda problem oko garancije ili?
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakve su valeo vodene pumpe. Jest da je već ugrađena ali čisto da znam

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ništa ne valjaju, kažu ako se vozi duža tura počnu puštat
    Šalu na stranu, nemam neko iskustvo, ali valeo je renomirana firma, ne bi trebalo biti problema... Inače te neke firme tipa valeo, bosch koje proizvode elektroniku, brisače, sijalice i slično imaju razrađenu distribuciju robe po svijetu i onda počnu da rade i ostalo, ali rebranding, tako da recimo bosch ne proizvodi kočnice, nego rebrandira tuđe(ali drži do kvaliteta) , tako možda i valeo ne proizvodi pumpe (za ovo ne znam, nagađam),ali mora biti neki kvalitet... Ipak stoje iza toga...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.